Vodovodna pripojka co patri mne a co vodarnam?

Čaute, v rámci dodatocnej kolaudacie som dostal echo, že vodarenska spolocnost, ktora je stranou kolaudačneho procesu mi nevyda suhlasne stanovisko ku kolaudacii, pokial nevymenim existujucu železnu vodovodnu pripojku za plastovú. Vec sa má tak, že oni odo mna chcu aby som na svoje náklady vymenil vodovodnu pripojku od uzáveru(zakladacie pásy) na chodniku (majetok mesta) az po vodovodnu šachtu cca 4m na svoje náklady. Pričom majetkom vodarni je len vodomer.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cesac09:

Čaute, v rámci dodatocnej kolaudacie som dostal e…
@cesac09 no, áno. čomu nerozumieš? veď ti to jasne povedali, čo je ich majetok.
Odpovedať
za vodomerom je to "tvoj majetok" od navrtavacieho pasu po vodomer je to samozrejme "ich majetok", ktory si ale ty zaplatis - vratane vsetkych tvaroviek rury atd. :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cesac09:

Čaute, v rámci dodatocnej kolaudacie som dostal e…
@cesac09 Ty vybavíš na obci rozkopávkove povolenie, vykopeš alebo dáš vykopať, zabezpečíš piesok na obsyp, príde to správca "siete" skontrolovať a následne montéri prídu a vymenia čo treba...
Odpovedať
ok chlapi díky moc, mám od nich cenovú ponuku (1300 € za 4m) na ten úsek od chodníka pod ich vodomer v šachte, ked som chcel aby to už teda vymenili rovno až do domu (ďaľšie 4 metre) ked tam bude ich technika, mechanizmy tak to povedali, že oni robiť nebudú.. ale aku logiku ma vymeniť len polovicu prípojky keď v zemi ostane stará rúra vedúca do domu.. samozrejme ze by som zaplatil aj túto časť.. toto mi logika neberie. len ich záujem!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cesac09:

ok chlapi díky moc, mám od nich cenovú ponuku (13…
@cesac09 No hlavne ty ani nechces aby to robili oni. Pozri si ich cennik vykonov a zistis, ze ked si najmes sam zivnostnikov a bager budes na tom vyrazne lepsie.
Odpovedať
Toto zase oni podmieňujú tým, že to musia spraviť oni, resp. ešte nejaké spriaznené firmy, že to nemôže robiť hocikto..aby to prebrali
Odpovedať
Profilova fotka
@cesac09 - splietas tu nesuvisiace veci. Pokusim sa vysvetlit. Predpokladam ze chces "rekonstrukciu vodovodnej pripojky" v posobnosti BVSAS. Najdes si na stranke "nova pripojka" rekonstrukcia. Postupujes v zmysle info=projekt, vytycenie sieti, rozkopavkove povolenie. Ked mas vykopanu ryhu az ku vodovodnemu pasu, zavolas BVSAS a chlapci za 1.8.4 Rekonštrukcia vodovodnej prípojky vrátane demontáže a montáže vodomeru DN 25 - 40 ks 393,10 € 471,72 €. Mozno daco k tomu, treba sa pytat.... Polozia alebo vyuziju navrtavaci pas a urobia ti novu pripojku az ku tvojej vod.sachte a osadia vodomer. Dalej je to uz cisto tvoja vec a ziadne "preberanie" ani nic sa nehra. Doporucujem najst si miestnu firmu, ktora vie co a ako, nechat si urobit projekt ak nemas a vytycenie sieti. Kopat bud rucne alebo bagrom s miestnou firmou, na rekonstrukciu po sachtu volas BVSAS a zvysok je v rezii teba alebo tvojho vodara. V zasade ma cela stavba 2 atributy: po sachtu (aj s vodomerom) a dalej. Potrubie a vodomer musi osadit BVSAS ale zvysok mozes subdodavkovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@cesac09 - splietas tu nesuvisiace veci. Pokusim …
@mgx Cau, nie je to BVSAS, je to iny kraj, ale vec je taka, ze mam dodatočnu kolaudáciu uplne iných vecí, ktoré nijako nesúvisia s vodou, vôbec som neprerábal vodovodnú prípojku, len som dostal echo ze vodárne ako jedna zo strán dodatočnej kolaudácie (obkejt garazi) v rámci šetrenia zistili že som pripojený ešte železnou pípojkou a chcú aby som si dal záväznú objednávku na výmenu prípojky, ale len po ich vodomer. ďalej ich to už nezaujíma.... toto mi nie je úplne jasné, že bez súvisu s predmetom dodatočnej kolaudácie to takto hrotia
Odpovedať
Profilova fotka
@cesac09 nechapem co je "obkejt garazi", ale dobre :). To co ti nezavisle niekto povie je irelevantne, dolezite co je vo vyjadreni pisomne. Ak chcu chlapci prerobit pripojku (neviem aka je stara) je to ich vec. Ty si prerob pripojku vodomer<>garaz/dom vo svojej rezii, na to ziadny suhlas vodarov netreba. Len nesahaj do vodomeru a plomb. Ak sahas, musis vediet presne postup co/ako. Dalsia vec, aka stara je pripojka. Ak viac ako 30-50 rokov, tecu zavity/kolena. Rura to vacsinou da. Zavisi, co za material pouzili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@cesac09 nechapem co je "obkejt garazi", ale dobr…
@mgx sorry, kolauduju sa dodatocne garáže. A prípojka je na úplne inej strane domu, preto nerozumiem preco chcu aby som prerobil vodovodnu pripojku vramci dodatocnej kolaudacie. A nie je to ich vec, lebo oni pripojku od meststkeho chodnika po vodomernu sachtu kde je vodomer chcu dat prerobit, ale ja to mam zaplatit, a o dalsich 3-4 metroch do domu uz nechcu ani pocut. Pritom vsetky naklady mám znášať ja! A vydanie suhlasneho stanoviska ku kolaudacii podmienuju prerobenim vodovodnej pripojky na moje naklady len v úseku chodník - vodomer!!
Odpovedať
Profilova fotka
@cesac09 - neodpovedal si ani na jednu z otazok, ako chces aby som ti zmysluplne poradil? - mas pisomne vyjadrenie? Ak nie, kecy v kleci nic neznamenaju - aka stara je pripojka? Co ma kolaudacia garazi s vodou pre dom, ktory je skolaudovany? Nechapem, alebo neuvadzas vsetko...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@cesac09 - neodpovedal si ani na jednu z otazok, …
@mgx ved o to prave ide, ze kolaudujem nieco uplne ine, co nema suvis s vodovodnou pripojkou a nemam pisomne vyjadrenie, len echo ze vodarne nedaju suhlasne stanovisko ak si neprerobim vodovodnu pripojku, ktora moze mat cca 40-50 rokov, je zelezna, nie plastova. Proste kolaudujem dodatocne nieco uplne ine a vyskocilo mi ze mam menit vodovodnu pripojku..to je ok??
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?