Posun krovu strechy

Ahojte všetci, som laik, preto sa chcem poradiť v tejto veci: vedľa novšej časti nášho domu v tvare L je postavená staršia časť z nepálenej tehly v tvare obdĺžnika. Strecha (krov) tejto starej časti sa oddialila od strechy, resp. od tzv. "feuer múru" vedľa stojaceho novšieho domu o cca. 30 cm. Je to už takto niekoľko rokov, ale už by som to rád zabezpečil proti potenciálnym škodám. Pod touto posunutou strechou je stará kuchyňa a pivnica z nepálenej tehly a nechcem to teraz zbúrať, keďže celková rekonštrukcia je v pláne v blízkej budúcnosti a ešte stále neviem ako to celé bude vyzerať. Takže nateraz nechcem investovať do niečoho, čo sa neskôr znehodnotí. Zvažujem nasledovné riešenia: 1) celú strechu rozobrať a zabezpečiť len pod ňou staré priestory proti zatekaniu, t. j. využiť pôvodné trámy na postavenie len akejsi "deky", ktorá bude trochu vyspádovaná kvôli dažďu a ako krytina sa použije pôvodná škridla; 2) posunutý krov strechy znížiť na úroveň "hambálku" (cca. 150 cm, aby ostal úložný priestor) a dorobiť naň "deku".z pôvodného materiálu. Každopádne, nájde sa šikovný majster (môže byť dôchodca), ktorý by za odmenu v naturáliách (domáca frankovka) - nie finančnú - poradil ako na to? Je to cca. 40 km od BA, odvoz, dovoz a občerstvenie zabezpečím. Vopred ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
tej streche nič nie je, sadol dom treba zohnúť plech do L a pribiť na stenu novej časti tak, aby škridla prekrývala kraj plechu. Na plechu je záhyb 1 cm pre odvedenie zrážkovej vody. Robí sa tpo zložitejšie, ale tu t o stačí. . Na hrebeň korýtka z búračky alebo tiež plech.
Odpovedať
@jan45 vďaka.
Odpovedať
@jan45 ešte mi napadlo, v prípade tohto zjednodušeného, Vami navrhovaného riešenia, prichytiť nejakými objímkami krajné trámy a upevniť nejakými kotvami alebo skobami o betónový preklad nového domu, ktorý je vidieť na spodnej poslednej fotke.
Odpovedať
Profilova fotka
@robilad staticky to nemá účinok
Odpovedať
@jan45 ešte raz vďaka za info
Odpovedať
@jan45 slovu si dostojím, kam môžem doručiť fľašku domácej červenej frankovky? :-) Podotýkam, robím si vínko bez chémie, pre svoje zdravie. Dnes sa to nazýva bio... :)
Odpovedať
Trošku na odľahčenie - to sa stará strecha posunula, aby si mohol zatepliť fajermúr... ;-) Na tej novšej časti domu nevidím presah strechy nad fajermúr - je tam vôbec?
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 dobrý nápad, tým by sa aj vyriešilo prekrytie medzery @robilad vypite na moje zdravie, až budete potrebovať koreňovú čistiareň. ozvite sa. Už ich nebudú zakazovať. krov na starej časti je zaujímavo riešený, je tam šikmá stolica bez hanbálkov, umožňuje to prechod aj pri nižšom krove
Odpovedať
@jan45 Ďakujem, popremýšľam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?