Praskliny v betóne

Ahojte. Cca 2 roky do zadu robená terasa. Podcenil som vonkajšiu teplotu a beton trocha popraskal. Ide zima a chcem terasu celú vystriekat a dat do kopy. Hrubka betonu je od 7-11cm. Pocitam ze zatekajuca voda do špár by mohla mať vplyv na výstuž v platní a koróziou narušiť celistvosť a nosnosť.. Je treba takéto trhliny "zasit" alebo stačí to len nejakým akrylom, živicou, poterom alebo ja neviem čím prekryť? Trhliny sú po celej terase s rozostupim cca 0.5m a viac Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
to nebola len teplota, ale aj veľa vody a suchý podklad, ešte teraz zaliať cementovým mliekom s penetrákom
Odpovedať
@jan45 no žiaľ tak my to vyliali z pumpy z betonarky. Nebol som pritom tak si to asi sofer nariedil ako mu prišlo a chlapi to stiahli už len. Zaliať špáry alebo komplet?
Odpovedať
Profilova fotka
@truly najlepšie by bolo, keby si to zalial na komplet
Odpovedať
@bacili potebujem na jar na to dat dlazbu. Nebude sa to odlupovať?
Odpovedať
@truly bude. dlažba ti bude odskakávať to je jasné po každej zime (možno nie po prvej ale časom začne a už pôjde celá).. vidím na každej "podstene/balkone" tu na Orave..
Odpovedať
@stefanl ja už neviem čo tam dat. Na balkóne som mal dlazbu roky rokuce a vkuse na to lialo a nedopadlo nič
Odpovedať
Zdravim Ako píše Jan45 pozalievať cementovým mliekom a hotovo, nebál by som sa toho, štandardne sa robia zmrštovacie trhliny, ja mam terasu bez nich ale beto C20/25, pri zakladovej doske C16/20 som aj polieval aj beton vyzeral byť namiešaný tak akurát, pod betonom PE folia a aj tak sa porobili, premeral som hlbky špendlíkom a žiadna nebola hlbšia ako 2cm zväčša to bolo do par mm.
Odpovedať
@hancisk ja tsm mam C25/30 Lenze ako píše Ján, tak zrejme to doriedili vodou na mieste... To tie rozumy, typu nech sa lepšie robí s nim. Len o pevností a následkoch ani štipka.. Ten špendlík je dobrý tip
Odpovedať
@truly alebo nepolievali, ono staci presvihnut ten spravny moment a potom uz mozes polievat kolko chces, kazdopadne na terase by som sa toho nebal ak je tam aspon 7cm a nejaka ta kari siet (roxory) tak to prezije aj nase deti, co sa tyka tej dlazby toho sa bojim co spravi po par zimach, ja rozmyslam nad kamennyn kobercom (kamienky a epoxid) horsie je to ale na udrzbu ale vysoko tlaky cistic by to zvladol
Odpovedať
@hancisk ved mne je v podstate jedno co tam bude ale presne tej údržby sa bojím. Ved dlažby roky rokuce sú všade a áno niekde to opada ale príčinu určiť nie je len tak. Susedia dali drevo, musíš to kazdy rok lakovat a niekedy aj dva krat. Je pod tým bordel, po akcii môžeš všetko demontovať a vyberať zvyšky všetkého možného. Zamkovu dlazbu nechcem lebo sa vo vnútri kumuluje voda a ak je to zle spravené začnú hnit steny domu. Cjcr to nejake rozumne riešenie. Uz ma napadol aj epoxidova vyliať podlaha ale neviem ci môže ísť do exteriéru a ci by sa nesmykala
Odpovedať
@truly neodlupuje sa ti taka jemna skrupinka z vrchu?
Odpovedať
Ja ako neviem kde je problém? Akože to neprežije jednu zimu? Šak tam daj na jar dlažbu a hotovo. Tomu betónu sa cez zimu nič nestane ak ta to sere hod na to fóliu cez zimu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sysell ja nerobím z toho problém len ide o to ze potrebujem celú terasu vystriekat a navyse na pol metra od krajov stále logicky prší. Preto sa pst na nejaké riešenie, lebo ak sa nemýlim tak striekanie terasy raz do mesiaca a dážď tomu asi dobre neurobí
Odpovedať
@jozefsv nie nikde
Odpovedať
@truly ak chces tam kde je prasklina si to zalej epoxidom ale vedu by som z toho nerobil, ked nato pojde lepena dlazba tak si daj tekutu lepenku predtym a nalep dlazbu. Niecim to prelievat je zbytocne. Sposobilo to vela vody v betone najskor. Voda z imyvania a dazd tomu nijak neuskodi. Beton vo vode dozrieva. Mrazy nejake to prezije tiez v pohode. Po roku s tym problem urcite nebude.
Odpovedať
@truly videl si beton ktory dazd znici za rok alebo za 5? videsl si berton ktory neprezije jednu zimu? to by si musel velmi hladat aby sa vyskytol taky pripad tak zleho betonu, neviem inak naco striekat kazdy mesiac vodu na terasu ale ok,... to uz si za tu dobu mohol aj dat tu dlazbvu, mozes aj teraz sak za 2-3 dni to spravi hocikto, a mrznut ete dlho nebude
Odpovedať
@sysell nemám z toho nocnu moru, preto píšem ak to nie je problém tak neriešim. Radšej sa spýtam a predidem problému ako... Dlazbu nedám, nerobil som to a kamarát na ktorého mám spolah je vyblokovaný. Potrebujem navyše dat peniaze do iných veci ako toto. Striekam lebo mam psa a na betone je vaic bordelu ako na dlažbe. Kvety oskvetaju, pes má laby od blata atd atd
Odpovedať
Profilova fotka
@truly ťažko povedať, či bude alebo nebude. Väčšinou po každej zime trochu tá dlažba odskakuje.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?