Platí sa daň z nehnuteľnosti pri novostavbe?

Dobrý deň Chcela by som Vás poprosiť o radu. Minulý rok sme s manželom nadobudli nehnuteľnosť rozostavaný rodinný domček, ktorý sme si postupne dorobili. Vraj za novostavby netreba platiť daň z nehnuteľnosti čo som sa len tak dopočula. Je potrebné vyplniť nejaké tlačivo.. proste Vás chcem poprosiť o radu. ďakujem
Odpovedať
ahoj, ano je potrebne vyplnit tlacivo "danove priznanie k dani z nehnutelnosti FO", plus su knemu prilohy: dan zo stavieb, dan z pozemkov (ak nejaky vlastnite, ale asi ano, lebo domcek na niecom stoji). No a co sa tyka oslobodenia, tak neviem, to sa musis informovat na vasom obecnom alebo mestskom urade.
Odpovedať
ďakujem. A podáva sa daňové priznanie ak nie je dom skolaudovaný, či na to nemá vplyv?
Odpovedať
No zalezi asi, ci je zapisany v katastri nehnutelnosti. To je asi rozhodujuce.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Minulého roku sme nadobudli nehnuteľnosť( dom). Vypisujem daňové priznanie a som v koncoch.Viem to vypočítať a vypísať to je ok. Ale narazila som na to, že daň sa zaokrúhľuje. Už si pripadám, že neviem napočítať do 3.prosím poradte.suma: 939.16 _podľa pokynov- zaokrúhlite na eurocenty nadol-(§101 ods.1 zákona)- tam som kukla a sú tam koruny a nie eurá :-S takže ako 939,16 po zaokrúhlení je -939.15 alebo 939.10 no neviem alebo sa to myslí tak, že ak by mi vyšla v kalkulačke suma napr.939, 164 tak na dve dest. miesta? ale mne vyšlo presne 939,16
Odpovedať
janazuza..a nie je tam napisane..na jeden eurocent dole? ci len na eurocenty nadol..
Odpovedať
Profilova fotka
leatea je tam...zaokrúhlite na eturocenty nadol
Odpovedať
Profilova fotka
tak potom najskôr 939,16 (z 939,164) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kessinka, ale mne vyšlo presne 939.16 tak ako to teraz zaokruhlim?
Odpovedať
tak to uz nezaokruhluj..zrejme to myslene pri troch desatinych miestach..ked tam mas dva,tak by to tak malo aj ostat
Odpovedať
Profilova fotka
zaokrúhľuje sa len keď je to potrebné ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. diky za rady, tak to nezaokruhlim, nechám tak :-) . :-) :-)
Odpovedať
Prosím o pomoc :-( My nemáme síce novostavbu, ale vyplňujem práve na poslednú chvíľu daňové a neviem si rady, kam zapísať garáž. Tlačivo DAŇ ZO STAVBY - tam som uviedla dom a kam s tou garážou :-. Prosím, prosím poraďte
Odpovedať
Článok sa načítava...
ozaj je to samostatne stojaca garáž pri dome
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?