Zmluva medzi manželmi pri zdedenom pozemku

Dobrý deň, poprosím o radu názor. Zdedil som dom so záhradou po rodičoch. V záhrade si chceme s manželkou postaviť RD. Stavebný úrad nám žiadosť vrátil s tým, že treba doplniť žiadosť o zmluvu medzi manželmi, keďže majiteľom domu a záhrady kde sa ide stavať som len ja. V zmluve udelím manželke právo stavať na pozemku, prejazdu a právo urobiť prípojky. Máte niekto s týmto skúsenosti? Ako má ta zmluva vyzerať. Na nete som to nenašiel. Ďakujem pekne.
Odpovedať
@splendid8 my sme dali normálne zmluvu o prenájme 50% pozemku za 50centov na rok pocas výstavby a prešlo to. Overili podpisu na matrike a nikto to ďalej neriesil
Odpovedať
My sme to riešili darovacou zmluvou nech je pozemok na obidvoch.
Odpovedať
@splendid8 aká zmluva však by malo stačiť že písomne súhlasíš zo stavbou na parcele č...
Odpovedať
U nas ja som bola majitelkou pozemku, na mamu bolo stavebne povolenie. Vyriesili sme to kupnopredajnou zmluvu pre stavebny urad. V skutocnosti mi mama stavbu darovala.
Odpovedať
Stavebný úrad napísal: manželka musí predpložiť iné právo k pozemku podľa pragrafu 139, ods. 1 stav. zákona. Asi napíšeme zmluvu a že jej podľa paragrafu 139 ods. 1 zsav. zákana udeľujem právo na stavbu RD, prechodu a stavbu prípojok, dáme potvrdiť notárovi a hotovo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?