Zlý sused sa vyhráža a vyváža odpad na náš pozemok

Ahojte, Chcem sa opýtať ako by ste riešili moju situáciu. Môj ocko (62rokov) už je na dôchodku začal mať problém so susedom. Sused mu začal na pozemok vyvážať odpad a chodiť s traktorom. Ocinovi už došla trpezlivosť a povedal že si to neželá. Suseda sa mu začala vyhrážať, že ho dá zbiť. Že si môže robiť čo chce. Ako by ste to riešili? Ocino to nechce riešiť lebo chce prerábať strechu a bude treba ich súhlas. Ale boji sa aby dačo nespravili jeho miláčikovi - pes ak to zacne riešiť ale už nás to nebaví, že sa správajú akoby to bol ich pozemok. Ďakujem
Odpovedať
@sayori dal by som zbit susedu, susedovi 😄
Odpovedať
@sayori A plot nemáte??
Odpovedať
Profilova fotka
@sayori bohužiaľ suseda si nevyberieš, tiež to poznám.. ,,Sused mu začal na pozemok vyvážať odpad a chodiť s traktorom" okamžite by som si pozemok oplotil (aspoň pletivom - to by okamžite vyriešilo problém s vozením odpadu a jazdením s bagrom), ak mu naváža odpad na pozemok a upozornenie nerešpektuje, riešil by som to cez stavebný úrad/životné prostredie (ak by to šlo do extrémov, riešil by som to cez políciu,v žiadnom prípade ti nikto nemôže poškodzovať - vyvážať nejaký odpad na tvoj pozemok) ,,Vlastník nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami. Najmä v týchto prípadoch je potrebné vždy objektívne posúdiť intenzitu zásahu, teda to, či konkrétny zásah prekračuje mieru primeranú pomerom." btw. to vyhrážanie by som ja okamžite riešil (som veľký nervák a nenechám si skákať po hlave :) )
Odpovedať
Profilova fotka
@sayori Vyhráža sa, že ho dá zbiť? Ešte trošku to rozvinúť a smelo podať oznámenie na najbližšom útvare PZ s tým, že tvoj otec sa týmto bezprostredne obáva o svoj život a zdravie. Predsa sa nenecháte nejakým plytkým človekom zastrašovať. Ľudia vážte si samých seba prosím.
Odpovedať
inak, tu nahypovanu susedu by som chcel vidiet 😄
Odpovedať
@chrobak7 plot nemá i má. Je to veľká záhrada za domom ktorá už nie je oplotena.
Odpovedať
Profilova fotka
@sayori pár klincov by mohlo pomôcť 😄
Odpovedať
Profilova fotka
cele by som to dala oplotit a ked tak si treba kupit este jedneho a poriadnejsieho psa. ked tak budete musiet prist na navstevu a asi im to strucnejsie vysvetlit. vies ako sa hovori, ake pozicaj take vrat
Odpovedať
oplotiť, nahlásiť, nič iné...
Odpovedať
@sayori ak ten pozemok patri tvojmu ocinovi, tak jednoznacne by som to dal oplotit! Potom sa tam uz nedostane, aj ked znovu moze nastat, ze vam ten plot znici. No potom by som to uz isto riesil cez policiu.
Odpovedať
Ja sa cudujem, ze ho nemal cely oploteny. Aj s tym najlepsim susedom je proste plot na nieco dobry. Este by som si dala tu namahu a namontovala smerom k zahrade nejaku tu kameru a potom hned smer policia. No este aby sa mi takto suseda vyhrazala, by videla
Odpovedať
@sayori vyhráža sa tvojmu otcovi, že ho dá zbiť? Nahrať a na políciu! Toto je už trestné, pani susedka naplnila skutkovú podstatu nebezpečného vyhrážania. Zrejme jej riadne hrabe.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Inak, pri tomto si človek uvedomí akí idioti medzi nami žijú....
Odpovedať
@sayori hlavne nesklznut do nejakych "zlomyselnosti na revans", take konanie uplne zbytocne roztaca spiralu zloby. Situaciu je potrbne riesit "v sulade s platnou legislativou". Bobo by dobre (ak je moznost) zhotovit foto alebo video-dokumentaciu pachania priestupku zo strany suseda a toto nasledne nahlasit, bud na policiu alebo ObU. Bude to na dlhe lakte, ale treba vydrzat, v ziadnom pripade ziadne "oko za oko" a podobne hlupe rady.
Odpovedať
@sayori aky suhlas potrebujete od susedov na strechu? Stanovisko vydava stavebny urad. Toto by som neriesila vramci toho sporu.
Odpovedať
@wivik suhlas nepotrebuje, ale ak potrebuje kvoli oprave strechy pristup na susedov pozemok, tak tam im moze sused riadne predlzit rekonstrukciu obstrukciami pri vstupe na jeho pozemok
Odpovedať
treba si vsetky priestupky z ich strany zdokumentovat a proste ak v tom budu pokracovat, obratila by som sa na miestnu policiu. no ako napriek by som im z trucu nerobila, v konecnom dosledku, by ich to asi len este viac popudilo
Odpovedať
Za skladku su tresty. Zavolal by som 158 a trval na zdokumentovani. @zita19 po tych vyhrazkach by este niekto veril ze ich tam pustia ? To sa im maju vtierat do zadku teraz ? Inštitút neodkladného opatrenia ? @milan_ oko za oko je hlupe ano. Oko za zrak uz ano. Idioti by si 2x rozmysleli ako sa budu chovat voci inym ludom. A doplo by im ze neziju na planete osamote. Co prispevok to rada oplotit. Vam rastu peniaze na strome? Okrem ovocinarov samozrejme. Co ak je to pole a potrebuje sa traktor otocit?
Odpovedať
Profilova fotka
tak ale ako čo chceš robiť, bez plota im asi ťažko zamedzíš prístup na svoj pozemok nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt Keď nie sú peniaze na plot , zájsť do najbližšieho kameňolomu a doviezť veľké kamene Rozmiestniť kamene okolo pozemku tak , aby cudzí autom nevošiel.
Odpovedať
Volajce šandare 😉
Odpovedať
ak sa naozaj suseda vyhrazala , tak treba ist na policiu v nudzovom stave su omnoho prisnejsie tresty naco cakate?
Odpovedať
@sayori tiez odporucam obratit sa na policajtov, ked sa vam vyhraza.
Odpovedať
Dala by som celý pozemok oplotiť a následne ak by sa vyhrážky opakovali, tak by som tie priamo riešiť začala, to nie je zanedbateľné.
Odpovedať
Oplotiť pozemok a hotovo, nemusí s nimi nič riešiť ani sa hádať
Odpovedať
Profilova fotka
Ako viem, ze nemusite mat peniaze na novy plto, no bez neho to nepojde, to je jednina ako taka sanca na uspech, aby vam tam susedia nechodili
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?