Drevena terasa-pomoc

Profilova fotka
PROSIM niekoho kto mi vie poradit..mame terasu zo sibirskeho smrekovca..rok a pol, pravid.osetrujeme olejom no vyzera to priserne.Tam kde prsi zcernie a pri stene je zlte to drevo. Existuje na to nieco aby to vyzeralo zcelene v jednej far e hoc s patinou ale toto ma tak irituje ze to mam chut vybrat von ... VDAKA
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, treba to bud vycistit odstranovacom laku, oleja napr. od BONA- kupis v bauhause, na nete tiez. Pripadne prebrusit vibracnou bruskou a natriet ideal lazura na chemickej baze- ale matna, aby sa Vam nesmykalo. Doma pouzivame od bonatex a je krasna 🙂 s drevom to chce trpezlivost
Odpovedať
@reni1512 ak chceš mať peknú trvanlivú drevenú terasu bez údržby, vytrhaj to von a nahraď to termojaseňom bez náteru
Odpovedať
@reni1512 Modrá strecha je komerčné fórum. Rady sú tu na zložité a poruchové riešenia, aby na tebe zarobili. Drevo je dobré na 2 veci - na kúrenie a nábytok. Terasu postav z betónu, a oblep dlažbou. Drevená terasa je trápenie na celý život.
Odpovedať
@ropa123 nesúhlasím. Drevená terasa je trápenie len vtedy, ak je zle navrhnutá, alebo zle zrealizovaná. Horeuvedená terasa má 2 chyby. Za prvé je zhotovená z ihličnatého dreva, ktoré je mäkšie, vytvára triesky a môže z neho vytekať živica. Druhou chybou je náter. Ak chce človek jednofarebnú terasu bez akejkoľvek údržby, treba si vybrať správne drevo a nenatierať ho. Z domácich drevín je na tento účel najlepší termojaseň. Ešte podotknem, že pracujem v automobilovej oblasti, takže na tejto rade nemám ako zarobiť...
Odpovedať
Profilova fotka
@reni1512 závidím Vám, máte peknú terasu a musíte riešiť problémy, ktoré iní nemajú práve preto , že nemajú prírodnú terasu. Raz aj Vy zostarnete ako tá terasa, tiež Vás vymenia?
Odpovedať
@jakino O dreve si nemyslím nič dobré. Je to ako položiť na lúku tortu a čudovať sa že ju zožerú myši. Áno, drevo sa dá ošetrovať, ale je to pracné a v prípade chyby drevo nenávratne zhnije.
Odpovedať
@jan45 Je dobré ak ťa má kto vymeniť. Večný život je v deťoch a vnukoch.
Odpovedať
Profilova fotka
lenže ja som idealista, hmota zaniká, idea pokračuje
Odpovedať
Ako pokračuje?
Odpovedať
... hmotu a energiu nemožno vytvoriť, zničiť, ani vzájomne premeniť
Odpovedať
@reni1512 To je ako ked sa postaviš pred zrkadlo v plavkach a bez plaviek.Je to normalne,prirodne treba si na to zvyknut.
Odpovedať
Profilova fotka
@rencucha1987 dakujem krasne 🙂 menovkyna a este aj s rovnakym datumom narodenia to nebude nahoda 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@peknymino 😁😁👌super.. tak to si potom nikdy nezvyknem 😂🙈
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 jooj kolko ja musim riesit problemov 😄 ... jasne ze ma vymenia, ale teraz ma zaujima co s tym TERAZ nie potom 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@ropa123 je to mozne..teda pravdepodobne ze to da zabrat..ale zas dlazba 😒 my sme chceli aby to bolo prijemne aj naboso..aj pre deti a mame terasu na zapad cize ak sa to nahreje hotove peklo..preto sme sli do dreva..manzel mi hovoril ze ake pekne to bude aj bolo..asi 3mes 😂 potom ma skoro porazilo
Odpovedať
Profilova fotka
@reni1512 som veľkým zástancom dreva a prírodných materiálov, dokonca aj pracujem s drevom, ale na terasu som si ju veru nedal, aj ked mám celokrytú terasu práve preto, že sa nechcem stať otrokom vlastného domu. Drevo bude vždy reagovať na poveternostné vplyvy, takže keď sa s tou reakciou neviete vyrovnať, radšej tam dať iný materiál. Moja voľba bola kamenný koberec a neľutujem, dal by som si to znovu keby som riešil niekde druhú terasu.
