Jak vybavít stavební povolení?

Zobraz úvodný príspevok
ahojik. Nedávno jsme měli svatbu a teď přišel na řadu baráček. Chceme stavět v jedné malé vesničce na Zlínsku. Pozemek už máme, takže teď stavební povolení, ale vůbec takovým věcem nerozumím. Nevím kde začít... Byl by někdo tak hodný a dal si práci mi popsat, kam jít první... které úřady...co všechno potřebuji... díky moc
Odpovedať
1
7
8
rsfredinka,pre elektrikároch žiadosť stiahneš z ich int.stránky plus osadenie domu na pozemku a katastr.mapku,pre vodároch:LV,mapka a pozemok s umiestnením domu a prípojky vody,plynári neviem,kedže my plyn nechceme.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem macka01
Odpovedať
ahoj my sme mali projekt katalogovy......................a tak sme si museli dat spravit projekty pripojok, vynatie pody, vsetky vyjadrenia a poplatky za zmluvy spp,elektr, vod, a komlet vsetko to bolo 900eur
Odpovedať
nemáš začo,rsfrdinka ;-) ,to vyňatie pôdy robíme aj my,stojí to kolok za 3 eurá,elektrikári sa neplatia ani vodári.Plynári neviem ako som písala ich neriešime.Ten plán osadenia domu na pozemok máme v cene projektu ,tak navyše neplatíe nič,nemáme katal.dom,ale sme si navrhli sami.Za stavebné povolenie sa platiť niečo bude,ale to sa platí priamo v pokladni MU,neviem presne koľko,nie je to veľa.
Odpovedať
samozrejme,vybratie LV a katastrálnej mapy sme platili po 8 euro za každe
Odpovedať
Profilova fotka
tak my sme si dali dnes urobit stav. povelenie na kluc 330eur osedenie, 15eur zmena projektu, 26eur listy vlatnictva a 3 eur kolok na vynatie pody, 400eur vyb. povolenia aj s poplatkom na obecnom urade 33eur, takze dokopy 774 eur
Odpovedať
Profilova fotka
super cena ja po mojich skúsenostiach s úradníkmi by som bol ochotný zaplatiť za inžiniering 1500 eur :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte...potrebovala by som poradit....mame asi 50 rocny domcek a ideme robit na nom novy krov, nic ine len vymenit drevo a dat novu krytinu...vraj musime mat stavebne povolenie...prosim vas co vsetko treba na jeho yvbavenie?Prosim poradte...
Odpovedať
Profilova fotka
to martinka211 : ak môžem doporučiť - v prvom rade je potrebné aby ste zašli na stavebný úrad v mieste bydliska a overili si, či v skutočnosti potrebujete stavebné povolenie- a ak áno - dotyčná pani-pán úradník by vám mali dať formulár s požiadavkami na vášu stavbu- alebo vysvetliť čo potrebujete doložiť- k tej streche -kedže vy nejdete stavať nový dom- ale len renovovať tak určite by tých dokladov malo byť oveľa menej ako pri bežnom vybavovaní stavebného povolenia (určite budete potrebovať potrebovať statiku ),
Odpovedať
Profilova fotka
too martinka211 : našla som to na jednom portály ( stavebnik ) text je skopírovaný : Ak ste sa teda rozhodli pre výmenu strešnej krytiny, prípadne pre dôkladnejšiu rekonštrukciu strechy vedzte, že na výmenu strešnej krytiny nepotrebujete stavebné povolenie, stačí túto zmenu ohlásiť na príslušnom úrade. V prípade, ak meníte charakter strechy, alebo zobytňujete podkrovie, stavebné povolenie je bezpodmienečne nutné. Neponechávajte výber strešnej krytiny náhode, pokojne sa skontaktuje s odborníkmi z rôznych firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou a predajom strešnej krytiny a nechajte si od nich poradiť a spraviť cenovú kalkuláciu. Seriózna firma vám ju urobí zdarma a pomôže vám aj nájsť optimálne riešenie.
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme uz dali na obecny urad oznamenie o rekonstrukcii a dnes mesiac po podani nam prislo vyjadrenie ze ohlasenie nestaci, kedze ideme znizovat strechu-menime tvar a potrebuejeme stavebne povolenie :-p ...no problem je v tom, ze uz mame majstrov objednanych na stredu...mozme zacat robit aj bez stavebneho?
