Ako riešiť kradnutie tepla v paneláku?

Zobraz úvodný príspevok
Ako sa vysporiadat so susedom v panelaku , ktory umyselne kradne teplo z okolitych bytov ? V rocnom vyuctovani bolo jemu nameranych 24 dielikov a ostatnym okolo neho cca 600 dielikov. Je to mladsi a dost arogantny chlap s priatelkou. Vsetci v panelaku mame rovnake byty rovnakej plochy.
Odpovedať
1
6
7
Profilova fotka
to ozaj co uz ludia neriesia...nestacim sa divit....
Odpovedať
@chrobak7 bohuzial este stale v byte.
Odpovedať
@zita19 jaj ano, umelci, ved ich sa predsa strecha netykala...mame z bytu tie iste skusenosti. tak isto opacne, dole boli neodizolovane stropy na garazi, tak to zas netankovalo byvajucich na vrchu....
Odpovedať
@dusantt pre platby bud rád, o nič sa nemusíš starať , v dome o všetko, pre každého to nie je to pravé orechové, no pre niekoho hoby
Odpovedať
@ruren z predposledneho zakona to bolo, ale ak sa spolocenstvo spamatalo vcas tak pred platnostou predchadzajuceho zakona si mohli odhlasovat aj iny pomer, podmienka bola aby min 30% sa rozpocitavalo (u nas je to tak). Co v tomto smere doniesol novy zakon netusim.
Odpovedať
@sterea 18 je fakt hranicna hodnota, pokial sa clovek nehybe, citit chlad. Nemam problem sa zaobliect,ale v dome si urobime pohodu aku treba, ale zas sa nespacirujem v zime v kratkych rukavoch ale nemusim byt ani zaoblecena ako medved
Odpovedať
@duzu vyzeram ako nesvojpravny idiot? ani keby mam milion na ucte, by som nebol tak hlupy, aby som dalej platil to co teraz platim v byte. o nic sa nemusmi starat? ty kde zijes, v dome alebo byte ? garantujem ti, ze v dome sa budem starat o menej, nez tu v tomto plesnivom byte. tak napr, zateka mi strecha, 2x za 4 roky, nikto to neriesi, lebo sa caka na pocasie aby sa to cele zrekonstruovalo po 10 rokoch(!) 60 tisic eur za 600m2 IPY a spadovania 80mm EPS. WTF ? vytahy ktora sa nasledne znicili lebo sa nosil material na strechu, postup prac ako od analfabeta. nove vytahy sa kazia, zasekavaju, nereaguju, proste su shity. vykradaju sa pivnice, je tam 13 kamier, pristup na cip/kluc a 3 mreze na kluc uchylny domovnik ktory pozera na kamery bez pravneho dovodu.. stupacky, ide mi tu nonstop smrad od susedov (boli menene) vlhkost, neviem ci je to zatekanim, alebo stupackou, ale mam tu nonstop nad 60% - klima mi taha 500ml za hodinu fajciari, a grilovaci na parapetach - sus pradlo bez balkona, otvor okno pred spankom. fajciari v spolocnych vnutorych priestoroch, napr schodisko havarie vody studenej ci teplej pripadne oboch kurenie-temperovanie ked by ludia chceli teplo (staznosti susedov, mne je dobre) vytunelovany fond oprav spravcom a pravdepodobne aj par ludmi z bytovky mimo bytu: parkovanie, extremne drahy odvoz smeti, bordel lebo anonymna masa idiotov su spinavci, rozd.b.ne chodniky s mlakami a jamami, vymolmi a vytlkmi. vandalizmus na sukromnom majetku ako je fasada/vozidla., akusticky smog, svetelny smog lebo osvetlujeme vesmir a tym aj moje okno, smog z velkych krizovatiek, retardovane riesene osvetlenie krizovatiek, absencia kvalitnej ak vobecn ejaej infrastruktury pre chodcov. to len z prsta co som toto napisal, keby chcem, napisem 3x viac problemov za " pre platby bud rád, o nič sa nemusíš starať " iste - o nic sa nemusim starat. to je scifi pre ludi co sa nechaju zdierat.
Odpovedať
@dusantt to si si nevedel zistiť dopredu kam ideš? býval som v troch panelákoch a prvé čo som zisťoval kto tam býva a v akom je stave,dva úplne nové a všetko mladí tak rovnako naladení , kopu ponúk som odmietol , ved som tam išiel za svoje a nekupujem mačku vo vreci
Odpovedať
@zita19 neviem čo je v zákone , no v jednom sa práve pre "kradnutie tepla" dohodli na pomere 70:30, pred tým 60:40
Odpovedať
@dusantt v byte zijem 41rokov a az na drobne susedske nezhody o to kto neumyl chodbu a mal som nezazila. Ani u rodicov a ani v mojom byte. Ty musis byvat uplne v odveci baraku alebo mas subjektivny problem. Prve sa da vyriesit odstahovanim druhe sa s tebou prestahuje.
