Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@livia341 ale ano, sol byt musi ale niekedy ked to prezeniem a dam moc soli tak mam flaky aj ja, ale dalsie umyvanie uz nie :-D a na umyvanie pouzivam jar platinum takze nedavam nic iba tu tabletu, ziadne lestidlo nepridavam. urcite volaj. drzim palce. potom daj vediet ako si dopadla. :-)
Odpovedať
@katrin21 ta para tam je hned po skonceni programu, ale do rana mycka chladne,para skondenzuje a vsetko je suche. Robim to takto 20 rokov a nezhrdzavelo nam nic a umyvam vsetko okrem dreva. mam tretiu mycku vsetky susili dobre.
Odpovedať
@marta2610 co hovoris na tuto: SMV58N31EU za 563 EUR, maju tlakove otvaranie dveri openAssist a to neviem, ci to nebude viac na skodu ako na uzitok kedze kuchyna bude rustikalna s madlom na dvierkach umyvacky???
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska opakujem, ja NIKDY neumyvam riad na noc... Jednak nerada nechavam veci bez dozoru, nikdy nevies ( skrat , poziar apod, je to elektrinika, videla som vyhoreny byt po skrate v kuchyni, dakujem neprosim , radsej prevencia :) ) a jednak ona sa po umyvani sama nevypne, svieti, takze ju chceme aj vypnut, naco ma x hodin svietit... takze aj tak ju vypinam a otvaram, kedze sme vsetci hore, ked doumyva... A co sa toho zdrdzavenia tyka, riesili to tu baby, nejedna... az toto im fakt pomohlo, Takze si nevymyslam. To ze tebe nehrdzavie, neznamena, ze nikomu inemu :) . hoci pribor je speci do umyvacky kupovany, aj mne sem tam hrdzavel, ked som neotvarala.. odkedy otvarame, ani naznak.
Odpovedať
@katrin21 Aj my otvarame umyvacku, ked doumyva. Ale len na jedinom programe, tom najdlhsom, kde nieje susenie. Na vsetkych ostatnych siestich je posledna faza susenie 20 min a vtedy moze ostat umyvacka zatvorena a riady su suche hned po dokonceni programu. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 súhlasím s tým hrdzavením príborov. od kedy otváram, už nehrdzavejú, čo zo začiatku robili. Tiež preventívne nič nepúšťam ak sme mimo domov či spíme. :)
Odpovedať
@katrin21 @jankazb ved skrat moze nastat od chladnicky a tu nevypinas. vypinac aj hlavny privod vody do domu ked nejde mycka? lebo najchulostivejsi spoj mas aj tak na privode vody do mycky. neviem mam 20rocny pribor, 20 rokov sa umyva v mycke a nic mu nieje. Ale chapem ze niekomu hrdzavie, zalezi urcite z coho ten pribor je.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska je mi to jasné, nie len chladnička je permanentne spustená, ale mám to v hlave :). Ja na noc vypínam vypínačom na predlžovačke i tv,dom,kino a všetko okolo toho. Taká malá úchylka :)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska zeby z nerezu?? :-D mame 3 druhy priborov, vsetky kvalitne :)
Odpovedať
@katrin21 Ja som písal že keď skončí myčka svoju prácu to znamená u mňa zhasne zelená led a definitívne ukončí prácu aj čerpadlo ktoré odčerpá zkondenzovanú vodu a tým je to hotové. Kľudne môžem otvoriť dvierka a riad uložiť na miesto. Mám normálnu myčku Whirpool ktorá má už 14rokov a doteraz som nezistil aby mi hrdzaveli príbory...Tak neviem či mám nejakú inú myčku ako Ty...nemyslým teraz značku..Nestalo sa mi aby po skončení práce som sa obaril, pretože už tam teplota nie je žiadna /okolitá / a tá ma iste neobarí...Tak neviem... :-( :-(
Odpovedať
@katrin21 Teraz niečo k elektrike.... máš rádiobudík?nejaké adaptéry na nabíjanie mobilov, NB, kontólky vo vypínačoch všetko vypínaš v noci???? Ten požiar Ti môže nastať aj cez deň... Napr. taká zásuvka môže pekne horieť a nemusí byť na tú zásuvku nič pripojené...hlavne staré vedenia v domoch..pri ističi hlavný prívod aj ten vypínaš???? Asi nie...Ja mám protipožiarne snímače a tak isto aj protizáplavové vo WC, kúpelňa a kuchyňa.To je moja prevencia...To že niekto vypína na noc spotrebiče ok, ušetrí sa tým nejaký ten odber..Ja to mám na diaľkové a vypnem tiež v noci aby ma ledky nevyrušovali v noci keď spím.TV, DVD,Setop box... :-)
Odpovedať
@jankazb To sa nemusíš báť že je to úchylka...aj ja vypínam niektoré spotrebiče.. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@technik007 NIE NEMAM radiobudik... a su veci, co na noc vypiname.. Neries.. ;-) proste umyvacku a pracku nepustame bez dozoru. nase rozhodnutie, vieme preco to robime, ty nemusis :) Ok? :) rob ako chces.
