Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@zita19 ..tak zbehni na pílu...tam dúfam že nájdeš aj "klasiku" :-)
Odpovedať
@foox Ja mám vo vlastníctve ADP 4410 8-) myslím že časovo dlhšie ako Tvoja a hoci sme už len 2 členná rodina v sobotu a v nedeľu ide aj na dve obrátky sadu riadov po varení. Zbehne sa syn+nevesta, rodičia.. ;-) Verím tomu že už na také niečo už nenatrafím-myslím kvalitou+výdrž.. :-)
Odpovedať
Ahojte.Vie mi niekto poradit ake umyvacky popripade ako sa vola typ vstavanej umyvacky,ktora nepotrebuje vyrezat do sokla linky koly vyklopu dvierok.Chcel by som plne vstavanu umyvacku s oblozenim aj dvierok.Neviem ci sa to uz niekde preberalo,lebo to neviem najst. Vopred dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 ahoj my mame takto http://www.modrastrecha.sk/blog/22mac... Umyvacka bosch. Sme velmi spokojni https://www.e-spotrebice.sk/9116-bosc...
Odpovedať
Chcem sem prispieť negatívnou skúsenosťou s umývačkou Electrolux ESL 5330 LO. Po 2 rokoch a 5 mesiacoch sa pokazila. Prestala ohrievať. Predpokladám špirála. Servisák vravel že sú tam dva druhy špirál jedna stojí 100€, druhá 200€.. Takže vôbec neplatí sa investovať do "lepšej" značky. A keď som ju odmontoval zistil som že je aj tak vyrobená u naších susedov PL :D ..Kúpiť nejaký šmejd a každé 2-3 roky meniť. Vyjde to zastejno ako opravovať drahú.
Odpovedať
@22macka22 dakujem za odporucanie.ale zda sa mi,ze tam tiez mate vyrez zo sokla linky pod dverami umyvacky.Alebo zle vidim?
Odpovedať
@22macka22 ta tvoja umývačka premieta zostatok času do ukončenia na podlahu, alebo iba svetelný lúč? Diky
Odpovedať
Dlhá a zrejme už irelevantná diskusia , no pridávam 1. kedže sme v dome vybrali sme si model s možnosťou pripojenia teplej vody 2. energetická tr. A+++ 3. automatické otvárenie dvierok po ukončení programu - napíšem značku a model kto by chcel vdieť / toto je fakt super, nemusím riešiť otváranie a riad nás čaká vždy krásne suchý/
Odpovedať
@janopopovec no keby som vedela,ze uz aj take su :-D
Odpovedať
@22macka22 umývačku máme rovnakú a výrez do sokla stolár musel spraviť. Po roku som na nej menil odpadový ventil. Takže u mňa zas až taká spokojnosť nieje...
Odpovedať
@janopopovec napíš model,dík má rýchly program aj hodinový program?
Odpovedať
@kajo873 ja mam sice vyssi model, ale ked nehriala spirala, tak som otvoril riadiacu jednotku a prerobil konektorovy spoj na priamy spajkovany, odvtedy ok. teraz skapala na nejaky iny senzor /asi hladinovy spinac/ nemal som cas to riesit, tak som kupil novu umyvacku, nejaky lacak beko ci co... to je otras. A este som prekvapeny, ze skoro vsetky umyvacky nemaju vnutorne osvetlenie, ako je bezne u chladnicky. Moja prva umyvacka to zhodou okolnosti mala. Model ESL 67050
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkyv nasa premieta cas, SMV68MX04E. Co mi na nej vadi, ze kolajnice na horny kos sa nedaju dobre vycistit. Velmi zle riesenie za tie peniaze. Inak v pohode, mame ju vyse roka a zatial ma okolo 800 cyklov. Cudne, niektore aj drahsie boschky nemaju 15min oplach studenou, nerozumiem tomu. Nasa ma.
Odpovedať
@janopopovec Ono existuju aj take, ktore niesu vhodne na pripojenie teplej vody? Inak pokial nehrejes vodu solarom, je to irelevantne. Umyvacka minie malo vody. V podstate hned ako sa napusti zoberie riad vela tepla z tej vody a nasledne je aj tak zohrievana spiralou. Mam to odsledovane.
