Cena prace za krov

Dobry den, vedeli by ste mi povedat kolko by stala cena prace za hruby krov bez latovania a folie na 119 m2 strechy s jednym vikierom, necelych 8m3 dreva. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
stoji to presne tolko snahy ako obvolat par tesarov z okolia a poslat im email s prilohou projektu krovu...
Odpovedať
@tarbavalaba uz sme par obvolali ale zdalo sa nam to vela tak skusame zistit aj takto
Odpovedať
Skušaš zistit aj takto ?A čo z toho budeš mať? Povieš tesárovi nech ide s cenou dole lebo na modrej streche povedali že to je moc? :-D Nechaj to na tvojho chlapa a ty radšej vyberaj kachičky do kúpelne . PS: Latovanie a fóliu si urobíte svojpomocne že? A potom zase zavoláte inú partiu aby položila škridlu.A pri reklamácii budeš roniť krokodilie slzy ako ti nikto nechce uznať.
Odpovedať
Zas ďalší mudrlanti, čo majú len reči a nevedie poradiť :D Načo sa vôbec ozývajú......
Odpovedať
@mischi1107 Nezdá sa ti to veľa, toľko to stojí. To je cena práce. Ak nezoženieš nikoho, kto to spraví za toľko, aby sa ti nezdalo drahé, tak musíš zobrať tú ponuku, ktorá bude najvýhodnejšia. Alebo nebudeš mať krov. Prečo si myslíš, že je to drahé? Stavba zhltne veľa peňazí. Ak to nechceš platiť majstrom, zostáva ti to len spraviť svojpomocne. A čo chceš poradiť? Máme ti napísať, že cena by bola 5000 €? My to nebudeme robiť, preto to ani nevieme naceniť. Naceniť to vie len ten, kto to bude robiť. Na to nie sú tabuľky alebo cenníky. To je trh - dopyt a ponuka. Teraz je dopyt vyšší, preto aj ceny práce sú vyššie, ako boli napr. pred rokom. Mne robili betonáž základov pred rokom a pol. Teraz mi betónovali základy pre plot. Jednotková cena bola vyššia, tak som sa pýtal prečo. Odpoveď bola, že ceny materiálu aj práce išli hore. Mohol som odmietnuť a hľadať iných alebo akceptovať cenu. Akceptoval som. Keď som si medzitým zohnal iné ponuky, neboli nižšie. Takže oslov 3-5 tesárov, nech ti spravia cenovú ponuku. Z nich si vyber, ale nie len podľa ceny. Skús pozrieť referencie a skús sa s nimi aj osobne stretnúť, aký dojem na teba zanechajú. Darmo sa urážaš, takto položená otázka je zbytočná.
Odpovedať
Treba hľadať takých, ktorý majú peknú prácu a cenovo sú tak v strede. Skús sa popýtať klampiarov, nastupujú po strechároch, oni majú prehľad kto ako kvalitne robí a kto si koľko vypýta. Inak latovanie, pokládka škridle sa dá zvládnuť aj svojpomocne, roboty s tým je pomerne dosť, zamerať aby škridle pekne vyšli, ako urobiť napojenia nárožia, pripevniť škridle v rohoch, atď. je to o detailoch a tej roboty je dosť, ale zvládnuť sa to dá.
Odpovedať
Mame trhovu ekonomiku. Niekto dokaze predat za 5tisic to co iný urobí za 2. Treba dat nacenit tesarom
Odpovedať
@mischi1107 a aku cenu ti dali?
Odpovedať
Ako dávať podobné otázky si na MS prečítaj tú hromadu príspevkov ako sú "lacní majstri" schopní domrviť čokoľvek, vrátane strechy. Možno pochopíš, že lacno je 100% tá najhoršia voľba !
Odpovedať
Profilova fotka
ako píšu ostatní, ja som si dal naceniť dvom tesárom, ten neúspešný mi dal dvojnásobnú cenu, takže bolo rozhodnuté....
Odpovedať
@pripad001 Je tu aj kopec prípadov keď drahší majstri domrvili viacej ako lacnejší. Treba ísť podľa referencií. Pochodiť známych kto robil a ako boli spokojní. Cena je o dohode opravovali sme chatu a tam mi povedal cenu za prácu tesár tak som povedal že toľko nedám. Počkal som mimo sezónny a už to bolo o viac ako 1/3 lacnejšie.Len ja som presne vedel ktorého chcem a ktorého nechcem lebo videl som par striech čo by som aj ja lepšie zvládol ako "pán" tesár.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?