Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@blondi2 Ona má nejaký program Jemný?to je aký?A má či nemá rýchly?Kuk na Heureka .sk Bosch SMV 48M10. 8-)
Odpovedať
@tyli mna sa sice nepytas, ale aj tak, to potrebne maju obe, takze je to jedno :)
Odpovedať
@tyli ano, mas to aj v tej tabulke, ze ma 30 minut, to je presne ono, je to klasika rychly program :) Len kazda znacka ma inu teplotu, s ktorou pri nom umyva...
Odpovedať
ahojte, chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti s umyvackou riadu, ktora ma spotrebu 6 L vody. Je to mnozstvo postacujuce na dokladne umytie riadu? Dakujem za vasu odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
@ajuska86 ahoj mi máme síce 10 l vody a umývačku Siemens,ale pohode to stačí
Odpovedať
@ajuska86 ja mám siemens so spotrebou 6,5l vody. Umyje dokonale...
Odpovedať
@ajuska86 Aj ja mám spotreba 6.5l a keď dám jarové,alebo platinium vankušiky nádhera. 8-)
Odpovedať
@marianka_21 aky mas, prosim ta, konkretne typ?
Odpovedať
@ajuska86 postacujuce je, len nad ktorym vyrobcom rozmyslas, lebo pokial nad Whirlpoolom, tak tam by som tu odvahu umyvat s takym mnozstvom nemala. Ale je to len moj osobny nazor. U Bosch a Siemens by som uz taky problem nemala, tam by som to kludne riskla :)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 praveze musi byt ]-( :-( ;-( http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=2... to video je zllozene z 3 casti, v prvej ukazuje ako vsade naokolo ma spnavy riad, v druhom dava lestidlo a gel a v tretom ukazuje ako krasne ten riad umylo ......... no povedz, nie je to somarina? :-( ja nerozumiem ako niekto z tych vyvojarov mohol uprednostnit tento program oproti kratkemu..........no musi to mat nejaky zmysel, ked je tolko myciek s turbospeed, asi tomu len ja nerozumiem :-D :-D a este martuska ......... ale keby sa nasiel niekto, kto to tiez ma a je spokojny a vysvetlil mi vyhody!! a este tomu nerozumiem, preco sa ta mycka najprv zohrieva na urcitu teplotu, ked ju potom otvorim a ona zatial vychladne, lebo ten riad kym poukladam, tak ju mam otvorenu nie?:) no nic, je to turbospeed:)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika dobre ranko nanika, dnes sme tu tusim prve:) nemozes spat?
Odpovedať
Profilova fotka
@tyli @tyli ja by som asi tu 6550, ma este aj nejaky hodinovy program, to by mohlo byt tiez fajn, no je bez susenia, ta druha ma FlexiWash a ta ma zas aj susenie, ale je to minimalne 140min program....hm, asi tu 6550:).....inak su uuuuuuuuplne rovnake:) skoda tej zasuvky na pribor, no myslim, ze si dobre vyberies, drzim palce!!!:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@baklik max 500e.....ak by ti nevadilo, ze to nebude mat priborovu zasuvku, tak by som tu elektrolux esl6550ro, ktoru teraz rozoberame s tyli, ma vsetko, co ma mat a len 44dB, co je super a je to myslim spolahliva znacka, ak by si uz chcela aj zasuvku, tak ak pridas par eur, tak mozno v bosch nieco bude, ale s hlucnostou 46dB a viac, o siemensi radsej neuvazujme, jedine ak nejaky starsi model s vacsou spotrebou:( ...... a raz som tu videla u niekoho v albume BEKO umyvacku, mala aj suflijk! a si ju pochvalovali, Beko su cenovo lacnejsie spotrebice, co by sa dalo do 500e, no ja o tejto znacke nic neviem, tak nejdem radsej rozoberat:( ...... a Whirlpool ee, to tu nemaju dobre skusenosti ........ ale nasi maju pracku whirlpool uz 17r a stale ide :-D sice ako lietadlo, no ide:)
Odpovedať
@blondi2 Siemens SN66MO95EU má príborovú zásuvku, spotreba vody 6,5l, energie A++, 44db, má turbospeed, nemá krátky program, ktorý mi však absolútne nechýba, pretože skrátiť umožňuje akýkoľvek program na polovicu, čo znamená, že mám na výber umývanie pri rôznych teplotách od 30 min. vyššie, takže krátky program je vlastne to isté ako keď skrátim normálnu dobu umývania pri jednotlivých programoch. Pritom si vieš čas ešte regulovať samostatne k jednotlivému programu pridať alebo ubrať minúty... Turbospeed využívam, keď máme návštevu, dám nahriať myčku a potom tam už len pekne za sebou šupnem umyť poháre, dezertné taniere atď. Máme veľkú rodinu a hoci mám 3 sady príborov a tanierov stalo sa mi, že niečo chýbalo, takže tu som ocenila to, že môžem riad umyť šup-šup. Najčastejšie však využívam eco program, ktorý skrátim na polovicu a pridám extra sušenie, celý cyklus tak trvá 55 min. bez extra sušenia 40min. Riad vytiahnem úplne suchý, takže ho rovno šupnem do linky a nečakám, kým doschne v myčke. Ako som už písala kupovala som ju po sviatkoch cez net bola v akcii z 860€ na 560€ v datarte ju dokonca predávali za vyše 1000€, takže treba len sledovať akcie a určite kúpiš aj lepšiu značku za výhodnú cenu ;-)
Odpovedať
@nanika no praveze rozmyslam na whirlpool adg 6240 fd
Odpovedať
baklikMôj názor:Obidve Bosch 46 db SMI 59M05 499 E,SMV 48M10 555 E.Tiež kuk na Heureka.sk zadaj parametre a ono ti to vyhladá,želám dobrý výber.Tu tiež viaceré píšete deti atd,dieťa vyrastie bla,bla ja mám vnuka aj vnučku od malinka chodia k nám tiež mám volne stojacu gombíky vonku a žiaden problém dievčatá vysvetlovať,no no no a je to. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kocky no ja mam baumatick a asi par tyznov akurat mam take mliecne pasy na skle neviete preco??????
