Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@sslavusaa ale to je choré, večer zapínam okolo 20 hod a ešte mám k umývačke vstávat v noci ako k dieťatu.Eco sa umýva 3,5 hod.
Odpovedať
@lucyka1 dik skúsim na servis volat, to aj nám na plastových je mokro a na priboroch flaky od pary alebo od žeby od soli? sol by mala byt alebo nemusí?a máme dobrú strednú tvrdost vody tak sme dali sol a nemali sme dat tvrdí manžel.
Odpovedať
@marta2610 leštidlo nemám naliaté, netreba ked mám v tabletkách 3v1, či musí byť? ja používam tabletky a tú soľ sme dali na začiatku ako sme zapli 1x umývačku.
Odpovedať
@katrin21 ja neotvaram dvierka, ked v tyždni po robote zapínam až večer a potom idem spať a nie ešte vstávat pre umývačku.To musím byt doma kvôli umývačke, aby som ihneď aj otvorila? skusala som eco, ešte iné programy vyskúšam a uvidím.Nechápem tomu, lebo svokrovci či rodiny. Neotváraju a majú suchý riad bez žiadných flakov od vody.
Odpovedať
@livia341 ja tym tabletam neverim, nemam dobre skusenosti. Pouzivam aj lesticku
Odpovedať
@livia341 bude chyba v mycke, v preliacine v pohari moze byt voda,ale taniere napr.musia byt suche. sol je dobre ze ste dali aj ked je makka voda, ta sol regeneruje zivicu, keby ste ju nedali pokazis mycku. Sol urcite nenechava na priporoch flaky.
Odpovedať
@sslavusaa Prepáč zkade si na to prišla, že myčka ak sa neotvoria dvierka a je tam para ktorá vytvorí fľaky na riade....Ja nemám Bosch ale to nevadí...Tá para je predsa na to aby osušila riad...a Ty ako otvoríš dvierka tak tá para je v háji...a čo Ti vysuší potom ????? Napísala si niečo čo vôbec nesedí v praxi... ;-) ;-)
Odpovedať
@livia341 Nemáš leštidlo??? Tak si ho tam kľudne nalej môžeš použiť kľudne z Lídla a keď budeš mať fľaky tak mi napíš...Aj keď používaš tablety 3+1 aj tak to leštidlo tam daj... ;-)
Odpovedať
@zuzka60 Presný zásah...Napíš mi aké máš výsledky s leštidlom??? Ja ho dávam a mám bez problému umytý riad.. ;-)
Odpovedať
@livia341 u nas ( electrolux) program eco nedosusi riad,ak by som ho pri eco chcela suchy,musim otvorit dvierka,je to aj v navode uvedene....nepouzivam ho,najcastejsie zapinam 30min program
Odpovedať
@livia341 Soľ musíš dať do myčky-nezáleží akú máš vodu...Dúfam že nemusím Ti napísať že bežná kuch. soľ je nevhodná do myčky...Musí byť špeciálna do myčiek...Ale to si myslím že vieš...Pekný večer. :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 prepáč, ale ja som o žiadnych fľakoch na riade nič nepísala ;-) Ja som písala, či to nemôže tou parou, ak sa nechá riad do rána v myčke, tak navlhne a treba ho potom poutierať. O fľakoch písala tuším kathrin. S tým sušením "pomocou pary" my chceš akože naznačiť, že po skončení umývacieho cyklu, mám nechať ten riad schválne ešte v myčke, aby ho akože para usušila??? =-) =-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mirkita Tak ten eco program by som vyradil z myčky....Mám ešte ja dosušovať čo má robiť myčka???? Otvorám dvierka a chcem dať suchý riad na miesto a nie aby som ešte ja dosušoval riad.... :-(
Odpovedať
@sslavusaa Tak mi prosím Ťa vysvetli načo sa tvorí para na kocni umytia riadu??? Veď para je na to aby u s u š i l a a dosušila riad.... Alebo sa mýlim??? Oprav ma prosím ... Ja mám myčku pár rokov a n i k d y neotváram dvierka na konci kým je v činnosti čo mi signalizuje zelená ledka a keď skončí tak sa zapne ešte čerpadla na odpadovú vodu / para/ a tým ukončí činnosť...Capisto?? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 veď ja ju tiež neotváram, kým je v činnosti, proste sa ukončí program, ohlási koniec, otvorím dvierka a zbytková para sa mi ešte čiastočne dostane von. Ja ju síce používam iba pár týždňov, nie som taký "technik" ako ty, čiže sorry, nevysvetlím, ale rada sa nechám poučiť ;-)
Odpovedať
@sslavusaa Neboj sa nič sa nestalo, kľudne nechaj myčku napokoji a keď nepotrebuješ ju otvoriť tak ju nechaj dochladiť a potom vyber riad a je všetko ok. Zistíš sama ako funguje...Ja ju púšťam viac menej v noci a na druhý deň vyberiem riad a je všetko ok...Fľaky som mal ak som nedal leštidlo, alebo ho bolo veľmi málo, ale to ma upozorní červená led že mám doplniť leštidlo.To je asi všetko...Pekný večer a veľa spokojnosti s UMR... :-) ;-)
Odpovedať
@technik007 nie nemám leštidlo, ale zajtra už kupujem a uvidím aký pokrok z myčky bude. :-) :-) Dám vedieť.
