Čo by ste odporučili na prevoňanie domácnosti?

Ahojte. Čo používate doma aby bola v byte príjemná vôňa? Vonné lampy, zvlhčovače vzduchu s éterickým olejom, osviežovač so senzorom alebo časovačom? Chcela by som aby vždy keď otvoríme dvere a prídeme domov sme zacítili príjemnú vôňu. 🙂 Ďakujem
Odpovedať
Dobrý deň, Skúste vyprať prádlo voňavým olej do pranie miesto avivaze- FB voňavý domov nebudete potrebovať nič iné a budete voňať všade kam pridete nie len doma 😉
Odpovedať
Vetrat, niet nad vonu cerstveho vzduchu. Pri najhorsom pouzivam prirodny esencialny olej do aroma lampy, ale to naozaj len vemi vzacne
Odpovedať
@zanetahn to co si vymenovala je cista "rakovina". Neni na vonu cistoty domov, ziadne chemicke oblbovaky.
Odpovedať
skor by som siel mozno nejakou prirodnou cestou, nejake vrecuska s vonavymi bylinkami mat poschovavane po miestnostiach, tie osviezovace so senzormi to je hrozne aj tie vone su take strasne silne a neprirodzene, u nasich vo vchode to ma jedna suseda pred dverami, hned na prvom poschodi a kedze tade prejde niekto kazdu chvilu tak je to strasny smrad uz potom fakt
Odpovedať
@zanetahn my sme mali rituals ajurveda (nie kvôli nejakej mágii, dostali sme to). Vonia to pekne, ale nemôžeš rátať s tým, že keď prídeš domov tak to budeš zakaždým cítiť. Po 2 týždňoch to nebudeš cítiť. Všetci ostatní, čo prídu budú, ale Ty nie. Zvykneš si na to. Každá domácnosť má nejakú "vôňu" ale domáci to necítia. Keď pôjdeš na 3 týždne na dovolenku tak zistíš. Preto často ľudia čo im dom smrdí zatuchlinou to necítia.
Odpovedať
Za mna osobne ziadna chemia. Co nadherne vonia, su ciste vyprate deky, potahy, vankuse a vysusene von na slniecku a prevetrane vetrom. Koberce casto prat, alebo aspon "vybuchat" od prachu a tiez nechat von na slnku "vydenzifikovat" UV ziarenim. No a potom ta vona... 🙂 (Samozrejme zalezi, kde nechas tie veci vyvetrat, dufam, ze nebyvas v centre New Yorku 🙂)
Odpovedať
to je pravda, ze clovek moc neciti vonu prostredia v ktorom zije, kedze je na to proste zvyknuty. u nas sa perie dost casto, kedze mame doma psa , tak isto sa aj vetra, no niekedy zena zapne taky ten zvlhcovac vzduhu a pridava tam nejake tie vonne oleje
Odpovedať
ked mam pocit, ze potrebujem prevonat dom, zapalim sviecku YC, treba si vybrat prijemnu vonu, lebo su aj take, z ktorych ma rozboli hlava. Mam ju na schodisku, na podeste asi v strede domu a staci, ked ju zapalim cca na 1 hodku a dom krasne prevonia. Pouzivam hlavne na jesen a v zime. Teraz na jar a v lete treba vela vetrat, suhlasim, ze nie je nad prirodzenu vonu cisteho vzduchu 😉 . Podla mna nie je prirodzene, ze otvoris dvere a ovali ta " nejaka vona". Malo by to byt nieco , co si ani nevsimnes, samozrejme, nesmie to byt smrad, zatuchlina 🙂
Odpovedať
ja tak isto milujem sviecky, doma ma prirovnavaju k maniakovi, kedze vsade nejake mam, proste mne to pride ako najlepsi osviezovac taka ta kvalitna sviecka a prinasa to aj taku tu pohodicku
Odpovedať
Niet nad vôňu mladej ženy..
Odpovedať
@daralbajda a pre ženu vôňu "chlapaciny"aspoň to tvrdila Kolníková z Radušinej, bolo 100r. od narodenia
Odpovedať
My jediné čo, tak olej do difuzéra, inak nič. Vetranie je základ, ono veľa urobí keď aj prádlo vo vnútri sušíme ako aj dnes a to prevonia dosť 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja mám najradšej keď prídem domov otvorím dvere a omámi ma vôňa čerstvých šniclí.
Odpovedať
@zanetahn Na to si celkom vystačí rekuperácia.
Odpovedať
@zanetahn Hnojivo z ČR Hořčice :-x x-) :-D :-D
Odpovedať
@technik007 myslis Chlévex de Luxe
Odpovedať
Ja používam voňavu dezinfekciu.umyvam podlahy a vlastne aj všetko.. zoflora sa to vola..úplne malinko si zarobím s vodou do rozprašovača a cistim tým všetko.naozaj to nádherné prevonia domácnosť.
Odpovedať
@karmenocka voňať to môže ,ale istotne to nevyčistí od všetkého, jeden čas som robil v Biotike vyvinul sa prostriedok ktorý slúžil na ničenie určitej baktérie, časom sa tak prispôsobila že sa tým čo ju niekedy ničil , živila, preto sa má vždy striedať
Odpovedať
@duzu to môže byť,neviem..ja to striedam a používam hlavne kvôli tej vôní.cistim tým umyvadla,vanu,WC,stol,a pridávam do robotickeho vysávača ked mapuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Kupujem vosky do aromalampy alebo potom kvapky a to mam rada ked to tak prevonia. Ja ked pridem domov tak musi byt u nas vona, nemam rada ked je citit obed alebo cosi.
Odpovedať
kto chova v interieri psov macky a ine zvierata tak to nepresviezi ani keby omietky mal z dolce gabana
Odpovedať
Profilova fotka
bude vonat ked bude cisto 😉 a najlepsie je ked sa napecie nejaky dobry kolac alebo sa nieco dobre navari a to vonia ked pridem domov, to je este len amerika
Odpovedať
ja mam vsade povesane vrecuska s levandulou nasusenou. sama si ju aj pestujem a susim takze ma to nestoji nic, ked prestane vonat tak len vymenim bylinky vo vrecusku
Odpovedať
Stači vysmažať rezne, a nepustiť digestor. O vôňu je postarané :-D
Odpovedať
Vianočné koreniny prevoňajú domácnosť a vyčarujú tú pravú atmosféru blížiacich sa sviatkov. Dokážu však oveľa viac. Napríklad klinčeky v sebe skrývajú hotovú mágiu. Potešia všetky zmysly a prospejú telu!
Odpovedať
@valeriapoe vianocne koreniny su fajn, ale asi len v zime by som povedal, na leto mi to pride take tazke. My napriklad mame eukalyptus a robime to, ze ked ho obstrihame, tak zaviazeme a zavesime niekam. A je to citit, take prijemne.
Odpovedať
Profilova fotka
Máme vala levandulí. Vysušíme a dávame do vreciek do skriní, voľne sypané aj do myštičky na WC a po spláchnutí stači štipka do vody v myse.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?