Zníženie stropu - izolácia a SADROKARTON

Ahojte našiel som článok o KROKVOVÝCH NÁSTAVCOCH od Rgips. Máte niekto s týmto skúsenosti? Potrebujem znížiť strop o izoláciu a následne prilepiť parozábranu a následne znížiť strop pre rekuperáciu. Najskôr som chcel dať kontralaty ale krokvové nástavce sa mi zdajú byť lepšie . Ďakujem a posielam ešte link : http://www.bydleni.cz/clanek/Rigips-p...
Odpovedať
Dobry den, znizujem strop v jednej miestnosti v pivnici zo sadrokartonu. Nad pivnicou je vykurovana izba. Medzi SDK a strop pojde izolacia. Treba dat aj medzi SDK a izolaciu aj parozabranu? Ma v tomto pripade nejaky vyznam? Vdaka
Odpovedať
@ibauer Parozabrana by mala byt v podlahe tej izby. Alebo v podhľade pivnice, ale nad vlnou, nie pod. Proste na teplej strane.
Odpovedať
@blacksr ..... piatoček, piatoček..... .... pracovný týždeň kulminuje..... 🤔
Odpovedať
@blacksr tak tomu uz nerozumiem vobec… poprosim vysvetlit funkciu parozabrany. nema branit, ako to z jej pomenovania vyplyva, prenikaniu par (vlhkosti) do izolacie? v com ma byt jej ucinok v pozicii, v akej odporucate? Vdaka
Odpovedať
@ibauer Para ide z izby cez podlahu do pivnice. Ak dám parozábranu nad vlnu, zabránim vstupu pary do izolácie. A môžem ju dať buď zo strany teplého interiéru alebo z teplej strany toho stropu. Čiže nad vlnu. Predpokladám teda, že izba bude vykurovaná, pivnica chladná, a nie naopak.
Odpovedať
@blacksr para ide z teplejsej miestnosti proti gravitacii cez betonovu deku smerom dole do chladnejsej pivnice??? 😵‍💫 to nemozete mysliet vazne…
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?