Suseda ohováračka

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Potrebujem radu. Moji rodičia majú susedu, ktorá ich denno-denne ohovára po dedine, že jej kradnú veci z dvora a z domu. Neraz vyšla na ulicu a kričala aký sú to len zlodeji. Berú jej hrable, motyku, sadenice zeleniny, vymieňajú jej lieky za jedy a pod. Už bola aj za starostom sa posťažovať. Vraj aj na polícii. Rodičia sú z toho zúfalí. Nevedia si sňou rady.K lekárovy ísť nechce lebo ona nie je blázon. Ak sa podá podnet na polícii pre priestupok proti očianskemu spolunažívaniu, dajú jej pokutu 20-30 eur a pokračuje tam kde prestala.Najnovšie som ju okradla aj ja.Vzala som jej vraj nejaké šalovacie dosky. Je to nepríjemné pre nás aj pre celé jej okolie.Čo by sa dalo urobiť v danej veci? Je mi jasné že nie je celkom v poriadku ale ako ju dostať k lekárovy ked ona nechce?
Odpovedať
1
2
@quintes bojis sa starej babky? Ja nie na slabsich si trufam vzdy
Odpovedať
niektoré veci je proste lepšie nechať tak. Z tohto proste jednoducho vychádza, že nie je celkom OK. Že niekde v hlave má problém. Nemyslím to zle, možno nás to čaká všetkých, tiež neviem aký budem. Ale v tejto chvíli by som to neriešil. Jedným uchom dnu, druhým von. Nech si hovorí čo chce, kto chce ;-)
Odpovedať
@sysell na sabsich si trufas... To uz je len hrdinstvo =-)
Odpovedať
@zita19 tak trufat si na silnejsich je zas bkbost nemyslis, asi moc pozeras hrdinske filmy
Odpovedať
@sysell no tak nevyskakovat si na silnejsieho je prejav zdravého rozumu, ale trufnut si na slabsieho je chrapunstvo... Nic viac nic menej. A dobrodruzny film som roky nevidela, toto tisicrocie hadam vôbec, posledny co som planovite pozrela bol Votrelec...
Odpovedať
@zita19 v sebeobrane?
Odpovedať
nemas manzela, ci ineho chlapa aby jej dohovoril a zvysil hlas na tu jezibabu, ked ty na to nemas a je ti to neprijemne?
Odpovedať
Zvýšit hlas a domlouvat nepomůže. Měla jsem tchýni, celkem super ženská, hodná, nenadávala. Ale v určitém věku se to zlomilo. Začala všechny obviňovat , všichni kradli a jí ubližovali. Nejvíce křičela na sousedy a na svého syna (mého manžela) , který se celý život staral . K lékaři odmítla jít, protože přece není blázen . Přesto se nám podařilo , že začala užívat léky a pomohlo to, zklidnila se. Bohužel se někdy staří lidé takto projevují a kdo nezažil nepochopí.
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 myslis, ze dohovor alebo zvysenie hlasu by v takomto pripade pomohlo? lebo osobne o tom teda dost pochybujem 8-(
Odpovedať
@dalaj neviem aka je presne situacia, ale evidentne autorka (zakladatelka) temy je kusok z toho na nervy a nemyslim, ze je schopna kusok zatlacit na danu zenu / chlap by to vedel, uz len tym ze je chlap a ze ma iny hlas atd atd .. naozaj neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 to nevieme asi nik, to mozeme len tipovat, odhadovat a je dost mozne, ze ta dotycna by si z toho ani nic nerobila, keby na nu niekto zvysil hlas, su ludia, co to neriesia, co to maju v pazi a robia si aj nadalej co chcu
Odpovedať
@dalaj ano, suhlas, ale opakujem: toto ma riesit muz a nie zena.
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak ono zalezi aj od zeny, niekedy su prave oni tie, ktore situaciu dostanu pod kontrolu, no tu to bude asi naopak a mal by jej muz s celou tou situaciou narobit poriadky
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77, dalaj, 😄 som sa zabavila na komentaroch. Nie, nie som na nervy. A mam manzela, ktoreho sa snazim od nej drzat co najdalej lebo to by vselijak dopadlo. Chcem to len riesit v rovine slusnosti. Pokojne. Tak ako to pisala oopp, kedysi to bola super zenska. Len jej rokmi preplo. Krik a nadavky nepomozu. Ona je skalopevne presvedcena o svojej pravde a neda ani na prosby svojich deti aby navstivila lekara. Fakt jej nechcem zle. Ona vo svojej podstate nie je zla len jej sibe.