Odpovedať
Byvam na najvyssom poschodi, severna strana rozny byt, kam sa mam ist stazovat??? :-D :-D
Odpovedať
@dusantt ..no napíšem Ti pravdu, ak je všetko ako je tak ako píšeš tak prečo sa neodsťahuješ?? Ako som prečítal Tvoj príspevok tak ja som si pomyslel že bývam v kráľovstve.. Susedia super, /to ale neznamená že u nás nie sú exoti čo nevedia parkovať a blokujú 2miesta/ alebo že sa mi nepozdraví ten čo má upratať v tom týždni čo má službu, ostatné celkom dobré..Aj ja som mal pokus o vykradnutie pivnice a urobil som opatrenie a ako aj robím pre obmedzenie pobytu cudzích v pivnici kde máme priestory pre 6obyvateľov vchodu..Ale ináč som spokojný..Všade sa nájde niekto a niečo čo Ti bude strpčovať život..Niečo vieš vyriešiť a niečo trvá kým sa to dorieši..Nikde nebudeš mať ideálne podmienky na bývanie... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dusantt Očakávaš odpoveď na Tvoju otázku položenú hneď v prvom riadku príspevku? :-D
Odpovedať
@cotibebemore :-D skus na lamparen :-D
Odpovedať
@duzu hocikedy sa nejaky blbec prestahuje vedla teba, to ze si zistis kto byva v case kupy, neznamena ze tomu tak bude aj o rok.. @eeffka kamarat prisiel a zlakol sa tejto bytovky, prirovnal to k pentagonu v BA aj ked vrakuna to nie je, zaroven tu neuveritelne smrdela kanalizacia. komedia u rodicov napr prasili z okna psie chlpy umyselne na vyprane pradlo. hulakali v noci, kradli sa z pivnice. nefungovalo kurenie, vtedy este mnohotisicove nedoplatky v SKK (prizemie). vsetko co opisujem su 3 rozne a zaroven 3 najdrahsie mesta na zapade SR. predtym sme zili o kusok dalej v inej bytovke (paradoxne vacsej) tam to bolo OK. cize 1 zo 4 bytov z mojej strany/rodiny bolo OK. (okrem toho ze aj tam sa plytvao teplom, ved vid trasy z teplarni k bytovke, vyhrievaju sa chodniky, co je na tom ekonomicke a pohodlne) ani v 1 byte netiekla tepla voda po polnoci az do 4:30 rano. vam tecie ?
Odpovedať
@technik007 staviam dom, odstahoval by som sa aj dnes, ale povedzme si pravdu, ten milion este nemam, neviem vymenit byt len tak, plus je tam vysoke riziko, ze ak by som isiel do panelaku alebo lacnej novostasvby, dopadol by som z blata do kaluze. zabudol som dopisat, ze v tejto bytovke je 120 bytov. napr jeden kamos, byvaju v mensej bytovke, zo zaciatku si vychvalovali ake super, dnes maju zufalu naladu, tiez chcu dom, a to len preto, lebo tam byva 1 zena, ktora robi nonstop hluk. ale to len z pocutia - to co som pisal predtym za to sa zarucim. ale zas, nie kazdy sused je vedla mna blbec, lenze staci JEDEN aby to pokazilo spolunazivanie. Tu ich je niekolko, co statisticky ak ich je tu 120, tak to tak musi byt. Jeden fajci na schodisku - citit ten smrad. Jeden griluje na okne. Dalsi 5 fajcia, aj cez 10 metrov (3poschodia) to citit, som nefajciar. Tychto 10% ludi z bytovky vidim nonstop stale kde sa pohnem, su ako stalkeri. Zvysok ludi je v pohode, ani neviem ze su, nefajcia, negriluju na okne/balkone, a su uplne v pohode.
Odpovedať
@dusantt jasne ze tecie :) to este niekde tepla voda netecie po polnoci?
