Drevená terasa z exotického dreva - ktorú firmu?

Zobraz úvodný príspevok
Odporučte firmu na realizáciu drevenej terasy z exotického dreva, prípadne vaše skúsenosti. Ocením aj negatívne skúsenosti , ktorých firiem sa vyvarovať, načo si dať pozor. Nemám záujem o realizáciu drevoplastovej, WPC...apod. terasy. Ďakujem
Odpovedať
@maracana99 vdaka pozrel som na nete
Odpovedať
@ignjozef Pozri, my nemáme termodrevo, ale aj naša terasa vyzerá na pohľad ako drevo, len údržba je jednoduchšia 🙂
Odpovedať
@betka8880 môžeš otvoriť ako welnes, kto sa ti o to stará?
Odpovedať
@duzu Ti poviem, že keď sa v lete stretneme celá rodina, tak aj toto čo máme je nám málo. Kto sa stará? Skús hádať 😄 Mám perfektného chlapa doma 😎
Odpovedať
@betka8880 Nielen vyzera, ono to je drevo. Akurat vysusene a sparene vo "finskej saune" 🙂
Odpovedať
@barbaria11 máte pravdu, terasa je hotová od jari 2019, firma Opwood, drevo Ipe, max spokojnosť
Odpovedať
@milanpl Tak toto čo my máme tak áno má to istý podiel dreva, ale nie je to čisté drevo, aj keď na pohľad tak vyzerá 🙂 Keď je kvalitný drevoplast tak to dobre ukáže 🙂
Odpovedať
My prave robime terasu okolo bazena a rozhodli sme sa pre sibirsky smrekovec, sme si vedomi vsetkeho co je s tym spojene, a ze to vydrzi tak 8-10 rokov. Nebudeme nijako natierat, ani olejovat, chceme nechat drevo vysednut. Uz sme si tak urobili plot a drevo chyta ten spravny modrasty odtien :-).
Odpovedať
@betka8880 mňa všetci strašia že vraj drevoplast strašne páli keď na to svieti slniečko. Máme terasu na južnej strane, juh Slovenska, čiže vlastne slovenské trópy 🤣 preto stále váham 🤷🏻‍♀️ ta bezudrzbovost ma láka
Odpovedať
@dreamhouse Chladiť to nechladí, keď na to praží slnko, to je jasné 🙂 Ja chodím do bazénu buď na boso alebo v šľapkách a problém som nemala, žeby som sa nemohla na dosky postaviť. Ale tak záleží aj od odtieňa ktorý si zvolíš. Je to paráda, že nemusíme drhnúť terasu, starať sa o ňu. Len umyjeme vodou a vybavené.
Odpovedať
@dreamhouse moji znami, obidvaja v BA. Terasa z wpc (cena bola cca 60-70 eur/m2), jeden to menil po 5 rokoch a druhy po 6. Ked som sa pytala, tak mi hovorili , ze v lete pali, ak velmi svieti slnko, tak aj trosku smrdi ako plast, neda sa pri poskodeni opravit, casom chyta neodstranitelne flaky, alebo naopak velmi vybledne, lame sa. Pred par rokmi sme tiez nad drevoplastom uvazovali, postuplne sme aj po skusenostiach inych od tejto myslienky upustili. Pre nas bolo potom dolezite aj ekologicke hladisko likvidacie, kedze je to drevoplast, neda sa to ani spalit. je to eko zataz. Pozri asi od 10:20... aj nazor znameho zahradneho architekta na drevoplast https://www.youtube.com/watch?v=b4szZ...
Odpovedať
@kreola Ale ono z veľkej miery záleží aj od toho po akom drevoplaste siahneš. Na našu terasu máme 25 ročnú záruku na odolnosť voči fľakom. Takže sa nebojím toho, žeby sme za pár rokov museli celú terasu meniť. Ale chápem, že každý preferuje niečo iné. No nám sa toto riešenie páči, je jednoduché na údržbu, na čistenie, nevadí tomu ani dážď ani zima ani slnko.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@betka8880 Pravdaze chapem, kazdy preferuje nieco ine. Niekto bezudrzbovost a iny zase prirodne materialy v zahrade My sme ta druha kategoria :-)). Ak ste Vy spokojni, tak to je najdolezitejsie. Prajem nech Vam teraska robi radost aj nadalej :-) .
Odpovedať
@kreola Presne ako píšeš, každý máme niečo iné, čo nám sedí. Ďakujem, ja mám z terasy veľkú radosť. Aj keď teda nedarí sa mi užívať si ju plnými dúškami, lebo len čo si ľahnem na lehátko, tak už len počujem jak na mňa niekto kričí. Najčastejšie deti 😄 Ale musím povedať, že vy máte krásny domček a tá kuchyňa, hotová láska. 🙂
Odpovedať
@betka8880 Jej dakujem velmi pekne :-o . No my uz male deti nemame, takze sa tesim, ked manzel terasku dokonci a buduci rok si ju uz budeme uzivat :-)
Odpovedať
@kreola Júj ten kľud, ja si to už toľko predstavujem a ešte som sa ho nedočkala, ale tak snáď raz 😄 Keď stále je veľa roboty okolo domu. Teraz zase sa ženieme aby sme pripravili dvor na zimu, stále niečo. Ani sa nenazdám a už budem vianočnú výzdobu robiť 😄
Odpovedať
Bezudrzbovost bola aj pre nas to najdolezitejsie. Videla som u znamych ako je to s drevom, ze mu musia cas venovat aby dobre ukazalo a kym este prisli na to co bude najlepsie pouzivat, tak to dalo zabrat. Cize ja nelutujem, ze nemame starosti 😄 Len ma mrzi, ze to leto tak rychlo uslo, ze ani sme nejako vela po veceroch na terase neposedeli :/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@mr79 Viem že odkedy si to natieral po prvý krát už uplynulo zopár rokov, ale nepamätaš akú si mal výťažnosť Pullexu na natretie cumaru? A za tie roky si to natieral čím a ako často? Zase Pullexom, alebo si našiel niečo lepšie?
