Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Ja neviem, kôš suflik.. obe majú pre aj proti... Moja boshka mala košík a vždy umyla dobre , košík bol rozdelený na jednotlivých príbor. Bolo to ok. Teraz Siemens má suflik, vadí mi že do hornej zásuvky nedám vyšší pohár ani nič. Keby tam šuflík nebol tak v pohode. Tiež niekedy nemM nervy na ukladanie. Ale zase je to hore otvorím šuflík, oproti mám šuflík na pribory a len to poprehadzujem.. aké predtým som chytila košík vytiahla a vyložila. Nevidím túto vlastnosť ako najdôležitejšiu. Účinnosť, tichosti, spotreba a objem sú dôležitejšie. Prípadne programy a ovladanie
Odpovedať
@volt A aku mas? Mna onedlho caka vyberanie novej UR a uz teraz mam hlavu ako balon. Len viem ze Beko uz nie, tu mam teraz. Tiez by som rada nejaku tichsiu. Dakujem.
Odpovedať
@marta2610 Ja tam tiez mam taku mriezku a do kazdeho policka strcim jeden pribor a este nedavam hned k sebe to iste nech sa "nevlozia do seba" a neumyli by sa, mne to tak vyhovuje.
Odpovedať
@maminecka2 Bosch. Vyber si do 39 dB. Neviem, či sú ešte iné . https://www.hej.sk/vstavane-domace-sp...
Odpovedať
@volt Dakujem, pozriem. A nemyslis ze ten tichsi chod by mohol byt na ukor kvality umyvania? Lebo ak nie tak je zvlastne ze ich nie je viac takto tichych. Predsalen ak strieka voda pod urcitym tlakom asi to ma svoju hlucnost, ci? Dik.
Odpovedať
@maminecka2 určite nie,ja mám 40 dB a mohla by som pri nej skoro spať,ja mám Bosch SMS 69U42 to je ale voľne stojaca,čo máte spojené kuch-obyv by som kúpila tak do 46 dB.
Odpovedať
@maminecka2 Umýva super, akurát ju môžem zapnúť aj v noci a pozerať potichučky televízor a ani neviem, že je zapnutá. To je už moja tretia umývačka a inú už nechcem... :-)
Odpovedať
@marta2610 @volt Dakujem, popozeram.
Odpovedať
vie niekto porovnať sol a leštidlo Lidl verzus DM ?dík.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, prosim o radu. Chceme si kupit vstavanu umyvacku (asi znacku Bosh), rozpocet do 500€, prosim aky typ mi poradite. Nikdy som nemamla umyvacku a konecne nastane ten den, ze nebudem umyvat riad :) prosim poradte mi, nemam ani sajnu na co si mam davat pozor. Dakujem
Odpovedať
@wiwi22 do 500€ napr. táto. https://www.vstavanespotrebice.sk/p25... aj ja mám teraz Bosch, ale s priznaným panelom. A do nového vyberám tiež Bosch. U mňa musí byť šuflík na príbor.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem, idem pozriet. Takze suflik na pribor je lepsi ako kos?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wiwi22 Ako pre koho, je to asi skor o zvyku, mne kos max. vyhovuje. Asi na toto velmi nehlad, skor pozeraj napr. hlucnost
Odpovedať
@wiwi22 za mňa zásuvku na príbor,ešte napíš či budete mať spojenú ob-kuchyňu -kvôli hlučnosti?a linka sa bude iba vyrábať,či?tým pádom nemôže byť UMR s predným panelom?
Odpovedať
Ja som tiež uvažoval pri kúpe umývačky nad vrchným extra šuflíkom na príbor, ale radšej som kúpil s klasickým vyberateľným košíkom. Dôvody: - Vyhovuje mi, že si môžem košík vybrať, pretože zásuvku s príboromi mám ďalej od umývačky, je to pohodlné. - Keď košík nepotrebujem môžem ho vybrať alebo premiestniť a dať tam hrnce. - Zdá sa mi, že v košíku lepšie držia menšie veci, ako viečka od zaváranín, sitko z drviča cesnaku a taketo male hovadiny. - Príde mi jednoduchšie nahádzať veci do košíka ako to šuflíka. - Vrchný šuflík na príbory zaberá miesto v umývačke a obmedzuje vrchný priestor. Ako tu niekto písal, niekedy sa tam nezmestia vyššie poháre, prípadne niektoré hrnce alebo panvice vôbec. - Najpodstatnejšia vec je či sú nejaké problémy s umytím príboru v košíku. Zo skúsenosti som nemal problémy.
Odpovedať
Tiež si myslím že bohate stačí vyberateĺný košík na príbor. Resp. je to lepšie ako debilny šuflík. tomstein to vysvetlil vyššie.
Odpovedať
@mishkabb @tomstein Po 2r pouzivania umyvacky so suflikom (predtym vyse 20r kosik) mozem povedat, ze suflik na pribor je lepsi. Ak je problem s vyssimi poharmi, tak zasuvku na pohare spustim nizsie (ma 3 polohy).
