Stit strechy - ukoncenie pri okrajovej skridle a latovani

Ahojte, Firma, ktora mi stavia hrubu stavbu mi chce odovzdat strechu tak ako je uvedene na fotkach. V rozpocte nie je explicitne uvedene oplechovanie stitu strechy (v tom case som ani nevedel, ako sa dany detail riesi). Ked som si s nimi overoval co vsetko je pod polozkou, kde su uvedene zvody, bolo mi povedane, ze aj oplechovanie (ale to bolo v marci a tak si to pamatam ja, je mi jasne ze je moja chyba, ze som to nenechal explicitne napisat do rozpoctu). Stablon som chcel aby bol pri zatepleni obity OSB+XPS/EPS a nechat natiahnut fasadu. Neviem si velmi predstavit ako sa bude riesit zateplenie a fasada bez toho, aby sa okrajova skridla musela dat dolu a urobilo sa oplechovanie, alebo OSB+EPS. Nie je tam ani ziaden vetraci pas, takze je to pristupne vtakom a roznej havedi. Moja otazka teda je, ci je to takto v poriadku a zateplovaci budu vediet co je treba urobit, resp. ak nebudu vediet co s tym, tak vie niekto ako to maju realizovat? Alebo mam firmu, ktora realizuje hrubu stavbu este poziadat o nejake upravy (napr. dorobit oplechovanie stitov)? Vedel by pripadne niekto poslat zrealizovanu fotku detailu prechodu stitu na okapovu hranu strechy? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_w maximalne odjebane…. Sory za vyraz ale takto to jednoducho nazyvam ja
Odpovedať
@muska414 skusis konkretizovat, tak aby som vedel ake dalsie kroky mozem urobit? 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_w chyba tam celova doska na konci vaznikov, laty na stite trcia na galibu. Nevysla im sirka krovu podla skridly… nepremerali si to. Preto to natiahli latami aby skridla dosadala na oba zuby… celkovo mi tam chyba oplechovanie stitu, ktore sa teraz neda urobit kedze tam trcia tie laty. To je robota ze rychlo zakryt a vypadnut. Ziadne riesenie detailov, alebo co planujes dat dalej ci uz na stit alebo stablon…
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_w tu mas detail u mna: na konci vaznika doska a na nej oplechovanie. Pod to si das co chces, bud palubky alebo fasadu
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam oplechovane
Odpovedať
Dakujem Vam za informacie a za fotky. Stavebna firma sa samozrejme odvolala na Bramac, kde je na stite doska a nie oplechovanie (prilozeny obrazok). Zatial vyzera, ze to necham na zateplovacov a poviem im aby tam dali 3cm XPSko v ktorom budu vyrezane "zuby" pre latovanie (a nalepit az po vrch skridle). Ked budu tahat fasadu, daju ju pokial dociahnu. Je to takto myslite v poriadku?
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_w ako odvolala? A kde tam mas ty dosku? Mas tam krokvu a vysunute laty… ved im ukaz ten detail. Nedaj sa. Nemaju pravdu
Odpovedať
@muska414 Nakoniec to dopadlo na stretnuti s firmou a dozorom tak, ze sa tam da pri zateplovani XPS.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?