Odpovedať
@technik007 ja vzdy otvaram umyvacku ked doumyva, takze by mi nevadilo ze ju otvorim po eco programe, to by som spravila tak ci tak .... ale ten eco nepouzivam, u nas na spotrebu vody aj energie je 30min program uplne naj a ten je sikovny, v podstate iny ani nepouzivam.... ;-)
Odpovedať
@mirkita ak je u vás tiež s nedosušenim v eco tak možné to bude aj u boschke ak nie vyskúšam iný program.
Odpovedať
@technik007 pravdaže viem, že aký je rozdiel medzi soľou kuchynskou a špeciálnou :-D :-D s umývačkami mám skúsenosti v zahraničí.
Odpovedať
@zuzka60 ako píšete, už ho aj kupujem zajtra.A dám vedieť. :-)
Odpovedať
@livia341 Ver tomu že budeš prekvapená aký je výsledok s leštidlom... :-D :-D ;-)
Odpovedať
@livia341 Nechcel som Ťa uraziť s tou soľou ale boli tu prípady keď sa mi snažili vysvetliť že je to jedno aká soľ sa nasype do myčky... Mne je to osobne jedno, ale niekto tomu ozaj uverí a má z UMR hotové nešťastie...Padne záruka a má vymaľované... Výmena vysokotlakého čerpadla je v cenovej relácií 80e-180E..Len toľko...Pekný večer... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@livia341 ja umyvam VZDY LEN KED SOM DOMA. a nikdy nie na noc.. to som nikdy nerobila, ani robit nebudem.. zapnem bud hned poobede, alebo na vecer a kym idem spat, vypnem a otvorim.. nevidim problem, je to otazka zvyku. Mne trva ECO asi tak 2,38 alebo tak nejako.... 3,5 hod mi netrva ziadny program a mam Bosch.
Odpovedať
otvorenim mycky hned po umyti sa zlepsi susenie, ale ak umyvam v noci, jeto zbytocnost. Pozor na dvierka okolo mycky a na hranu prac.dosky,, moze sa zacat odliepat folia,ci hrana a napucat korpusy.
Odpovedať
Profilova fotka
sol do umyvacky treba davat vzdy... ja tiez pouzivam vyhradne 3v1 tablety, ale ono si aj tak umyvacka tu sol po trosicke berie podla potreby, takze vydrzi ta nabobka aj pol roka , kym sa minie a sol z Lidla stoji 1E tusim, takze neriesim a davam, treba to. LEstidlo uz needavam navyse, netreba. Skusala som aj davat navyse a ziaden efekt, takze nedavam..... ked je v tablete, staci .
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 ta para tam naozaj je a naozaj robi šarapatu.... niekolko desiatok stran dozadu sa tu riesili aj hrdzavenie priborov, ktore zazrakom zmizlo, ked sa umyvacka po umyvaní otvori a para sa vypusti... ta para tam udrziava zbytocne dlho vlhkost.... JAsne, ze vacsina riadu sucha je, ale ten vzduch je vlhky a poriadne.... ja VZDY otvaram a tak sa mi to aj osvedcilo a nie len mne...
Odpovedať
ziaden vlhky vzduch v mycke nemam. @katrin21
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska hmm, tak asi mas zazracnu umyvacku, skus ju otvorit, ci ta para takmer neobari, keby si napr. po 70st programe dala dnu ruku..... Ten horuci vzduch len tak nezmizne..ani ta vlhkost hned tak rychlo.... v tom vzduchu je.
Odpovedať
Ale ziadna zazracna. Normalne sa voda skondenzuje dole.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?