Odpovedať
@dusantt no ale to si zabudol napisat ze tam mate 120 ?!? bytov? nic v zlom ale uz do 48ks veziaka by som nesla, povodne sme byvali v 16bytovej brane, teraz som v 27ke
Odpovedať
@dusantt to sa stáva ,ale všetko sa dá riešiť ešte v počiatku,záleží už na domovníkovi ako to vôbec rieši, ináč vzniká davová psychoza ako na štadione, väčšia kopa pýta viac, jeden by sa tam neodvážil vystrájať
Odpovedať
@dusantt Bohužiaľ, je to daň za ten vežiak...No ale nejako to už vydrž a ako by som sa presťahoval tak by som predal byt cigáňom..Jednoducho s niektorími nepohneš...Sú už takí...Držím palce nech Ti to dobre dopadne.. ;-)
Odpovedať
@eeffka ano u nas netecie, lebo ludia si odhlasovali, ze usetria par % ked tiect nebude. studena tecie, ale nie tepla. ani vlazna. ani v zime, ani v lete. 120 ano, kupil som totalny shit. potreboval som lokalitu blizko prace, a toto vyslo matematicky najlepsie, skoda len ze som do rovnice nedal tento fakt o masivite stavby. Je pravda ze aj cena rozhodovala, ale paradoxne - jeden byt bol za uplne rovnaku cenu, v 8bytovej bytovke(vchode)!!!!!!!!! lenze panicka chcela peniaze a potom 3 mesiace byvat kym si najde dom, na to som nemal cas, ktovie ake problemy by boli tam. stavim sa ze menej.
Odpovedať
@eeffka No vo väčšine prípadov kotolne odstavujú cirkulačku o od 22.00 do 5.00 a vtom čase to je už len podľa odberu na stupačkach. Keď nieje odber voda v potrubí vychladne a tepla ide až po spustení čerpadla.
Odpovedať
@technik007 velmi rad by som ten byt predal ciganom, ak budu mat peniaze, zarucene ich uprednostnim, aj keby im mam dat zlavu :D A to som zabudol, ti problemovejsi sa stazuju ze maju maly byt (ved nech si kupia vacsi) a tak zapratavaju chodby (unikovy vychod) skrinami kde maju rozny bordel, botnikmi, a tym padom sa musia zamykat mreze, ktore tiez blokuju unikovy vychod, alebo pristup pre zachranarov napr. ked sa omylom vymknes z bytu, co sa mne stalo 2x, tak sa vdaka mreziam nedotanes ani na vzduch. pokym ti niekto neotvori. to je tak, ked clovek kupuje rychlo rychlo... dokonca doendavna sa nedalo dostat von z bytovky, lebo trebalo CIP aj na VYCHOD - dnes tam uz ludia vyhadali gombik. logika nepusti, ked je niekto vnutri, preco nemoze ist von na tlacidlo? preco cip? vstup chapem, ale unik ? toto vsetko ma na svedomi 1 (podla mna chory) uz dochodca este pred rokmi, s dalsimi 6 ludmi co su dovernici. napisal by som aj adresu, ale chcem ten byt este predat, takze zatial nemozem :-D
Odpovedať
Dajte si schodzu a rozdeľte si pomer tepla dajte si ze viac budete platit od plochy bytu a menej z meracov ;-)
Odpovedať
@sterea ale aj ty čo nekuria to svoje teplo nemajú zadarmo. Však platia napríklad 30% fixnej čiastky aj keď majú vypnuté radiátory!
Odpovedať
a to som zabudol,k tej mojej super duper bytovke, niekto sem zatiahol plostice a 2x sme mali celoplosny postrek, kde mi panacik znicil tym postrekom zopar veci, cca 250eur... co som mohol vyhodit. nikdy som v byte nemal plostice, a jedna vzdialena stupacka ich mala, ale niee, oni museli striekat vsetko, v mojej nepritomnosti, lebo im zena otvorila dvere, surovo nabehli do interieru. nezaujimalo ich, ze je osoba vnutri, nezaujimalo ich, ze je pritomny aj pes. nemohli pockat na mna 5 minut. kretenizmus. ked budem mat cas, poslem fotky, aku potopu mi v byte sposobili. zatecene mlaky pod nabytkom, ktore by mi poskodili podlahu, keby si to nevsimnem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@johnyfly1 Áno. Mali sme 60/40. Chceli sme zmeniť na 70/30, no nedá sa. Šetrílkovia sú už vo väčšine.
Odpovedať
@dusantt vyskocila stara tema, tak sa pripominam :) Podarilo sa a si uz z pekla von? teda predal si?
Odpovedať
Ze okradanie tepla :-D tak teraz sme sa tak zasmiali na niekorych ze az :-D kradnut teplo :-D :-D boze ludia :-D :-D
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?