Falcovana krytina - skúsenosti

Ahojte rad by som sa opytal tých ktorý máte falcovanu krytinu klik ako ste s ňou s odstupom času spokojný. Hlavne sa obávam hluku ??? Budem mat pultovú strechu sklon 8stupnov, dĺžka 7m, plne debnenie, 40cm minerálnej vlny, či bude naozaj ten hluk taký strašný ? Krytinu uvažujem RUUKKI pod ňu tu drenaznu foliu. Alebo radšej Bramac max 7stupňov ??? Dakujem za odpovede
Odpovedať
@welder Klikovy plech nie je tak uplne falcovany. Ale to len na okraj. Ak sa obavas hluku, sprav dvojite plne debnenie s vetracou medzerou a pod plech drenaznu foliu. Pokial nebudes mat stresne okna a spravi sa to poctivo, hluk bude uplne minimalny.
Odpovedať
@milanpl takze debnenie aj na krokvy,fólia,kontralaty,debnenie,drenaznafolia,plech ?? Dobre tomu rozumiem ???
Odpovedať
@welder mam sklon 15st, ruukki s tou protihlukovou vrstvou, v strope 40cm vaty a hluk je úplne v pohode... Rozhodne nič strašné.
Odpovedať
@welder Presne tak 🙂
Odpovedať
mam 7st sklon, pultová strecha, plne debnenie, Hydroizolácia DELTA-TRELA, na nej plech rukki a izolacia v strope 50cm vata ..žiadny problém, odporúčam. Išiel by som do toho znovu
Odpovedať
Profilova fotka
Mame sklon strechy 7°, falcovany plech Ruukki, plny zaklop, strechu docela velkou, puvodne jsme chteli zateplovat vatou, ale kvuli slozitosti strechy mame foukanou izolaci a i kdyz nas strasili hlukem, tak absolutne nic, ani kdyz je velky slejvak, neni nic slyset. My jste s ni moc spokojeni.
Odpovedať
rodičia majú Ruuki plech taký s napodobením škridle (tuším to bol nejaký názov Mediterran alebo niečo také) ... pritom strecha má plné debnenie na to išla iba poistná hydroizolácia kontralaty laty a plech žiadne špeciálne protihlukové opatrenia... predtým mali azbestocementové tabule také tie vlnky čo sú tuším 1x1 m tabule... hluk pri daždi nie je o nič väčší ako bol predtým. Má trochu iný zvuk ale nie je to hlučné. Pritom v izbách na poschodí sú šikminy, nie sú to ale úplne podkrovné izby, v najnižšej časti je výška 150+ cm, nad nimi je ešte podkrovie s výškou pod krokvami v štítovej časti cca 180 cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@welder servus, síce ešte v tom dome nebývam, takže čo sa týka hlučnosti moc neviem povedať ale taktiež som dával falcovanú krytinu ruukki. A ako vidím správy predomnou, tak len samé dobré ohlasy. Byť tebou idem radšej do falcovanej krytiny ako do bramacu.
Odpovedať
@welder o hlučnom plechu rozpravaju tí, co taku strechu videli len na obrázku. Mame na jednom dome asi 60 rokov falcovany plech, je to starý dom, strop nezatepleny a hluk je akurat ked vylezies na padláš. V novom dome mame tiez falcovany, ma minimalny sklon, plne debnenie a cca 36cm zateplenie. Vies co pocut, ked leje? Ako plieskaju kvapky na plechove okenné parapety. Takze ak sa chces vyhnut hluku, nedavaj si plechove parapety.
Odpovedať
@welder hliníkový falcovany plech o hrúbke 0.7mm a mas postarané o dlhe roky bezudrby....ja som ešte daval na debnenie delta foliu ktorá zabranuje hluku. Stale som bol natom cca o 4000 lepsie ako ked mi nacenili rukki...... samozrejme rukki je iba pozink...
Odpovedať
Hluk na falcovanej streche nieje ani tak pri dáždi, ako pri vetre.
Odpovedať
@ruren presne tak, len to musi fukat sialene, aby to bolo pocut. U nas tak 3x do roka. Takže nic hrozné. Mne skor fakt vadi ten dazd na parapetach, mame spalnu akurat tak, ze okno na tej strane domu, kde nie je žiaden previs strechy a sibe to priamo a to počuť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi No ja si myslím, že poslednú dobu fúka častejšie a aj intenzita sa zvyšuje. Pred časom som býval v byte na 6. poschodí a mali sme plechovú strechu. Keď fúkalo, tí na 8. poschodí sa išli zblázniť s toho hluku. V noci pri vetri to bolo počuť aj umňa. Prestalo to keď sme dali falce zaklepať do rovna s plechom a nalepila sa na plech strešna lepenka.
Odpovedať
@ruren urcite zalezi aj kde byvas, u nas nefuka nejak casto, a to sme "podhorske" mesto. Ale aj tu zalezi, ze kde byvas, su stvrte na kopci nas mestom a tam by som ja veru ani za nic nebyvala, lebo tam fuka v kuse. Zase, stray dom mame v 1000 m n.m. a nema pocit, ze je to nejake neunosne, pocut to tam viac, ale nie je to nic, co by bolo neunosne.. Mne fakt skor vadi ten dazd na parapetach, ten ma casto aj zobudi v noci..
Odpovedať
mame klik blachotrapez ...plne debnenie -pod plechom je nalepeni filc ..podkrovie -pojd ...akurat pocujeme v lete ked pali slnko praskanie -niekedy riadne strely
Odpovedať
@welder my uz mame tiez istu dobu na dome plechovu krytinu (ruukki) a sme s nou spokojni. Tato krytina ma mnoho vyhod a co sa tyka hluku, tak sa priklanam k tym, ktorym plechova krytina nebucha, maximalne fakt vtedy, ked je silny vietor ale to byva malokedy, teda aspon u nas. Pokial je namontovana tak, ako ma byt, tak by s tym clovek nemal mat problem. Preto si treba dat pozor na montaz! Inak v ostatnom krytinu ruukki odporucam.
Odpovedať
Profilova fotka
@welder napisal som ti internu postu 😎 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@ondro_26 suhlasim, aj ja mam taky isty nazor na tuto krytinu, kedze ju aj mam na dome a viem taktiez popriet tie nepravdive veci o hluku - nie je to pravda! Plechova krytina je velmi dobra a kvalitna.
Odpovedať
@popstar ano je to tak a este raz napisem, ze fakt sa hluku pri dnesnych izolaciach a hrubkach netreba obavat!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, prosim Vas potreboval by som poradit, ci si vybrat radsej Lindab Seamline FOP Elite alebo ist do KJG Falz MAT pozin. pripadne do niecoho ineho, ak ano tak do coho? Rozdiel medzi KJG a Lindab zhruba 4000 Eur v prospech KJG, tj. Lindab je drahsi. Dakujem pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
@stehos len ono zase cena nie je primarne to, na co by si mal upat pri vybere. Treba si porovnat aj vlastnosti krytiny, aka je hrubka plechu, aku zaruku vyrobca poskytuje a podobne. Cize aj vacsia investicia sa z dlhodobeho hladiska vyplati.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?