Odpovedať
@kejsix Ak je možné pripojiť každú prečo to nepíšu u všetkých modeloch, asi na tom záleží, je rozdiel liať tam 42 st. vodu a 65 st., - no pri obyčajnej by som neskúšal. Navyše u nás výstupná TT TUV 43 st., pripravuje ju TC s vysokou účinnosťou aktuálne COP a od 4,6 - 5,2 - počítal som to podľa výstupných hodnot pre vodu za deň. / Je rozdiel či teplo dodá priamovýhrevá špirála s učinnosťou 1 alebo TC s COP ca 4,5, studnová voda má koľko teplotu 12 st. ?? / typujem / ohrievať stedenú vodu je energeticky náročnejšie ako dohriať 43 st. vodu. I keď je pravda že máme FVE s denným ziskom / posledné 4 dni denný priemer 42kwh!/ , takže mi to može byť ukradnuté, a mohol som kupiť aj obyčajnú lacnú umývačku tr. C z dovozu a dusiť ju čo to dá! No ja už som raz taký, v dome mám všetko precízne vyladené a aj ked mám energie nazvýš zbytočne ňou neplytvám , prebytky zatiaľ idú do siete a sú vyúčtované koncom roka, možno dám čsom záložné batérie i ked to je nerentabilné - / ak by bolo elektrické autíčko mohol by som ho v noci nabíjať z batérii domu a to už by malo zmysel/
Odpovedať
@janopopovec Do umyvacky by nemala ist voda teplejsia ako 60°C, najdes v navode. Inak tym co pises si len obsirnejsie potvrdil co som napisal - oplati sa to robit len vtedy, pokial vodu zohrievas vyrazne ekonomickejsie, nez elektrickou spiralou. Umyvacka triedy A+++ bude mat na ECO normovanu spotrebu okolo 10L vody. Samozrejme s tym, ze na lestenie a oplach pouziva len vlaznu vodu (ak je na vstupe studena, prihrieva ju minimalne). Takze realne sa na tych 60°C zohreje mozno 2-3L vody. Ten zvysok, co do nej nalejes po pripojeni teplej vody na vstup a pouzije sa na lestenie a oplach je technicky vzate vlastne strata. Samozrejme, v Tvojom konkretnom pripade irelevantne.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkyv iba svetelny luc a ked skonci zapipa, ale mne to postacuje ;-) @megdesign no snad bude vsetko v poriadku u nas :-)
Odpovedať
@janopopovec Jo, a prichadzas o moznost studeneho oplachu =-)
Odpovedať
@kejsix Takto som sa na to nepozeral, koľko vody podľa jednotlivých fáz a s kými teplotami pracuje. Do pošty ti dávam link na umývačku znesie 70st. - ale kto už má bojler na 70 st. - a takú vysokú TT by som určite nenapojil - nakoniec spotreba na cyklus je aj fakt malá a energ. tr A+++ Na druhej strane je riad vždy perfektne umytý - čo v byte pri inej značke nebola samozrejmosť, hlavne korozia priborov čo sa predtým niekedy stávalo. / tabl. sme skúšali rozne ale verte neverte najlepšie sa nám osvedčili tbl. JAR - 3 v 1 /
Odpovedať
@kejsix 43 st. nie je zas taká vysoká teplota, zvládne ju v pohode aj pokožka rúk, a načo by mi bol uplne studený oplach ked je voda tak či tak kvalitná rovnako. A práve ten studený oplach je s teplou vodou omnoho bviac účinnejší....
