Treba sadrokarton ked mame zelezobetonovu stropnu dosku?

Dobrý den, prosim vas je treba davat sadrokarton ked mame zelezobetonovu stropnu dosku? budeme mat 2 poschodovy dom, a rozmyslame ze by sme dali aj zelezobetonovu strechu a na to hydroizolaciu a vyhli by sme sa dole aj hore sadrokartonu.. mate niekto skusenost?
Odpovedať
Vsetky panelaky maju zelezobetonovy strop na najvyssom poschodi, este nie tak davno vsetky domy sa tavali so zelezobetonovou platnou navrchu. Je to len vasa volba ako to vyriesite
Odpovedať
@aklatanmal Samozrejme že netreba. Sadrokartónový strop sa vo vašom prípade robí vtedy, ak chcete vytvoriť technologickú dutinu v strope a v nej umiestniť vedenia pre TZB a elektroinštaláciu. Teraz sú moderné brúsené betónové stropy bez omietky. SDK sa robí aj vtedy, keď sa zadarí krivý betón. Pred betónovaním stropu je dobré trikrát si overiť, či sú v ňom vynechané všetky prestupy. Ak máte zlého projektanta, budete potom veľa vŕtať a sekať do betónu.
Odpovedať
@aklatanmal nie
Odpovedať
ďakujem za odpovede, lebo teraz všade vidim sadrokartony tak som si nebola ista či to tam je na niečo dobré, no tie prestupy budeme musiet ešte poriadne popozerať a doriešiť..
Odpovedať
Profilova fotka
@aklatanmal netreba... my vyslovene nechceme sdk stropy 🙂 a rovno do toho stropu zalievame trubky na stropne chladenie.
Odpovedať
@radoslav_chudy a elektriku už máte premyslenú? lebo toho sa obavam ako budeme riešiť elektriku, lebo nie všetko sa dá naplanovať na 100% dopredu..
Odpovedať
@aklatanmal betonove stropy mozu byt fajn aj na leto kvoli teplu. A inac rekuperaciu budete mat? Ak hej , mate rozmyslene kadial pojdu jej rozvody ked budete mat len betonovy strop?
Odpovedať
@matus_pt ja by som chcela lokálnu, decentrálnu (či ako sa to presne nazýva), ja mám fobiu z tých trubiek ze co za 10 rokov, ako to clovek vyčistí, či nebudeme dýchať niake plesne, ale samozrejme je to len vec názoru. A tiež by sme nemuseli robiť sadrokartony.
Odpovedať
Profilova fotka
@aklatanmal tak nikdy sa neda na 100 percent ale este pred stavbou sme si spravili projekt interieru, kde mame vacsinu veci zachytenych dufam ze to bude ok. Momentalne este premyslame doplnenie pripravy fotovoltaiky a zapracovanie prestupov...
Odpovedať
@matus_pt betón na leto je fajn kvôli teplu? no to určite nie. 🙂
Odpovedať
@aklatanmal skuste si pozriet zopar for, pri spravnom (normalnom) pouzivanie rekuperacie, ziadne plesne nehrozia.
Odpovedať
@sousedekovci89 tento clanok vyzera byt trochu ako reklama, ale +- som mal na mysli co sa v nom pise: https://www.istavebnictvo.sk/clanky/l... Ja to beriem tak, ze betonovy bunker sa v lete pomalsie prehreje. Samozrejme ked uz je zohriaty, tak aj pomalsie vychladne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@aklatanmal el. rozvodmi v strope sa netrapte.. svetla sa riesia plochymi vodicmi. nic sa nemusi drazkovat, schova sa to v omietke.
Odpovedať
@matus_pt práve to je problém. že strašne veľa naakumuluje a potom hreje a hreje. Lenže dnes nestaviame bunkre s 1 m širokými betónovými stenami. a už vôbec nie niekde pod zemou či zakopané v lese kde je slnečného svitu podstatne menej. To čo malo z článku vyplynúť ako výhoda betónu je v konečnom dôsledku skôr jeho nevýhoda. Áno má dlhší nábeh prehriatia ale o to aj dlhší dobeh.
Odpovedať
@richard71 ďakujem za info idem to pozrieť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?