Čo všetko vadí Vašim susedom a ako to riešite?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať na Váš názor, sused si postavil prístavbu rod. domu, kde vikier smeruje rovno na našu terasu - je v tesnej blízkosti - neviem či vôbec má na tú prístavbu povolenie, kedže ako susedia sme vôbec neboli prizvaní k stav. konaniu, nejako sme to neriešili, ved s vikierom vieme žiť :)))) ale postavili sme si na našom pozemku pri plote dva stromy hraby, ktoré sú listnaté - poradil nám to záhradný architekt aj nám to zasadil neboli lacné, že cez tie dva hraby nebude sused vidieť na našu terasu z toho vikiera. Tiež sme sa suseda nepýtali, či so stromami súhlasí ( ved su na našom pozemku, a ani on sa nás nepýtal, či si môže postaviť vikier ). Sused sa dnes ohradil, že si máme stromy presadiť lebo mu padajú listy na jeho pozemok - nevidím presne kolko mu tam tých listov spadne, pretože máme murovaný plot a na našom pozemku pod stromami sú tri listy, ale je to možné - robí kvôli tomu cirkus - na jeho dvore má samý bordel a jemu vadia tri listy z nášho stromu, je to normálne????? ved budme ľudia, my sme tiež nič mu nevraveli na jeho vikier a on takto????ked sme mu vikier spomenuli teraz , tak tvrdí, že nám to vadiť nemôže ale naše stromy mu vadia. Neviem kam to zájde, nerada by som s ním mala zlé vzťahy..... , inak ked zafúka vietor tak ja mám na pozemku listy stromov až od tretieho suseda a nerobím z toho takú drámu... vôbec to neriešim, Mne to príde , že susedovi čosi vadí, závidí alebo čo, neviem si to vysvetliť a obúva sa do stromov, nemajú ľudia iné starosti????
Odpovedať
Profilova fotka
@julia_m len či by sa ukľudnil, keď to je s niektorými ľudmi ozaj ťažko :-/
Odpovedať
@maruska123 a nemôžeš tie stromy posadiť trocha ďalej od plota,aby napr.polovicka lístia nepadala na jeho pozemok?Ved taký strom vie narobiť veľa neporiadku,ak by to bolo iba pár listov ,tak to asi nerieši,ale ak si ich posadila blízko oplotenia,tak fakt mu budeš robiť neporiadok na záhrade,nie každý má čas a je to pre neho koníček upratovať záhradu ,nie ešte po susedovom strome
Odpovedať
@chrobak7 súhlasím s tebou,tiež som za odpadkove koše za plotom,ak je taká možnosť ,kde taká nieje tak aspoň nejaký murik,aby to nebolo tak vidieť,neviem prečo to tak riešia,možno kvôli nedostatku miesta,samozrejme nieje to našťastie bezne správanie .
Odpovedať
@chrobak7 ty píšeš o ideálnych podmienkach,kde má stat smetiak a kde auto,ale nie vždy je nato ideálny piestor.A to čo sa týka statia aút na ceste ,kde majú veľké dvory,je fakt na hlavu,pochopím,keď sa nemá kde zaparkovať,ale ak má veľký dvor ,tak to je trocha na hlavu.Musim však priznať,že do určitej miery môžem pochopiť nedostatok miesta na parkovanie,ale bezpečnosť premávky a vodičov je pre mna na prvom mieste a často sa parkujú autá na nebezpečných úsekoch a robia prekážky na ceste ,to by som zatrhla,bezohľadnu či sa má kde parkovať alebo nie
Odpovedať
@maruska123 ja si myslím,že keď sú to take staré domy a boli postavené za čias ,keď ešte neboli terajšie zákony ,tak obec vôbec nebude takú sťažnosť riešiť.Navysse keď on má ešte dom oveľa ďalej od oplotenia ako vy
Odpovedať
ohľadom parkovania na chodníkoch pred domami a výhovorkami, že nemajú miesto. V Austrálii sa s tým nepárajú: https://www.topky.sk/cl/13/1729653/VI... A to že dnešný developery na to kašlú je problém ľudí. Keď kupujú dom, tak riešia polohu, veľkosť záchoda, ale kde budú parkovať to nie, šak na ulicu sa to zmestí....
Odpovedať
@patrox toto sa môže stať kdekoľvek, ale u nás nie, podľa mňa, ale na tom aj niečo je, každý by mal mať proste k domu miesto, kde bude parkovať
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?