Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@tyli teraz budú akcie ja som kúpila minulý rok začiatkom januára bola v akcii z 860€ na 560€. Moja má 44db a v pohode :-) Soľ a leštidlo mám Calgonit.
Odpovedať
@marianka_21 tak to je veľmi slušná zľava. akú máš umývačku ak sa smiem opýtať?
Odpovedať
@tyli Siemens SN66MO95EU
Odpovedať
@tyli Plat.vankušiky kuk Mall.sk má Akciu,no nekúp to!Táto Electrolux nemá rýchly program!Kuk na obidve Bosch majú zásuvku na príbor:SMI59M05 499 e,SMV 48 M10 555 e,je to cez tvoj rozpočet,ale umývať riad 29 minút alebo 1 aj pol hodiny?!Ono sa vám investícia vráti do pol,alebo do roka.Energie idú stále hore bla,bla.Tie plat.vankušiky umyjú nádhera odporúčam 1 ks 0.15 e.
Odpovedať
@marta2610 Martus, nemataj o pol noci, lebo potom pises bludy. 30 minutovy 60° je podla teba co?!
Odpovedať
@marta2610 ale inak tie platinove niekedy skusim, ale musim minut to co mam, lebo tie jarove sa mi z nejakeho dovodu, ak su otvorene dlhsie, zacinaju rozpadat. Takze donicim a potom, ratam, ze tam toho mam aj na stvrt roka...
Odpovedať
Profilova fotka
baby vy ste take zlate, ja sa vzdy tak tesim na tuto diskusiu:) @tyli tyli z tych dvoch elektroluxiek by som si ja vybrala tu 6550!!! urcite, ma vsetko, co ma mat, lepsiu hlucnost o 1dB:) , tiez spotrebu, celkovo ma A++, len nema ten program na sklo, no ako povedala nanika, tak je to zbytocnost, nikdy nebudes umyvat LEN sklo, vzdy sa najde aj nejaky hrniec a podobne, ak ti nebude chybat ta priborova zasuvka, tak vezmi tuto...... ...a s tymi tabletkami je to rozne, kazda mycka ma ine chute, este aj v tej istej znacke sa najdu rozdiely :-N .....my sme vyskusali Lidl, jar citron, platinum aj finish quantum, a naozaj nevidim rozdiel, mozno to platinum sa mi psychologicky zda naj, lebo na obale sa piusu same super veci...........no sestra davala len finish quantum (pre mna zbytocne drahe este aj v akcii) a tak som ju raz nahovorila na tie platinum, no nespokojnost :-| ... vraj sa to s finishom neda porovnat ...takze treba skusat!!!:) pre mna je dolezite len to, ze je to tabletka:) davat vsetko zvlast a znova vsetko prestavovat je nad moje sily :-D (alebo pohodlnost?)
Odpovedať
Ja mama teraz ti finish quantum,boli lacne a nevidim rozdiel medzi JARvankusiky, prasok Lidl a quantum. Ved je to vlastne rizpustna folia a v nej nasypana sol, prasok a lestidlo v gelovej forme. Dala som ju na 35-45stupnov, som zvedava ci sa vsetko rozpusti.
Odpovedať
@atlaska atlaska, ja zatial, co som mala prasky dva, tak ok kratkodobo, alebo na striedacku. Ale ked som na nich isla vyhradne a dlhodobo - rozumej mesiac a dlhsie, zanasali sa mi pohare, lesk nikde, zacal sa mi hromadit riad, ktory nebol poriadne umyty. Tak som to vzdala. Vzdy sa vratim k jari. Este skusim gel.
Odpovedať
@stanulka76 narusena pohodlnost pri prasku je len, ak ides na striedacku, takze by si mala pokazde prestavit sol a lestidlo. Ist len na prasku je ok, nastavis na zaciatku a hotovo.
Odpovedať
Tak pardon berem späť tak mi vysvetlite čo to je Quick Plus ? :-D
Odpovedať
@nanika Berem späť pardon.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marta2610 pozerala som umývačku Electrolux ESL 6550 RO na stránke výrobcu a je tam napísané, že má TimeSaver - možnosť skrátiť dĺžku cyklu (Pri umývačke, ktorá zapadá do vašich plánov, použite novú funkciu TimeSaver. Pomocou nej môžete skrátiť dĺžku cyklu, aby ste mohli vybrať riad – alebo ju znova použiť –, keď vám to bude vyhovovať. Vďaka tejto možnosti môžete naozaj prevziať kontrolu nad svojím časom.) myslíš, že je to to niečo podobné ako skrátený program?
