Vymeranie výšky betonu v základe

Ahojte, prosil by som vás o radu ako jednoducho vymerať výšku betonu v základe. Potrebujem ho dať do presnej výšky aby som potom uložil 2 rady DT aby nepresahovali bod nula pod balkonovými dverami. Na DT pôjde ešte šalung a 60 mm betonová doska. Dá sa to podla hadicovej vodováhy a zabitie roxorov do výšky akej by beton mal ísť? Alebo to robíte inak?? Ďakujem!
Odpovedať
Prikladám aj fotku
Odpovedať
Profilova fotka
@samsung221 Veď ak vieš bod nula, tak od neho odpočítavaj tie vrstvy, ktoré budú nasledovať smerom dole do "mínusu" 0 - 60mm - 500mm (2 rady DT) - výška zakladového pásu = - xxx. Vyjde ti číslo spodku "zakladovej ryhy". Môžeš tak urobiť aj pomocou laseru. Alebo som nepochopil otázke?
Odpovedať
@jjaannoo ano to mi je úplne jasné tak som to robil.. len potrebujem v celom zaklade vyliat beton oresne do roviny aby bol vsade tak isto vysoký. Neviem ako ai to mám odsledovať. Napadlo ma zabiť roxor a podla hadicovej vodovahy od steny zmerať do výšky základu každý jeden roxor a zaliat ho az oo vrch aby mi vznikol úplne rovný betón.
Odpovedať
Profilova fotka
@samsung221 a aký to má celé zmysel keď to doska na konci aj tak vyrovná....
Odpovedať
Profilova fotka
@samsung221 keď vieš výšku ryhy tak lepšie je to naznačiť sprejom na samotnú zem
Odpovedať
ten uzemnovac je tam zo srandy?
Odpovedať
@logo22 a ako si určil presne takú istú výšku v celom základe ??
Odpovedať
@samsung221 laserom
Odpovedať
@samsung221 takú malú plochu prenesieš aj s 2m vodováhou, ale ak máš hadicovú tak to máš asi lepšie. Ja som tak robil zaklady pod plot, s roxormi, nehovorím že je to 100%né, ale na prvýkrát si myslím že odchylka do 1cm je v pohode. A možno by som z toho ani nerobil takú vedu, daj to o 3-4cm hlbšie, nahádž to tam aj s DT, a zrovnáš to dekou, nebude mať 6 ale možno 8cm (i keď neviem prečo 6, ja by som dal viac)
Odpovedať
Profilova fotka
@samsung221 ja mam laserový nivelak..... takže večer keď už bolo trocha šero to bola hračka
Odpovedať
@logo22 s prijímačom aj na pravý obed :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix ešte pred začatím stavby som kúpil na aliexprese nivelak bez primaču 😕 ale aj tak som ho využil na celú stavbu 😃😃
Odpovedať
Článok sa načítava...
@logo22 Jasne, tiez tak. Ale prijimac som hned bral :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?