Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@igigi No ja mam zatial provizor kuchynu na nozickach a vstavanu umyvacku. Nevizera to blbo, ale to je vec vkusu. Ja osobne vsak sokle chcem, lebo ustavicne spod linky nieco vytahujem a vsetka spina sa usadzuje prave pod linkou, zle sa to upratuje.:-)
Odpovedať
jasne... ja som si to len nevedel predstavit... mne sa zase viac paci bez soklov... ved uvidime... mozno nakoniec aj ja dam sokle :) Dakujem za fundovanu odpoved :)
Odpovedať
kuchynu uz mam, z ikea - STAT. umyvacku by som kupil taku kde cely predny panel dam z kuchyne.... cize bude rovnaka ako ostatne skinky len co tie nohy a spodok umyvacky :)
Odpovedať
Profilova fotka
zdravim, uvažujem nad kúpou umývačky riadu do novostavby, ale stále váham nad tým, či jej prínos bude pre mňa pozitívny. mohol by som poprosiť aká je reálna spotreba vody a el. energie na konkrétny počet tanierov? vďaka
Odpovedať
@somebody Umývačka je prínosom a to neoceniteľným pre každého kto doma varí alebo sa stravuje :-) :-) :-) reálna spotreba vody je pri každej umr udaná a taká je aj v skutočnosti. to zn. že keď je udaná spotreba 10L na jedno umytie tak to znamená že že celé umytie má takú spotrebu. Spotreba elektriky je približne do 1kw na jedno umytie. Umývačka riadu sa však nekupuje len kvôli ušetreniu energie, ale hlavne kvôli tomu, že je to nesmierna pomocníčka v domácnosti, kt. je na jednej úrovni spolu s práčkou :-) A koľko tanierov? No veľa, keď si v obchode poobzeráš umývačky tak sám posúdiš koľko veľa tam toho napraceš :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 Rozumiem, čo sa však stane ak do umývčky vložím lrn napr. 5 tanierov, aká je spotreba vody a el. energie vtedy? Všade píšu spotrebu vody na počet servírovacích súprav, s akým počtom tanierov sa tam ráta?
Odpovedať
@somebody Niektoré umývačky majú prídavnú funkci 1/2 program, to znamená že keď ju uplne nenaplníš tak má polovičnú spotrebu.Ja ho mám, ale využila som ho iba raz. lebo nakoniec vždy naplníš, však ju nemusíš púšťať každý deň. Niekto púšťa každý tretí, to je úplne v poriadku. Umývačky sú v dvoch veľkostiach a to 45cm- na tuším 9supr.tanierov a 60cm to je cca 13súprav. 45cm umr,- však iba málokto odporúča. nakoľko si ju nekupuješ na 1rok- a nikdy nevieš čo a ako...
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 Takže je výhodnejšie ju zapínať ak je plná riadu. Tých 9 súprav je aký počet tanierov a príboru? Nie je to nehygienická, ak ten špinavý riad tam stojí aj tri dni. V mojom prípade by asi stačila tá 45 cm aj tú by som asi púšťal raz za 3 - 5 dní
Odpovedať
@somebody Nie je to nehygienické, lebo tam dáš taniere samozrejme tak , že jedlo z nich ,,vytrasieš,, a umývačka sa v pravidelných 3mesačných cca intervaloch čistí špeci prípravkom, takže je to úplne v poriadku, nemusíš sa obávať. Veľkosť zváž aj podľa toho na ako dlho si zariaďuješ svoju kuchyňu. Ak chceš na viac rokov, tak zváž 60cm aj napriek tomu, že ju teraz až tak nevyužiješ. Ale ak by sa ti potom chcelo meniť a máš možnosť zmeniť trochu dispozíciu kuchyne aj neskôr tak je riešenie aj teraz menšia. :-) Musíš si však velkosť obzrieť v obchode a uvidíš.