Odpovedať
@janopopovec Ja mam v navode 60, hoc najsilnejsi program je na 70°C, tak to bude zavisle od vyrobcu. Nasa chce dokonca v nastaveniach zadat, ci je pripojena na teplu alebo studenu vodu (ako keby si to nevedela sama zmerat). Ja som na tuto temu cital dlhsiu diskusiu na nejakom ceskom fore a to ma viedlo k tomu, aby som si to odsledoval. Inak by ma to sotva niekedy napadlo. Takze som v roznych fazach zmeral teplotu vody pocas prevadzky. Preto len upozornujem, ze sa to nemusi kazdemu oplatit. Ovela efektivnejsie by bolo pustat teplu vodu do pracky, tam by tu usporu bolo citit trosku inak. Ale to je uz iny pribeh nie do tejto temy. :-)
Odpovedať
@rapidek Už ju mám opravenú, zlá špirála. Naozaj nerobia nič na viac rokov.
Odpovedať
@22macka22 no mne povedal servisak, že tých prvovyrobovych ventilov odchádza hodne. Ale že po náhrade toho ventilu druhovyrobou je vraj pokoj s týmto typom umývačky. Som zvedavý. Má niečo cez rok.
Odpovedať
@kejsix Dobrá odpoveď,. bolo by zaujímavé urobiť merania spotreby energii z teplou vs studenou vodou zvlašť. Zmerať čisto celkový prietok prúdu v kwh za cyklus + pri teplej vode započítať aj výrobné náklady TUV z TC podľa parametrov. Možno je rozdiel smiešny..... :))
Odpovedať
Umrela nám umývačka vo veku nedožitých 15 r. ťažkej služby. Whirlpool ADP 6948 PC. :-( Spomíname. Smútiaca rodina :-p
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
prosím vás kto poradí?máme vstavanú UMR a budeme ju meniť jasné tiež vstavanú,máme kuch.linku teda moja otázka,potrebujeme zo starej UMR dať dole dvierka a jasné namontovať na novú,nie je s tým problém?nemôžu sa dvierka poškodiť? dík.
Odpovedať
Odmontovanie nie je problem - par minut, vacsinou 4 skrutky. Osadenie novej umyvacky, napojenie a namontovanie dvierok spat, tak aby vsetko pekne licovalo trva 2-4 hodiny jednemu priemerne zrucnemu amaterovi. Ale nie je nad ten pocit, ked si to spravis vsetko sam 8-)
Odpovedať
@technik007 prosím o radu,riešime kuch.linku do bytu:idem od spodu linky jasné v zadnej časti na stene je hned z kraja pripravená voda,odpad a chceme dať skrinku 60 cm až potom indukciu jasné pod tým bude elektrická rúra, potom cca 40 cm bude skrinka až potom UMR a kúsok nad tým drez,ja viem že tesne nad UMR drez nemôže byť to je ok,a tu je moja otázka nevadí,že odpad z UMR a drezu pôjde poza elektrickú rúru?lebo kvôli digestoru ktorý pôjde jasné nad idukciou nemôžem prehodiť indukciu s drezom lebo tam je pripravený ľavý odťah na digestor,dúfam že som to dosť?! jasne napísala dík za odpoveď.Rátam že k tomu odpadu a jasné prívodu bude UMR cca 2 m.
Odpovedať
@marta2610 Verím že el.sporák nie je tesne natlačený na stenu a pokiaľ je tak tam prívod ako aj odpad NIE cez sporák zo zadu ale hadice daj pri zemi a máš vyriešený problém...Odpad ale nemáš presne tam kde ide el.sporák?? Vlastne laicky obídi celý sporák hadicami aby si ich nemala pritlačené sporákom..Ak sú krátke hadice čo bývajú tak ich jednoducho predĺž/dokúpiť podľa potreby/ ako aj vodu tak aj odpad..Ak vieš a máš dobrý prístup tak by som odporučil vymeniť hadice komplet za dlhšie bez spojok..Ak nie tak to urob ako som písal vyššie...Na spojky nezabudni/odpad/ dať samozrejme hadicové spony..Prívod vody-dĺžku hadice kúpiš akú potrebuješ aj do 4m..Tú nemusíš spájať.. ;-) Ak máš veľký lom na hadici-prívod vody tak kúp hadicu s "fajkou".. ;-)
Odpovedať
@technik007 Dakujem pekne,tá indukcia nebude vôbec pri stene ,bude indukčná dvojplatnička a to vodorovne vyrábajú až 1 druh,ale to ide do menšieho bytu tak stačí.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?