Odpovedať
Profilova fotka
lenka dakujeeem inak :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
to martinka211 : oficiálne by sa bez právoplatného stavebného povolenia nemalo nič robiť- ale stovky ľudí na Slovensku stavá bez stavebného povolenia- a dotatočne legalizujú stavbu a rátajú s nejakou pokutou. Takže vo vašom prípade je to už len a len na vás, ako sa rozhodnete a aké máte " vzťahy " na obecnom úrade - maximálne môžete dostať pokutu- aj to musia na to prísť , že to robíte bez povolenia- alebo na nejaký podnet.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
AHOJTE TIEž BY SOM SA CHCELA PORADIT KED Už MAM STAVEBNE POVOLENIE ALE NIE JE EšTE PRáVOPLATNE MôžEM ZAčAT STAVAT DOMčEK A KED ANO HROZI MI NEJAKA POKUTA ?MAM PROBLEMY SO SUSEDKOU STALE PODAVA NEJAKE STAžNOSTI Už 3 MESIACE NAS NATAHUJE A Už NEMAM NERVY čAKAT NA PRAVOPLATNOST DAKUJEM
Odpovedať
Profilova fotka
mam dojem ze tam je len 15 dnova lehota pokial ti to opeciatkuju tak radsej neriskuj a pockaj nejaky ten den a mas pokoj od nej a ked sa bude stazovat zasa ,tak jej mozes strcit papier pod nos nech je ticho.. :-N
Odpovedať
Ahoj, mame vyhotoveny katalogovy projekt RD, zacinam vybavovat stavebne povolenie. Treba mat zakreslenu situaciu, osadenie RD, situaciu pripojok ci co - to mi hovoril pan, kt. mi to bude robit. K stavebnemu povoleniu potrebujem vyjadrenia od SPP, ZEZ..... , vy, ktori ste tieto vyjadrenia uz povybavovali, co k nim prosim treba, resp. ako a co napisat do ziadosti /maju tieto institucie vlastne ziadosti, alebo ako?/ Ake su potrebne podklady k ziadosti? Vdaka za odpoved.
Odpovedať
snehulka ... navstiv stranky spp a lektrarni ... stiahniu si tlaciva, vypis a zanes .... potom uz len cakat
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ahojte. Poradí mi niekto ako ma vypadat ziadost pre vodarov, k staveb. povoleniu, ked uz na pozemku je dotiahnuta vodovodna pripojka? Dakujem.
Odpovedať
@laila22 Ja som bol ten isty pripad. Pouzil som tlacivo zo stranok TAVOSa nebol ziadny problem.
Odpovedať
len tlaciva-ziadost nestaci,kazdy urad chce nieco, niekto cely projekt, niekto len jeho casti, niekto len situaciu, zivotne prostredie napr. rez komina............ja som si vsetky "tety" obvolala, povedali mi co odomna potrebuju, vsetko som nafotila napisla ziadosti a poslal postou, do mesiaca sa mi vsetko vratilo a podala som si stavebne na SU. Na telekomunikaciach som bola osobne,bolo to na pockanie.
Odpovedať
a do ziadosti normalne klasika hore nase mena adresa potom adresa uradu vec: ziadost k SP Ziadam Vas tymto o vyjadreniesa k nasej ziadosti k stav.povoleniu na stavbu RD podla prilozenej dokumentacie. S pozrdavom datum...... prilohy:
Odpovedať
Profilova fotka
Neviete prosím Vás náhodou aké papiere a aké kolky idú na stavebné povolenie....dakujem :-) :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
]-( sused daval pred rokom ziadost na stavebne - prestavba a nadstavba chatk ]-( v podstate to je je jedno .Povedal som si nech si na svojom postavi aj ajfelovku 8-) no co som si vsimol, posunul hranicu pozemku a cuduj sa ,rovno o tolko co posunul chatku dopredu .....tak som sa len tak nahodou pozrel na jeho stavebne povolenie a zistil som, ze neudal pravdive udaje, co sa tyka povodnych rozmerov .Udal, ze povodny stav ma 4,6m , ale na katastri ma vyznacene 3,6m :-D teraz mam obavu ,ze to geodet len prepise a vlastne zlegalizuje posun hranice , nakolko sa ako jeden s orientacnych bodov bere aj samotna stavba....ked som ho vyzval aby vratil hranicu nazad tak odmieta a odmieta aj geodeta, tak rozmyslam podat namietku na stavebny urad za nepresne udaje co sa tyka povodnej stavby :-S
Odpovedať
8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte,neviete mi nahodou niekto poradit,chceme robit novu strechu a aj ju zmenit z ihlana na sedlovu,bez podkrovia,zatial.Je na to potrebne stavebne povolenie a aj nutna kolaudacia?Alebo co si mam zacat vybavovat.Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobrý den, prosím vás poradte mi .......chceme rekonštruovať starší RD prízemní, kompletná výmena strechy a krovu, zrušenie niektorých vnútorných priečok, pridanie okien a prístavba max. cca 20m2. potrebujem mať kompletné projekty od projektanta????? alebo stačí nahlásiť na obecnom úrade a čo k tomu potrebujem????vonkajšie steny zostanú. Ďakujem
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?