Odpovedať
Viaceré máme funkciu 15 min.prog.predumytie,ja teraz ked bude také trošku teplejšie počasie to budem používať predsa je to hygienickejšie.Ozaj a ked idete kupovať práčku si myslím,že neuvažujete či kúpiť?,ale hádam akú kúpiť ?Do umývania.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@egreska1 Ak som to správne pochopil, malé umývačky riadu (45 cm) sú na 9 jedálenských súprav, tzn. cca. 90 ks tanierov a k tomu prislúchajúci počet príborov, alebo sa mýlim. Najradšej by som bol aby mi umývačka riadu vydržala aspoň 10 rokov. Nejde mi o ušetrený čas, ale dôležité je pre mňa, či umývačka riadu spotrebuje menej vody a el. energie na ohrev vody ako keby som riad umýval ručne
Odpovedať
Ja neviem preco sa mycky delia podla poctu suprav - to nieje vhodny udaj. 1 suprava nema 10 tanierov, ja mam 60 mycku a do dolneho kosa dam cca 40 tanierov - tak je to ratane asi 12suprav - 12x hlboky,plytky,dezertny tanier. Ale to by sme museli jest len dovazanu stravulebo de mas misky, hrnce,pohare,varechy.... Mycka spotrebuje menej energie ako ked umyvas rucne, to uz je davno prepocitane.
Odpovedať
@somebody Tak ak si ju ideš kupovať na dlhšie obdobie tak nad 45 ani neuvažuj, naozaj :-) Rozdiel v spotrebe 45 a 60 je nepatrný ! je to cca 1l vody a elektriky asi tak 45 má spotrebu cca 0,80kw a do 1kw čo je tiež totálne zanedbateľné :-) Tak isto do 45ky len ťažko napraceš aj nejaké hrnce.Súprava sa podľa mňa rozumie 3ks tanierov, príbor a nejaké šálka, pohár. Samozrejme vody ušetríš kopec pri umývaní v umr, nakoľko hromadu riadu a hrnce ti umyje pri cca10l vody a taktiež je tam aj úspora elektriky, ak ohrievaš vodu el. bojlerom ako aj ja, tak spotrebuješ omnoho menej teplej vody, tým pádom má bojler oveľa menšiu spotrebu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska Takže 9 súprav mám rozumieť 9 hlbokých, 9 plytkých, 9 dezertných, 27 ks tanierov. Ak by som to umýval ručne tak miniem cca. 6,5 l vody, umývačka má spotrebu cca. 8 L, čo som čítal v manuáli.
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 Ten rozdiel v spotrebe el. energie medzi 45 a 60 je naozaj malý, ak by sa umývačka zapínala každý 3. deň tak je to cca. 25 kWh ročne. Pravdupovediac podľa tej spotreby vody a el. energie umývačky riadu ak riad umývam ručne miniem menej vody a el. energie ako umývačka. Problém je vtom, že každý nie je ochotný tak šetrne umývať riad a vyhovuje mu umývačka. Len pri cene 450 - 550 EURO za 45 cm umývačku je návratnosť asi ďaleko za životnosťou umývačky :)
Odpovedať
@somebody Absolútne nemôžem súhlasiť, že ručne minieš menej vody a elektriky, teda u mňa to tak nebolo, kým poriadne umyješ len jede hrniec..... Teda ak človek nemočká riady v špinavej vode, bŕŕŕ :-D Jedine súhlasím s návratnosťou peňazí, to tak nefunguje, lenže potom by som si nemohla kúpiť ani práčku :-D Práčka a umývačka riadu - večná sláva týmto našim pomocníčkam :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 Práčka je samozrejmosť, v špinavom chodiť nebudeme a ručne prať tiež nebudeme. Lenže ak varíš 1 - 2x do týždňa veľa špinavých hrncov nie je, najviac cez víkend, v týždni skoro žiadne :) Mal som na mysli riad, napr. na umytie 1 ks hlbokého a 1 ks plytkého taniera miniem cca. 0,4 l studenej vody. Ja som na spotrebu energií dosť háklivý :), riad umývam v zásade len pod tečúcou studenou vodou, v špinavej vode je to nehygienické, takže spotreba el. energie je v mojom prípade nulová. Ale je jasné, že riad takto umýva málokto :)
Odpovedať