Odpovedať
@tomstein presne moja reč :)
Odpovedať
@stowasser Máš pravdu tá vyššia zásuvka sa dá posunúť nižšie, len potom to obmedzí priestor dole, pretože zospodu je ešte to rotačné striekacie rameno. Ja mám obyčajne tú zásuvku v najvyššej polohe. Niekedy to môže vadiť inokedy nie, napríklad ked máš dole trebárs veľké hrnce. Mám pocit, že umývačky majú štandardne rovnaké vnútorné rozmery, zásadne sa líšia iba šírkou, čiže šuflík musí ubrať nejaký priestor. Ale musím uznať, že ten šuflík na príbor som aj ja strašne chcel, ale keď som všetko zvážil ostal som radšej pri koši. Je to asi vec vkusu. Pre mňa zavážilo hlavne to, že si ten košík vyberiem a z neho potom vyberám príbor keďže mám príbor ďalej od umývačky. Alebo počas spusteného programu prihadzujem príbor, iba pootvorím dvere a šupnem to do koša, ktorý mám na kraji. On ten šuflík má asi aj výhodu že môžeš dať plech a nezaberie veľa miesta.
Odpovedať
@tomstein ja spustam tu zasuvku nizsie asi raz za mesiac, asi zavisi od pouziteho riadu v domacnosti. Suflik na pribor ma vyhodu v tom, ze sa clovek nemusi xkrat zohybat, okrem toho mame v ostrovceku skoro oproti pribornik, ked stojim v strede, tak nemusim nikam chodit a riad prelozim super rychlo.
Odpovedať
Určite to má výhody, ja som to veľmi chcel, lebo mám rád nové vychytávky, a ten šuflík mi prišiel ako dobrý nápad, ale často dávam niektoré hrnce aj hore, tak som sa bál toho priestoru.
Odpovedať
Ja pouzivam velmi rada velke pohare, hrnceky, najlepsie pol-litraky (kamarat ich nazval lavore :-) ) a mna by slahlo stale spustat kos dole, a zasa aj velke hrnce mam velmi casto, tak ja asi zostanem pri kosi. Neviete niekto poradit- umyvacka mi v zacala zle umyvat riad v dolnom kosi- precistila som vsetko co sa dalo, ale nejako to nepomaha, akoby zle striekala vodu z dolnej "vrtule", neviem ci uz len volat servis ? :-| Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@maminecka2 vybrat vrtulu a pozriet ci nieje zanesena. Spodnu staci len vytiahnut
Odpovedať
@maminecka2 hej pozri tú vrtulu, jednu aj druhú. ja som tam mal zrniečka z citrónov, ktoré blokovali otvory. Nechápem ako sa tam dostali :)
Odpovedať
@tomstein @merulka Dakujem, ale to som urobila niekolkokrat. Tiez som tam v minulosti mala zasa jadierka z hrozna, som hladela odkial :-) Vcera sa mi zdalo ze uz celkom obstojne umyla ale davam tam uz takmer cisty riad :-. , odmocim, oskrabem drotenkou, oplachnem, nic tam nezostane. Nemam odvahu tam dat "normalne" zaspineny riad. Nechce sa mi to velmi riesit lebo v lete sa stahujeme, hadam dovtedy dozije, bo uz som zhyckana a teda rucne sa mi uz vsetko umyvat nechce ;-)
Odpovedať
@stowasser nespustim, lebo dole mam tiez podtym obmedzene miesto, ked davam vysoke taniere, hrnce... cize kazdy sa musi podla seba zariadit a vymysliet :) Ja nevidim ani v jednom type problem. Kazda je lepsia ako umyvat riad rucne :DDD
Odpovedať
@maminecka2 to by som nerobila :D mne ostavaju zvysky iba ak pouzijem nejaky iny cistic, pripadne ak davam nizku teplotu... inak nikdy. Pre mna predumyvanie a namacanie nema zmysel, ved kupujem umyvacku aj aby som usetrila energie :D Stane sa ze sa napr. panvica alebo hrniec s niecim uplne nevycisti, ale to je uz take odmocene, ze to rucne raz dva umyjem :D
Odpovedať
@maminecka2 a ? rokov má UMR ?
Odpovedať
@mishkabb Ved aj ja by som mala taku predstavu 8-( Len co ked neumyva potvora. Takto vsetko necham v dreze, ked pustam vodu tak sa do toho naberie a ked idem plnit UMR tak to este prebehnem drotenkou, hubkou a oplachnem :-x A ide ma porazit. Ked som to skusila naopak- umyt ako je a potom vytiahla spinave mala som to riadne zasusene a aj tak to skoncilo v dreze na odmocenie :-p Vies si predstavit ten neustaly bordel... Inak ale aj predtym nez mi zacala takto haprovat neumyla napr. na hrncoch zaschnute zvysky polievok, zemiakov, ale ostatne v pohode. Uz si Beko nekupim, stratila som doveru. A to nehovorim ze sa nam najnovsie odlomil taky cudlik na konci tyce od horneho kosa a vzdy ked vysuvam kos cele mi to vyskoci, najlepsie ked je kos uz plny :-x, div ze to cele nevypadne. @marta2610 cca 3 roky
Odpovedať
@maminecka2 divne, mas to dobre ulozene? nemas ju prepchatu? Nezda sa mi to.. poznam aj beko otec ju ma a mali sme aj taku malu pre dve osoby ina na linku neviem aka znacka, aj Bosch riadnu a teraz siemens... ani jedna to nerobila permanentne. Sem tam hrniec, prilepena panvica.. ale inak nic. Cistic ja napr. iba somat gold a finish ine nic, detto plnim aj sol aj lestidlo, aj ked su tie tablety all in one.. no... a odlomeny kos, to mi spravila aj boschka, proste s tymi kosmi musi clovek opatrne, aj ked je plne riadu tak to uplne ani nevysuvam uz pre istotu...mne vadia tie kadejake "pomocne" drziaciky a somariny :D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?