Rekonštrukcia hliníkovej strešnej krytiny.

Dobrý deň, prosím o radu ohľadom hliníkovej strechy (šablóna 1000x500), starej cca 25 rokov. V súčasnej dobe miestami preteká, šablóny boli málo preložené. Existuje nejaká možnosť opravy okrem výmeny strešnej krytiny? Použiť nejaký hrubovrstvý živicový náter, alebo nalepenie ďalšej vrstvy nejakej krytiny bez demontáže pôvodnej strešnej krytiny, ktorý by tento problém vyriešil a bol cenovo omnoho výhodnejší?
Odpovedať
Profilova fotka
@janko30 nevýhodou tejto krytiny resp. materiálu bolo, že chemicky reagovala na lokálne podnety a vznikali dierky. Prelepiť živičnou krytinou v pásoch so vzorom alebo bez napr. /www.google.sk/search?q=asfaltová+krytina+pásy&tbm=i
Odpovedať
@janko30 možno by stačilo dotiahnuť úchytky šablón, ktoré sa časom uvoľnili. Tiež je ale možné, že pod zatekaním je prehnité latenie a pritiahnuť sa nebude dať. Rozmýšľam, že to bude treba urobiť aj v prípade použitia lepenky.
Odpovedať
@jan45 práve tie pásy som hľadal, alebo niečo podobné, ale nikde na nete som nenašiel lepenie týchto pásov na hliníkovú krytinu čakám, že tu mi niekto poradí, čo má s tým skúsenosť, alebo firma, ktorá to bežne robí, či to má vôbec zmysel takto riešiť a, či by to bolo lacnejšie ako výmena strešnej krytiny, jedná sa cca o 700m2 strechu. @viktor811 skrutky som pozeral vypadajú dotiahnuté, pred 7rokmi sa celá strecha preskrutkovala predtým bola klincovaná.
Odpovedať
@jan45 na co to reaguje ? Samozrejme ak odmyslim med a cisty kov bez povrchovej upravy.
Odpovedať
Profilova fotka
@janko30 hliník sa lepí natavením asfaltových pásov @engineerr horiace sadze, iskry z komína
Odpovedať
Nenájde sa žiadna firma čo by poradila prípadne nacenila?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?