Neporiadok na susedovom pozemku

Zobraz úvodný príspevok
Prosim vas, ak mate niekto taku info, alebo skusenost, ako to riesit. Existuje nejaky zakon, alebo nejaka vyhlaska, aby som sa mala o co opriet? Priamo za domom mame este par rozparcelovanych pozemkov pripravenych na stavbu, plus nejake pozemky obce. Rovno s nasim susediacim a s vedlajsimi susedmi su dva pozemky FO, ktore su momentalne na predaj, ze ak sa kupec nenajde, tak bude na nich vlastnik stavat a preda aj s domom. Obecne pozemky boli tento tyzden pokosene, bola tu burina cca 2 metrova. Ked si predstavite, ze kupite dom a kolko casu, usilia a penazi vas stoji skulturnenie pozemku po stavbe, je to na porazenie (v auguste tu uz budeme rok). S velkymi peripetiami, ktore este stale nekoncia mame aku-taku travu a rovno za plotom dvojmetrovu burinu, lebo majitel ma na tych pozemkoch stavebny odpad a budy pre robotnikov, vysku buriny a semena preletujuce cez plot neriesi. Rozumne sa s nim dohodnut neda, rady, ze to tam vyklcovat, alebo poliat herbicidom, ci kyselinou - proste nie, akurat by sme si my zavarili. Je nejaka realna sanca sa stazovat na OU, nech si tam uprace? V zime sa mi odtial tahaju mysi pod strechu, teraz v lete odtial preletuju chuchvalce semena burin :( Dakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@alzbetae ale ze carodejnicky sabat tam chce niekto usporiadat, by mi nenapadlo.. hmm.. nainstalujem kameru?:)
Odpovedať
@yaninca Dobrý den. Horší by byl bolševník a to i za situace, že ho nevysadil bolševik. Toho se jen tak lehce nezbavíte a zatím všichni ten boj prohráli. Tedy proti bolševníku. Bolševici se sežrali z části sami a zaplať pán Bůh, zdá se, že vymírají. Dalo by se to urychlit, kdyby se durmam stal jejich kultovní rostlinou. :-D S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva rada venujem zopar kusov na tento ucel..;)
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva @alzbetae teda ak mi po tom sabate nieco zvysi..:)))
Odpovedať
Profilova fotka
Na nasom MU plati: kto nepise staznosti, nema ziadny problem... ak chcem nieco dosiahnut, musim MU bombardovat staznostami... :-( ja by som to v tvojom pripade urcite riesila staznostou.
Odpovedať
heh ved ty mas za plotom hotovy poklad a nevazis si to:-) Ale nie, moj sused za mnou sa choval rovnako, proste burina, nechaval ladom lezat pozemok, ktory mal pripraveny na komercne ucely. Siel som na obecny urad, pani zo stavebneho(okrem toho ma aj ine agendy) mu zavolala, ten ju slusne poslal do zadku a ona povedala ze sa s tym nic neda robit. Bol rok, co to tak urobila, pobehala dedinu, nafotila, poslala vystrahu, bez efektu, poslala pokuty a skoro nikto nezaplatil. Ze ju to stalo namahu, penazi (musi posielat do vlastnych ruk jeden list tusim 44korun) a efekt ziadny. Okrem toho zakon(neviem teraz ci vseobecny, alebo len ten nas dedinsky) hovori ze treba pokosit minimalne dva krat do roka.... ok ja som pokosil dva krat prveho januara a druheho januara. A dokaz ze nie. Tak som prestrihol plot, postriekal som to a odvtedy som to kosil ja normalnou kosackou. Mozno by stalo za to to poriesit s poziarnikmi, kedze taka burina je nebezpecna z hladiska poziaru, ale kto ma na to sil? Radsej to pokosim ja, akoby mi mal dom zhoriet ked niekto odhodi spak, ci flasku do tej buriny(v lete seno).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Ja to riesim tam, ze normalne obvolam vsetkych susedov (SMSkou, mailom), aby si prisli pokosit pozemok. Niektorym to trva dlhsie, ale vzdy si vsetci pridu pokosit. Preco sa hned ohanat zakonom a chodit na obecny urad? Nevidim na tom nic zle poziadat slusne suseda o pokosenie svojho pozemku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Téma sa síce týka kosenia susedných pozemkov , ale možno niekto bude vedieť poradiť. Co ak na susednom obecnom pozemku stojí obrovská hrdzavá žumpa- na zemi, nie v zemi. Rovno z okna na ňu vidím. Ako docieliť aby ju obec zlikvidovala? Na tom istom pozemku špatí rozostavaná budova z čias dávno minulých , tak tu ešte strpím, ale ta žumpa je tŕňom v oku ...... Ďakujem