@somebody No ja ti môžem za seba s čistým svedomím umývačku riadu jedine odporučiť a v mojom okolí som sa naozaj nestretla s negatívnym hodnotením na kúpu tohto pomocníka. Dokonca mnoho ľudí kt. ju predtým nemali , mali pekné preplatky za vodu a to je nepriestrelné :-) Len jediný krát( jedna rodinka), ale oni majú už starú umr a nikdy ju nečistili, je to pochybná značka, a nepoužívajú prípravky potrebné pre krásne umytý riad :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 Ak to zhrniem, tak 45 cm umývačky riadu sú na cca. 27 ks riadu (spotreba 8,5l vody a 0,79 kWh), väčšie 60 cm sú na 36 ks riadu (spotreba 10 l a 1 kWh). Ak by som si vybral najmenšiu 45 cm napr. Electrolux ESI4610ROX investícia by predstavovala 450 EURO a ročne by som pri použití každý 3. deň spotreboval cca. 97 kWh, spotreba vody by bola rovnaká ako pri ručnom umývaní. Ďakujem za vysvetlenie, teraz už mám lepšiu predstavu o prevádzkových nákladoch umývačky riadu
Odpovedať
@somebody cca :-) nie je začo :-)
Odpovedať
spotreba na 36 tanierov 1kw ale to mas len jeden kos, este naplnis kos n pribor kos na pohare,misky a rucne musis umt panvicu - sory ale z tukom v studenej vode -brrrr ja mam tretiu mycku za 18 rokov a aj keby mala vyssiu spotrebu ako rucne umyvanie o suseni-utierani riadu ani nevravim vzdy si ju kupim. btw- chudak tvoja zena,ak takto rozmyslas nad vsetkym do domacnosti, ak nerobis vsetky umyvacie prace sam, duf.mas metlu,lebo vysavac zere energiu.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska Panvicu nepoužívam :), varí sa vpodstate len cez víkend, cez týždeň sa skoro ani nevarí. Viem ťažko sa tomu dá uveriť, ale riad sa dá rovnako ako v teplej vode umyť aj v studenej ;-) Metlu nemám, ale uvažoval som nad robotickým vysávačom, ten má relatívne menšiu spotrebu el. energie, btw. nie som ženatý, takže môžem si vyberať podľa svojich potrieb a predstáv :)
Odpovedať
@somebody Tak to by som chcela vidiet ako umyjes v studenej vode pekac alebo este lepsie janske sklo v ktorom si piekol maso. Sorry ale v studenej vode mast a tuk nepusti, to je logicke. Nehovoriac o tom ze ten tuk sa ti bude usadzovat o odpadovom potrubi. A ked si taky presvedceni ze umyvacku nepotrebujes tak neviem potom co tu riesis ]-( . Ved nehovorim ze setrit netreba ale vsetko rozumne.
Odpovedať
No ved mas kopu casu robit vsetko rucne. S tou spotrebou robota pomaly, vysava izbu aj dve hodky, zatial co obycko vysavac 5minut ani nie. A navyse robotom to nieje dokonale a predtym mu treba spratat vsetko s cesty. Chcela by som vidiet ten tanier napr. po gulasi, ci vyvare umyty studenou vodou. :-p podobne setrnu mam svokru.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska Času je kopu, ale prečo na niektoré veci nepoužiť robota, odídeš do práce, robot zatiaľ povysáva :). V studenej vode ho umyjem lepšie ako niektorí členovia domácnosti v teplej vode, samozrejme nemám na mysli 3 dňový zaschnutý tanier. Ale gulášu a mastným jedlám neholdujem, preto nemám problém s umývaním riadu
Odpovedať
Dievčatá dajte mu šancu, je to mladý chalan, kt. potrebuje správne usmerniť... Ja mu dokonca rozumiem, dokonca ho chválim že si tu pýta radu, uvažuje. Lenže samozrejme musí ju aj spracovať a hlavne dať si poradiť. Keď si dovedie domov svoju vyvolenú a ona uvidí všetkých tých pomocníkov v domácnosti, podľa mńa ma úspech zaručený :-)
Odpovedať
@somebody Budeš holdovať postupne všetkému, neboj to chce len čas :-D :-D :-D aj výbornému guľášu a správne prepečenému rebierku.
Odpovedať
Profilova fotka
@egreska1 To mi hovorili pred 11 rokmi, a predsa sa nič nezmenilo, ľudia sa nemenia :) A môj vzťah k jedlu je veeeľmi individuálny :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?