Plesne v rohu a nad oknom

Ľudia pomôžte ako poriešiť plesne v rohu na sdk..a ešte aj nad oknom .bývame 5 rok a z roka na rok horšie sai zdá . Už som zúfalý.o tepelných mostoch viem .ale nad sdk je parozabrana a nad ňou 40 CM vata a z vonkajšej strany je 15 CM eps .stena 30 Ytong..
Odpovedať
Odstran tie tepelne mosty, o ktorych vies. Jednoznacne je tam nejaky pruser v izolacii. Okna nebudes mat asi spravne osadene, mas tam tepelny most. Kym neodstranis pricnu, furt budes len riesit dosledky
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

Ľudia pomôžte ako poriešiť plesne v rohu na sdk..…
@mirinko28 ako máš preložený polystiren cez ram okna ? Máš niake fotky . Jedine riadne vetrat kolko máš vlhkost ?
Odpovedať
Ešte je možné že nemáš urobene zateplenie až do vrchu daj niake fotky zo stavby
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Odstran tie tepelne mosty, o ktorych vies. Jednoz…
@zita19 tepelné mosty som myslel že sa zráža vlhkosť na nich ale nemali by byť žiadne .dám foto
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vlado1992:

@mirinko28 ako máš preložený polystiren cez ram o…
@vlado1992 vlhkosť 60%, a vetranie 3 krát denne aj keď klesne na can40-50 tak do hodiny je na 60 ..nesúdi sa prádlo máme sušičku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

Ľudia pomôžte ako poriešiť plesne v rohu na sdk..…
@mirinko28 boli pouzite pásky pri montazi okien? Nejde len o vlhkost v miestnosti...dolezita je aj teplota povrchu kde sa tvoria plesne....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

@zita19 tepelné mosty som myslel že sa zráža vlhk…
@mirinko28 kebyze tam nemas tepelne mosty, tak nemas problem. Evidentne ich tam mas. Okolo okien jednoznacne, to v rohoch pri strope bude chyba vyhotovenia, takze ti tade "taha" zimu
Odpovedať
Však daj niake fotky ak máš z realizácie to bude najlepsie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

@vlado1992 vlhkosť 60%, a vetranie 3 krát denne a…
@mirinko28 prosim ta a aku mas v miestnosti teplotu? A co vsetko je na tom ytongu - aka omietka, aj lepidlo? Lebo ja sa pri teplote 23,5 - 25° (ano sme teplomilny) nedostanem na vlhkost 60% ani v kuchyni (vari sa vela)... Stale 40-50%... Tiez ytong, sadrac a zateplenie 20cm eps... Na ytongu ale len sadrova omietka bez lepidla...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

Ľudia pomôžte ako poriešiť plesne v rohu na sdk..…
@mirinko28 Zita ti dobre radí. Vysoká vzdušná vlhkosť v spojení so studenou stenou je kameň úrazu. Pomôže viac kúriť a viac vetrať. Zýšením teploty sa zníži rosný bod, vetraním sa zníži vlhkosť vzduchu. Máš tam tepelný most. Ak by si mal aj 90% vlkosť v dome a stena by mala rovnakú teplotu, ako okolitý vzduch, tak sa tam vlhkosť nevyzráža.. Takže máš tepelný most a prechladnutú stenu....
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

Ľudia pomôžte ako poriešiť plesne v rohu na sdk..…
@mirinko28 riešite následok, aká je skladba nad stropom? ak je nad tým strecham tak zateká,
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

@vlado1992 vlhkosť 60%, a vetranie 3 krát denne a…
@mirinko28 Predpokladám,že si "neopomenul" zabudovať strešný výlez do podkrovia. Co tak pozrieť na to z vrchu ?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od jan45:

@mirinko28 riešite následok, aká je skladba nad s…
@jan45 určite nezateka.je dosť vypustena strecha von od domu .ja si myslím že zle to je osadené alebo málo vypnene.mam foto v Pc neskôr keď bude čas pridám foto
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zmrzlina_sk:

@mirinko28 Predpokladám,že si "neopomenul" zabudo…
@zmrzlina_sk mám vylez už som to pozeral každú zimu..je to prekryté vatou dnes som fotil
Odpovedať
Pridávam foto ako je prekrytý rám na okne a aj foto ako je strop zateplený z vrchu
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

@jan45 určite nezateka.je dosť vypustena strecha …
@mirinko28 nepíšete o krytine, skúsil by som na vatu natiahnuť maliarsku fóliu, v čo najväčšej ploche. Vata je spoľahlivý izolant len ak je uzavretá. Na otvorenosť systému smerom von zabudnite , to sú akademické debaty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@mirinko28 nepíšete o krytine, skúsil by som na v…
@jan45 dobrý deň, na vatu natiahnuť maliarsku fóliu? Nemôže sa potom stať že sa mize na tej fólií zrážať zo spodu voda a bude vata vyhnúť?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@mirinko28 nepíšete o krytine, skúsil by som na v…
@jan45 čo pomôže tá fólia na vate.?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

@jan45 čo pomôže tá fólia na vate.?
@mirinko28 Keď náhodou niekde presakuje voda cez strechu tak nebude kvapkať priamo na vatu lebo ju tá fólia zachytí. Opticky potom je ľahšie identifikovať a vydohľadať miesto priesaku. Aspoň myslím.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@mirinko28 Keď náhodou niekde presakuje voda cez …
@toky1 ale kde . Na milión percent nepresahuje voda podľa mňa sa tam dostáva chladný vzduch na veniec len neviem skadiaľ cez víkend skúsim to pozrieť aj keď som to uuz pozeral pred rokom .keď by voda bola tak je mokrá vata ale vata je úplne Suchá
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirinko28:

@jan45 čo pomôže tá fólia na vate.?
@mirinko28 treba vyliezť na povalu a prioritne nad miestnosťou kde sa Vám tvoria plesne odkryť vatu, niečo tam isto nájdete...ta vlhkosť sa na strope určite netvorí len tak
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kamajabo:

@mirinko28 treba vyliezť na povalu a prioritne na…
@kamajabo bol som odkryl som vatu popozerať ale veniec bol síce kuus chladný ale suchý.myslim že ostáva rozrezať parozabrana a pozrieť pod ňu že ako to vypadá medzi sdk a parozabrana .či sa medzi ňou a sdk nezraza v rohu vlhkosť.lebo sa mi zdá že jeden rok som videl kvapky vody vyzrazane na parozabrane
Odpovedať
Profilova fotka
@mirinko28 su chladne noci, objednajte si niekoho s termokamerou a prejdite to, uvidite tepelny most. Idealne mat foto z jednej (teplej) aj z druhej strany, urcite aj zo strany strechy. Dalsia vec kontaktny teplomer/vlhkomer a prepipat problemove miesta a odmerat teplotu steny. Ak je pod 17c, je vec jasna=slabo kurite a malo vetrate.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@mirinko28 su chladne noci, objednajte si niekoho…
@mgx kuri sa na 23,5 a vetra sa 3 krát denne ale furt po vyveteani i do hodiny je vlhkosť na 60-62 %.a pritom sa nesúdi prádlo na sušiaky máme sušičku.nechapem.odkail sa drží taká vlhkosť stale
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?