Odpovedať
@lucyka1 Ako to preženieš so soľou??? Predsa je tam nádoba do ktorej aspoň u mňa "vlezie" okolo 3/4 kg soli a mám min. na 1/2roka pokoj..Ak mi ukáže nádoba inú farbu ako zelenú / červená/ tak dosypem soľ a fičím ďalej.. A môžem napísať že denne určite ide 1x a niekedy v sobotu-nedeľu aj 2x.. :-N
Odpovedať
@katrin21 Keby para robila šarapatu v UMR tak výrobcovia by tam dali "fén" aby sa netvorila para a majú problém vyriešený. :-) ;-)
Odpovedať
@adamika daj na ňu link lebo ja som ju našla od cca 770e
Odpovedať
@marta2610 mne ju davaju za 563€ za to, ze som mala vybratu inu a ta uz nebola skladom :-) len to otvaranie, neviem ci to treba?
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 no normalne, ked jej tam nasypem plnu nadrzku, ale ked nasypem do tristvrte tak mi to nerobi a v pohode umyje bez flakov, ale ked mi viac ubehne soli a je uplne full tak bohuzial odobrat neviem.... ale vobec mi to neprekaza ;-) musim si davat viac pozor pri dosypani... takze takto som to myslela, vies? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 jaj a tiez mi tam vydrzi cca 6mesiacov. ;-)
Odpovedať
ja mam najvacsej radosti ked moja mila da odstavovac do umyvacky a vyberiem ho z tade a je skoro rovnaky ako ked ho tam davala.
Odpovedať
@lucyka1 Áno, už teraz viem.. :-) No čo už, človek sa stále učí... :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@riomario :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D No nech Ťa ale nepočuje, vlastne nech to nevidí čo si dal do "éteru"...Bude kuca-paca ;-) :-x x-)
Odpovedať
@technik007 no zatial som nevycekoval ze by sem chodila :D tak snad na to nepride, ale po pravde mna ide az slak trafit ked to vidim. A nemoze jej clovek ani pol slova povedat lebo by mi to dala umyvat :D
Odpovedať
@adamika ako píšem ja som ju našla za cca 770e,za tie prachy čo ti ju núkajú ani nerozmýšľaj ber,to otváranie dverí je nejaká novinka,ale UMR sa stále zdokonaľujú. :-)
Odpovedať
@marta2610 @adamika OpenAssit system je urceny pre kuchynske linky bez uchytiek. Z videa pochopite viac: https://www.youtube.com/watch?v=Tn3Dy...
Odpovedať
@danculd ano, presne toto video mi poslali z e-shopu, no neviem ci mi treba tento typ otvarania ked vsetky dvierka budu s madlami...
Odpovedať
Ahojte...nestiham vsetko citat je tu toho koooopec:) poradite mi ktoru umyvacku? Bosch SMV 53L50 alebo Beko DIN 28320?
Odpovedať
@hannah25 Whirlpool s tepelným čerpadlom. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Radsej Bosch :-)
Odpovedať
@kamilka09 Keď Ti skončí záruka a nedajbože sa Ti pokazí...Potom uvidíš, moju spomínanú UMR na ňu dostanem všetko a je aj cenovo na prípadnú opravu nezrujnujúca domácnosť. :-) ;-) No ale je to Tvoja vec a názor.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?