Fotodokumentácia vašého odpadu z popolnice

Prosim Vas o radu, je to na slovensku aj v inych obciach, ze sa Vam starosta hrabe v popolniciach, robi si s toho fotodokumentaciu a nechcem ani pomysliet, co este sa dalej deje s mojimi smetami. Naozaj neviem kde a na koho sa mozem obratit. Je to dost neprijemne, ked niekto zhromazduje evidenciu o nas, co jeme, ake lieky uzivame, aku kozmetiku pouzivam a proste vsetko.
Odpovedať
co tak mu tam nabuduce pribalit male prekvapko? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@vierockas mozno je starosta pocierny,len o tom neviete.alebo mu zozente doktora nech da nejake silne lieky,bo to neni pekna uchylka.
Odpovedať
@mint_blossom uz ma fakt napada vselico :-D
Odpovedať
@dano101 keby to bolo take jednoduche...ja vazne neviem, co mam robit, uz som rozmyslala, ze si dam na popolnicu vysiaci zamok :-D
Odpovedať
Neviem ci to dorazilo aj sem, ale viem, ze je to uz dlhe roky bezne v Nemecku, ze mestka policia (Ordnungsamt) kontroluje obsah smetnych nadob, ci ludia do komunalneho odpadu nehadzu aj papier, plast, sklo a hlinik, teda odpad, ktory sa da triedit. Mate v obci kontajnery na triedenie odpadu? Nelezite nahodou starostovi kvoli niecomu/niekomu v zaludku?
Odpovedať
Profilova fotka
@vierockas opýtali ste sa, prečo to robí?
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja si myslím že je to kôli separácii odpadu . Je to fakt nepríjemné , ale bohu žiaľ treba nás vychovávať k tomuto . Máme rodinu v GB a oni si nedovolia vyhodiť kov ani sklo ani papier do smetného koša. Ba dokonca každú konzervu či fľašku umyjú.
Odpovedať
Profilova fotka
Mozno hlada blocky do tej blbej loterie...
Odpovedať
@stowasser @jan45 @mirooslav Ja to chapem, a viem ako to chodi v inych statoch zili sme v zahranici. Ale tam ma clovek zvlast popolnicu na papier na sklo atd. My mame popolnicu iba jednu. Mozeme si v nasej obci zaplatit separovany zber alebo neseparovany. My si platime ten drahsi neseparovany, ale to neznamena, ze neseparujeme ale nie vsetko, pretoze napr. plasty nam chodia raz za mesiac brat. Ja to nemam kde skladovat, ked dam do vreca obaly napr. od masa alebo aj od inych potravin, za par dni su tam zerviky, muchy a najkorsie potkany a mysi. Takze to co sa da uzavriet to ide do plastov ostatne drobnosti nie. Ale to je abosutne jedno, kludne to moze kontrolovat ale nie takym sposobom ako to robi... da na internet fotku smeti a napise tam cislo domu, akoze fakt dost neprijemne, nie preto ze by som sa hambila, ze sa mi tam nasel nejaky plast alebo papier, ale preto ze ludia sa divaju na moje sukromne veci, musi niekto vidiet ake tampony a vlozky pouzivam...pre mna je to fakt neprijemne. Nech si nas zavola a kontroluje tie smeti pre nasimi ocami a nie takto. Ma na to vobec pravo????
Odpovedať
Profilova fotka
@madein1974 A možno je práve fetišista na tie veci o ktorých píše Vierocka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vierockas V každom prípade , ano je to nepríjemné !
Odpovedať
Profilova fotka
nemozte si dat kos za branu? hadam do zahrady vam nevojde, nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mirooslav ako kedysi spievali v Prazskom Vybere - Lidi jsou ruzny a ruzny konicky maj...
Odpovedať
@ninaclaudius no to mozeme, ale nic nam to nepomoze, pretoze on chodi spolu zo smeriarmi a vtedy si dava nasypat niektore smetiaky zvast do vreca :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@vierockas píšete triezvo, ale znovu sa pýtam, opýtali ste sa, čo sleduje? V prípade uverejnenia fotiek sa obráťte na prokuratúru, je to neodôvodnený zásah do súkromia. Možno mu to vysvetlia, ale ani ja tomu moc neverím.
Odpovedať
Profilova fotka
@vierockas ja by som tam dal veľké osie hniezdo tesne pred tým ako to vysype :-)
Odpovedať
@jan45 u mna sleduje aby som bola doslednejsia, a co som sa teraz dozvedela od niektorych ziada, aby si zakupili kompostovacie zariadenia od obecneho uradu, ked sa ho nanieco opytate odpovie, ze on je cinitel a on moze vsetko....ziadnu normalnu odpoved nedostanete
Odpovedať
daj si nanho zamok:-) nech sa prekvapi chlapec :-) a uprimne..podla mna na to nema pravo teda...
Odpovedať
on je organ a organy su dolezite:):):) uprimne, este som nepocula, ze by najvyssi "organ" obce osobne kontroloval smetiaky. Viem si este predstavit nejaku komisiu, referenta z uradu alebo Olakov. Nas iba skace po strechach a pouca udrzbarov, ako sa to ma robit, kedze bol jednym z nich, ale myslim ze toto by bol pre neho krasny navod na rozsirenie si vedomosti zo spravovania samospravy, konecne by aspon jedna mestka cast Bratislavy mala multifunkcneho starostu. A co by ste chceli, v parlamente chlascu, biju sa a vy dufame ze starosta bude citat vyhlasky alebo zakony? hehehe :-D
Odpovedať
Pokial mate na vyber viac moznosti triedenia odpadu, tak si predsa ludia vyberu, co im vyhovuje. Ak sa to "organu"nepaci, nech neda obcanom na vyber,ale zabezpeci,aby ludia odpad povinne triedili do danych kontajnerov. Tym, ze fotografuje obsah smetiakov a zverejnuje ich na internete s cislom domu je podla mna zasah do sukromia a nema na to pravo. Kazdy clovek ma podla zakona pravo na sukromie a ochranu svojej osobnosti. Kazdy predsa vyhadzuje do odpadu aj veci osobneho, intimneho charakteru.A zverejnovat taketo udaje verejne na nete je zasah do sukromia. Starosta podla mna zneuziva svoje pravomoci a porusuje zakon. pozri aj tu : http://www.viaiuris.sk/aktivity/prva-... Mozno by to bol zaujimavy tip pre media... ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?