Odpovedať
Profilova fotka
Viem,ze je to velmi prácne,ale my sme terasu na balkóne z obyčajného smreku po 4 rokoch rozobrali,prehnali cez frezu,znovu priskrutkovali a naolejovali.V pripade sibirskeho smrekovca by som skusila uz neolejovat ani nič.Stratit uz nemate co,ziskat na tom mozete.Mozno to bude pekne rovnomerne sivieť.
Odpovedať
@ropa123 1) hmota sa premiena na energiu, cize sa mylis. To vedia uz aj na UNIBA. 2) "... hmota zaniká, idea pokračuje" on hovori o niecom inom nez o fyzikalnej hmote, hovori o filozofickej hmote ale pri debate o fyzikalnej hmote cize on je mimo ti mu tie jeho filozoficke myslienky vyvracias fyzikalnymi myslienkami. cize ty si mimo vy dvaja ste rovnako mimo.
Odpovedať
@reni1512 Ešte je riešenie natriet farbou ala ANDY WARHOL.
Odpovedať
Mame sibirsky smrekovec 5 rokov. Nam necerna.Nam na nu docela dost prsi aj ked je pod strechou. Natierame 1x do roka lazurou vzdy na jar 2 natery. Neokejujeme. Ja na drevo nedam dopustit. Ano nie je bezudrzbove ale ked sa o neho clovek spravne stara vydrzi. Terasu budeme rozsirovat a planujeme dat miesto smrekovca dubove terasove dosky bez drazok.
Odpovedať
Profilova fotka
@reni1512 my sme sa s terasou tiez natrapili par sezon, bola som nestastna z toho, ze sme do toho dali kopec penazi a vysledok o nicom. Tak sme to vystriekali vapkou,naniesli ten cistic, vysuchali, prebrusili vibracnou bruskou, natreli a odkedy jej vzdy aspon raz rocne obetujeme jeden vikend, natrieme ju odvtedy je krasna. Este jedno ponaucenie olej na vodnej baze na nu nedavajte, tem nic nevydrzi a ne drahy jak slak 👀uz sme dali matnu lazuru a super nam to stoji za to, ked sa mala moze hrat uz skoro v jari na neja v lete drevo nepali, ja na nu nedam dopustit. Len to chce system 🙂
Odpovedať
@rencucha1987 môžem poprosiť s akým náterom máte dobrú skúsenosť?
Odpovedať
Profilova fotka
@stanka_s pouzívame bondex olej na vodnej baze, vydrzal dve sezony. Tento rok chceme skusit bondex zamatovu lazuru, mala by byt este trvacnejsia
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my mame drevenu terasu okolo bazena, sibirsky smrekovec, 1rok,je nadherna, no minuly tyzden nabehol taky ladovec, ze nam ostali na terase svetle flaky, a teraz co s tym? S cim to natriet aby to bolo opäť krasne? Chystali sme sa terasu natierat 2x ročne, len teraz ako postupovat, terasa je tmava, odtien orech, muz chce uz nieco svetlejsie, poradite niekto ako postupovat pri osetreni a s cim zacat a co použiť? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@szivem to by chcelo foto
Odpovedať
Profilova fotka
@rencucha1987
Odpovedať
Profilova fotka
@szivem tak by som pouzila bona cistic na terasy, kupis v bauhause, hornbachu, aj online. Je to vlastne rozpustadlo, ktore rozpusti predchadzajuce vrstvy. Nechat uschnut. Zvysky nateru, ak nejake ostanu treba prebehnut este vibracnou bruskou s jemnym kotucom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?