Odpovedať
Profilova fotka
@weroni87 sialene to som nepocul este toto, a neskusali ste za nou slusne ist co jej teda vadi a co ma za problem? Ze su vam taketo nezhody neprijemne a ze by ste uz chceli mat pokoj? Aj ked niektori dochodci su proste taki, nudia sa tak robia zle druhym, ale mozn by sa s nou nieco dalo poriesit aj po dobrom :)
Odpovedať
@weroni87 pôvodne som radila žalobu, no čítam, že susede šibe...tak hádam to vie aj dedina, že pani hrabe zo stareckej demencie a vy ju neokrádate. Potom by som to neriešila, čo už s psychicky narušenou?!
Odpovedať
Bohužiaľ je to diagnoza. Aj moja 90 babka ju má. Jej deti jej vraj stále vymieňajú veci ona mala všetko nové a pekne a teraz jej dali staré. Išlo to do extrému že vaňa záchod snáď už 10x vymenený. Žiadne potraviny doma nemá lebo vraj sú otrávene. Na nevestu na ulici pokrikuje, všade nás ohovára. Lekár nepomôže hneď šla do lekárne načo jej to dal vlastne lieky.... Jedine čo poradím volať na nu políciu, taká autorita ju dokáže skludnit
Odpovedať
Profilova fotka
@vasomartino s nou sa neda. Moja mama pri plote trhala burinu a uz na nu z druhej strany kricala ze ci uz ide opät kradnut. Uvidi mojich rodicov, uz po nich krici ze boli v noci zase u nej. Snazili sa jej dohovorit ale ona si stale len to svoje hutla. Ked jej dohovaral syn tak ani na to nedbala. Ona ma pravdu a bodka. Neviem uz ako na nu. Asi ako skpeter pisal, ani lieky by mozno nebrala a jedinym riesenim je pri dalsom vacsom konflikte volat policiu alebo rovno sanitku
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba len sa bojim toho ze sa to vystupnuje az do fyzickeho konfliktu. Uz oplula mojho otca a obvinila ze krcove zili ma preto, lebo jej vymenil lieky za jed.
Odpovedať
Profilova fotka
@skpeter a ked je taka nevyspytatelna nebojite sa ze dostane taky skrat ze niekoho napadne?
Odpovedať
@weroni87 ona asi ozaj neni normálna, by sa mala dať evidentne liečiť 8-(
Odpovedať
@weroni87 ak ten človek nieje v svojej podstate agresívni nebude sa byt. Ono to začalo obviňovaniu suseda že jej otravuje kvety, kradne vodu a podobne. A ten ju tak zhukal a povyhrazal sa že mu dala pokoj, až sa ho boji. A obrátila svoju myseľ na rodinu. Nainštalujte si kameru a volať volať políciu. Nebavit sa s ňou a byt hnusný. Je to smutne ako mozog môže prestať fungovať. Je to jej svet a ona tomu fakt verí....
Odpovedať
Profilova fotka
hmm tak ako asi bude mat mozno nejaku poruchu, no treba ju ignorovat, alebo ak tak ju proste vystrasit, aby sa mozno trocha bala zas otravovat
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som tlačila na rodinu nech ju riešia. Ak je skutočne chorá je ich povinnosť sa postarať aby neotravovala a možno časom neohrozovala susedov. Nikdy nevieš akým smerom ju choroba otočí. Je to smutné, ale je to tak. Žiadna agresia voči nej nieje dobre riešenie.
Odpovedať
Profilova fotka
A vy na nu nemate co vytiahnut? Vies aby vedela, ze aj vy ju mate v meritku a mozno by sa potom vyplasila a dala by pokoj. Mozno by sa ju oplatilo pospehovat trocha
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 to ano, malo by to tak byt, ale nie v kazdej rodine to tak je, niekde je hlava rodiny zena a ta sa pusta do takychto veci :-D
Odpovedať
hoď jej petardu do záhrady keď bude kričať ..možno to pomôže
Odpovedať
este stale pretrvava tento vas problem s nou? nic sa za ten cas nezmenilo? skusali ste jej este nejako dohovorit?
Odpovedať
Profilova fotka
@dasena82 bol zanou jej syn a dôrazne jej dohovoril. Odvtedy je pokojnejsia. Somre si, ale uz len tak pre seba. I ked nas zopar ludi upozornilo, ze od nich zhanala cislo do TV JOJ a Markiza 😁. Mozno ju coskoro uvidíme v TV
Odpovedať
Profilova fotka
@barbie888 nieco na nu? Okrem toho ze je chora na hlavu? Jedine ak by sme o nej zacali vymyslat hluposti ako ona na nas.... A to neznie vobec zle 😄
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?