Odpovedať
@coroner26 no akurat vcera som sa konecne dostal opat k natretiu ... akoby si ma sledoval 😎 . No prvotne uz napamatam.. ale teraz s fakt kvalitnym stetcom, co vsetko pekne rozotieral a minimum sa utrelo z vrchu, som na celu terasu pouzil asi polku z 2.5 litrovej pixle... mozno trosku viac (tazko povedat lebo uz bola predtym otvorena) pricom sa pise 1 l na 15m2 .. ja mam asi 30m2
Odpovedať
@coroner26 tu je vysledok
Odpovedať
@coroner26 teda az tu 😉
Odpovedať
@mr79 Vyzera to super. Takze predpokladam, ze stale natieras tym Pullexom, predpokladam oddien smrekovec? A po akom case si to natieral? Vydrzi to nesat vodu aspon rok?
Odpovedať
@coroner26 Ano pullex Larche - to je smrekovec... je to ten najsvetlejsi odtien, lebo bez pigmentu nema ochranu pred UV. Ja natieram 2 krat do roka. Pred zimou - asi koniec oktobra, a potom vacsinou, ked uz je teplo koncom marca, alebo aprila. Teraz to ale bolo take kazdu chvilu uprsane, takze som na to chvilu kaslal - mal som ine veci na praci, ale teraz som vypratal vsetko z terasy, na obed ked bolo zatmenie slnka vystriekal vapkou, nechal preschnut, a potom natrel - dal som si zalezat - snazil som sa aj boky cez tie skary (doteraz som to az tak neriesil) takze to trvalo trosku dlhsie - ale 2 hodky pohoda aj s pivkom 😉
Odpovedať
@mr79 Stetec cistis cim? Adler ma na to Adlerol ale nejde to nejakym bezne dostupnym riedidlom? Ci ty natries a vyhodis? Ja mam zatial iba dosky na kope a chcem ich natriet zospodu a to za jeden vecer nedam.
Odpovedať
@coroner26 ja to cistim riedidlom S6006 - je to do olejovych a syntetickych naterovych hmot - a v pohode s tym... zamozrejme ak to musis prekladat je to pracne... a tie dosky su takze...
Odpovedať
@mr79 Ok, dik, este jedna otazka ma napadla...ked to natries stetcom, tak potom este zotries zvysky nevsiaknuteho oleja nejakou handrou? Ak ano, tak po akom case?
Odpovedať
@coroner26 ano presne tak. Mozno tak po 15 - 20 minutach.... takze uz pocas natierania - natriem usek a vratim sa k predchadzajucemu ho zotriet. Raz som skusal ze som natrel celu a este cakal, a uz to bolo prischnute a take lepkavejsie - uz to islo tazko.
Odpovedať
@mr79 mas moj obdiv, ja som cca 45 m2 sibirskeho smrekovca natierala asi 7 hodin bezfarebnym olejom od Osmo s UV. Slo to trosku ztuha, olej je dost husty, takze bolo treba rozotierat poriadne. Ale nic som neutierala po natreti, olej bol po 12 hodinach uz uplne vsiaknuty, drevo na povrchu take zamatovo hladke, nelepive, takze spokojnost. Este ma caka 1 vrstva 🙂. Buduci rok ale pouzijem iny olej... to Osmo je fakt drahe 😞
Odpovedať
@kreola Smrekovec pije podstatne viac ako exotika. inak jendo natretie ma stoji asi 30 Eur? tusim ze som objednal 2 x 2.5 litra za necelych 100 Eur a je to tak na 3 natretia.
Odpovedať
Mam za sebou uplne prvy nater cca 45m2 cumaru z jednej strany (hladky profil) a vyslo mi to presne na 2.5l Pullexu (kupoval som za 40€). @mr79 Ty si to natieral hned po pokladke, alebo si to nechaval zvetravat niekolko tyzdnov/mesiacov ako pisu pri roznych olejoch? Napr. pri Osmo: Exotické dreviny sa odporúča natierať až po ich zvetraní (3-4 týždne). Alebo inde: Nové drevo by malo byť po zabudovaní najprv vystavené poveternosti, aby sa látky rozpustné vo vode mohli „vymyť“. Plocha terasy z exotických drevín by sa mala upraviť olejom až cca. 2 mesiace po pokladaní, kedy dôjde k prirodzenému úbytku olejnatých látok z povrchu dreva. Ak si to natieral hned po pokladke, tak potom si nemal nejake fleky po dazdi alebo nieco podobne? Vsade pisu ze treba nechat zvetrat, ale nikde nepisu co sa stane ked sa to zvetrat nenecha.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?