Odpovedať
@krevetka obec moze vyzvat majitela na odstranenie,ale o musia byt nejake dovody,uviest presne neviem,ak by napr.ohrozovala okoloiducich apod,ak by ste boli viaceri,mas vacsi uspech,zistit si to mozes aj u svojho poslanca pripadne na obci
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@idom obecný úrad nedorieši obsolutne nič, čo sa jedná kosenia súkromného pozemku....zákon 369/1990 o obecnom zriadení neriši právomoc obce konať v tejto veci....v tejto veci je kompetentný Pkresný úrad do ktorého pôsobnosti Vaša obec patrí...treba napísať . Podnet na vykonanie zaburineného pozemku....s foto...LV a pod. Je ale otázka- či je to zaburinený pozemok....zákon , uvádza presne, čo je burina....vysoká tráva, torá sa nekosí-isto nie je burina....burina je , napr. bodliak a podobne...zákon to presne špecifikuje, že ak je pozemok vo velkej miere zaburinený a zasa v konkrítnom § hovorí-čo je burina....vysoká tráva isto nie je burina-toto treba rozlišovať....pani v tomto príspevku uvádza, že sú tam hady a 2 metrová burina....hady sa v burine nezdržujú, tie sa zdržujú v skolných rozvalinách, v dierach pomedzi skali ....a v jeseni inú do zeme a na jar vychádzajú...ale žijú pod skalami...takže tvrdenie že sú tam hady je asi zavádzajúce
Odpovedať
Vážený- kupte si barance, ovce a kozy...a ešte na tom aj zarobíte a bruchá budete mať plnie
Odpovedať
Myslis, ze po tolkych rokoch este toto ich trapi?.. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
@krevetka ešte stale mate tu velku hrdzavu žumpu pred domom na očiach a neviete čo s tým? Na obecnom pozemku ak maju občania niečo uskladnené dlhodobo, obec ma schvalene všeobecne zavezne nariadenie a dočasnom a dlhodobom uskladneni materialu na obecnom pozemku.....Obec ma v kompetencii dannu situaciu riečiť a to okremineho aj tak, ak požiadal vlastnik žumpy pisomne o uskladnenie na obecnom pozemku- obec mu to mohla aj schvaliť a vyrubila mu poplatok....ale ak nie- požiadajte starostu o zjednanie napravy a ak nenastane - tak prostrednictvom vašho poslanca urgujte, aby v tej veci starosta konat a oznamil na urad životneho prostredia skladku odpadu....a uvidite, že starosta začne konať-
Odpovedať
@krevetka oznamte to na urad životneho prostredia...pridu uradnici z mesta- zistia vlastnika žumpy apod pokutou ho vyzvu na odstranenie žumpy do danneho terminu...neodstrani. zašlu mu platoby rozkaz na pokutu- nezaplati pokutu- nabehne sudny exekutor
Odpovedať
Profilova fotka
ako toto by som fakt asi riesila cez zivotny urad. To predsa takto nejde. No len je otazne, ci aj ak by im dosla nejaka ta vyzva, ci by na nu vobec reagovali, kedze vieme, aki su podaktrori
Odpovedať
@bohuzial je dufam a pevne verim v to, ze uz to maju vybavene a netrapia sa tym, predsa len uz dlhsie doba odvtedy ubehla ;-)
Odpovedať
@bohuzial a co si sa ty dnes rozhodol ozivovat mrtve temy? Mas nejaky publikacny prujem?
Odpovedať
postavte betonovy plot a mate pokoj
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 mozno mu bolo dlho, tak potreboval nadviazat komunikaciu :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?