Odpovedať
Profilova fotka
@molly25 skus pozriet molly toto http://domacnost.sme.sk/c/3384251/vse... http://domacnost.sme.sk/c/3370643/vse... bud je to solou alebo lestidlom, a mas skusit spravit test s octom:) ...ja s tym velmi osobnu skusenost nemam, snad niekto poradi viac:)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 dakujem idem kuk :)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 no ale ako to vyskusam s tym octom?tak ze namiesto lesticky dam ocot?
Odpovedať
Profilova fotka
@molly25 nie nie, ze tie smuhy skusis dat dole octom, proste na handricku kusok octu a vysuchat, ak to pojde dolu, tak by to mal byt vodny kamen a tym padom malo soli?.........tusim ;-) @nanika @marta2610 vy k tomu urcite viete viac!!! ;-)
Odpovedať
@stanulka76 Ty čo máš dnes pri PC službu? :-D :-D alebo doma CD-cichá domácnosť?Pekné nedelné popoludnie želám.Dík za link,prosím ťa ako sa robí test s octom?Mne tiež niektoré poháre je ich,ale málo po 2 rokoch chytili taký slabo mliečny povlak,ale to sú 20 ročné poháre to je malá daň za luxus. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 ked skracujes cas, tak pouzivas variospeed ze? ale to zvysuje energiu ;-( ........ tak potom treba dat pozor, aby mycka tuto funkciu mala, lebo nie kazda s turbospeed ju ma:( ...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 :-D :-D vsetci su na lyzovackach, ja ma anginu s antibiotikami, tak sa virtualne spajam s ludmi:) ...ja som s tym octom citala tuto, uz sa tu ten problem rozoberal, len neviem kde........tusim, nanika radila ...my tiez mame take male 4 horcicaky, ktore su slabo biele, ale velmi sa tym nezaoberam, myslim prestavovanim soli a lestidla, lebo vsetky ostatne pohare taniere su krasne, priesvitne:) ...... mozno je to sklom a su to len take mini 4 pohare, ktore coskoro vyhodim:)
Odpovedať
@stanulka76 Ja mám 3 doplnkové funkcie:Uspora času ale pri tomto sa zvýši spotreba vody a energie.Potom 1/2 to znamená polovičná náplň,ale má sa používať ked máme málo riadu napr.poháre,šálky,taniere pritom sa ušetrí voda,energie a čas ja som ho možno využila 2 krát u nás riady neustále radšej zbieram špinavý riad až ked je plná pustím.A 3 funkcia Extra sušenie ten som využila raz zo zvedavosti.Pri tomto dôjde k lahkému zvýšeniu spotreby energie.Preto píšem dookola my čo máme čo už!!!!Ale tie čo sa rozhodujú bez rýchleho programu nieeeeeeee,ale ked chcú nech si kúpia preto už na niektoré ani nereagujem sú to ich E takže asi tak.Do umývania. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 no ide to dole octom ono to je len taky matny povlak mliecny ale tiez to moze byt ze tie pohare a taniere niesu vhodne do mycky teda lesticku mam na 1 tak uz menej dat neviem ked dam viac este horsie takze asi to bude len tymi nekvalitnymi poharmi no neviem :(
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 suuuhlas marti!!
Odpovedať
@stanulka76 Mimo témy pardon máš doma liečivý čerstvý zázvor?Napíš mi IP prvá ja ti potom odpoviem. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@molly25 presne tak zuzi:) ...... ak mas ine pohare a tatiere v poriadku, tak to bude asi nekvalitnym sklom tych konkretnych, kde mas povlak, ako u tych nasich horcicakoch....tiez mame lestidlo len na 01.....tak ako pisala martuska, je to dan za pohodlnost, ze nemusime umyvat v rukach:)
Odpovedať
@stanulka76 ano buď využijem vario speed, čo skráti čas na polovicu alebo uberiem minúty samostatne, tam si volím koľko chcem ubrať alebo pridať. Mám myčku, ktorá má nízku spotrebu, takže aj keby variospeed pridalo na odbere energie 50% som na tom vždy lepšie ako niektoré iné umývačky. Ja sa priznám tieto prkotiny neriešim, umývam, keď potrebujem a nebudem predsa točiť riad 3 hodiny, keď mi ho umyje rovnako dobre za 40 minút.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?