Slovenský pozemkový fond

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Podarilo sa niekomu z Vás odkúpiť pozemok zo Slovenského pozemkového fondu? Ako dlho cca trvá, pokiaľ reagujú na zaslanú žiadosť?
Odpovedať
@somecheck @mims92 Tak telefonicky ti to vôbec nepovedia. Určenie ceny predaja či nájmu je ich interná vec a dozvieš sa ju až v návrhu zmluvy. Ak s tým vôbec budú súhlasiť. My sme odkupovali 72 m2 5 rokov a až v návrhu zmluvy sme sa dozvedeli cenu za m2.
Odpovedať
@chrobak7 5 rokov. To je nonsens toto. Ja dúfam, že ich tam teraz trochu prevetrajú. Čo im bráni nastaviť napríklad 30-60 dňové lehoty ako má kataster? Neverím, že majú toho viacej. Normálne som sa nasral 🙂
Odpovedať
@chrobak7 my sme nájom neriešili, my sme si dali rovno žiadosť na vecné bremeno, takže neviem ako riešia nájom, len ma napadlo ze by mohli dat aj telefonicky info. 😉
Odpovedať
@somecheck tiež neviem prečo nemajú lehoty, takto im to trvá celú večnosť
Odpovedať
@mims92 vecne bremeno sa da zriadit len ak chcete zriadit inzinierske siete alebo prijazdovu cestu k pozemku (popripade este telekomunikacie, ..). Zial pozemok, o ktory mame zaujem je za domom, presnejsie je to velke pole ku ktoremu nevediet cesta, nakolko je obkolesené rodinnnymi domami. Skusime si podat ziadost o prenájom a uvidime. Kazdopadne dakujeme za radu.
Odpovedať
5 rokov, to koresponduje s mojimi 6 rokmi na odkup pozemku... ale teraz, ked uz mam konecne zmluvu (z mojej strany) podpisanu, tak zabasli generalnu riaditelku... takze podla mna prerobit zmluvu a cele to kolecko byrokraticke zase dokola - takze predpokladam aspon tak rok dva este 🙂 cize nieco riesit s SPF, ZSR atd. - uz nikdy... radsej iny pozemok ako toto...
Odpovedať
@marekjahoda moje nervy, tak to ma naozaj mrzí, že Vám to takto na prd vyšlo 😒 my tiež už 5 rokov vybavujeme papiere na to, aby sme mohli stavať dom a mam pocit, že to ani nedovybavujeme 🤦‍♀️
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?