Odpovedať
ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, aku umyvacku riadu odporucate - tipy, resp. co mam od nej pozadovat. este nikdy som mycku nekupovala a onedlho sa budeme stahovat, ideme si dat urobit linku stolarovi na mieru a chcela by som zabudovanu umyvacku riadu. co sa tyka hlucnosti - ak by som ju chcela v panelaku pustat, ked pojdeme spat, myslite, ze su dostatocne tiche niektore? menili sme dispoziciu bytu - pod nasou kuchynou maju susedia spalnu, tak aby sme velmi nerusili. ci na nocne umyvanie v panelaku mam radsej zabudnut? vopred dakujem za rady. :)
Odpovedať
chystame sa kupovat umyvacku. zaujala ma tato Bosch SMV 69M40EU ... mate ju niekto? ako ste s nou spokojni? docitala som sa, ze vyhrala 1.miesto v dTeste.
Odpovedať
Profilova fotka
@tyli timeserver je podla mna nieco ako variospeed.........das program + tuto funkciu a moze ti to skratit cas umyvania az o polovicu............ale tym padom ti to zvysi spotrebu, my to nevyuzivame skoro vobec, bud mame cas na dlhy program alebo dame kratky program
Odpovedať
Profilova fotka
@blondi2 myslim, ze sme ju tu uz parkrat spominali, ma turbospeed miesto rychleho programu ]-( martuska ho ma a z vlastnej skusenosti ho neodporuca........par stran dozadu som opisala jeho funkciu, skus si to najst........pre mna postaveny na hlavu.........ale ak vyhrala 1.miesto, tak mozno mnohym ludom vyhovuje, no ja by som ho nechcela urcite, na youtube je tiez jedno video ...obycajne bosch vyraba mycky kde jedna ma tento program a druha rychly, za skoro rovnaku cenu........par stran dozadu som nasla taku mycku pre "tvigy", neviem teraz presny nazov, pozri:) @blondi2
Odpovedať
Profilova fotka
@baklik :) najprv napis, ci chces s prednym panelom alebo mat vsetko skryte, aku znacku uprednosnujes a hlavne aky mas rozpocet......podla toho sa da zamerat a zbytocne nehladat, lebo vyber je naozaj velky
Odpovedať
Profilova fotka
@blondi2 nasla som tu turbospeed 20 ja som tento program pochopila asi takto (po precitani a zhliadnuti par videii).......najprv sa mycka nejakych 25min nahrieva na urcitu teplotu, PRAZDNA, takze vsetok riad mas poukladany na stole, prac doske a vsade ....... vyvratte mi to prosim vas niekto, nechce sa mi to verit :(:( no tak to v tom videu ukazuju........a az potom ten riad poukladas do vnutra a za 20min ho mas umyty a aj suchy .......... nemozes pouzivat tabletku, lebo za tak kratku dobu sa nerozpusti, tak bud gel alebo prasok ......... vyhodu vidim len v tom, ze po tych 20min mozes dat dalsiu varku riadu aza 20min je umyty a suchy aj ten a tak dalej ......takze po nejakej velkej oslave, kde mas 50poharov a 50tanierov a pribor atd. tak sa to oplati :) .....takze jedna varka za druhou! ...ak by ten riad mohol byt v mycke od zaciatku (dufam, ze to tak je), tak za 45min je hotovo, no az v polovicke pridat prasok alebo gel ....... divny postup :( ...no a rychly program: riad priebezne pocas celeho dna davas do mycky (aby ho nebolo vidiet emoticon ) a ked je plna tak das tabletku, pustis rychly program a za 29min je hotovo .......samozrejma ale bez susenia, riad vyschne az tym teplom po urcitom case ...za mna jednoznacne rychly program!!!!!!!!! :)
Odpovedať
@baklik ja sice byvam v dome, ale umyvacka ako taka urcite nie je pocut do susedneho bytu ;-) dnesne umyvacky maju hlucnost pod 50 dB; pritom hlucnost 50 dB je dosiahnuta napr. pri beznom rozhovore a to snad dosusedov nepocut ;-)
Odpovedať
@nanika @stanulka76 ešte malá otázka, ak má umývačka program QuickPlus 60°, to je ten skrátený 30 minútový program? nejak štrajkuje stránka electroluxu a neviem sa nikde dočítať, čo ktorý program znamená. ktorý program najviac využívate vy? už ste to tu asi písali, no strácam sa v tom.
Odpovedať
Profilova fotka
@tyli podla mna je to kratky program, no kolko ma minut to neviem :( mozno v navode sa to bude pisat a u nas ide vacsinou kratky, obcas prevetrame aj iny aby nezapadli prachom:) podla toho, kolko je casu a ako spinavy a mastny je riad :)
Odpovedať
@stanulka76 a z týchto dvoch umývačiek ESL6550RO a ESL6551RO by si podľa programov ktorú volila? hádam sa to bude dať čítať. v ľavo je esl6550ro a v pravo esl6551ro.
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 prazdna nemusi byt, ak je toto video spravne, ale nechapem tomu...... celkovo http://www.youtube.com/watch?v=9IGfd4...
Odpovedať
@stanulka76 ako som tak citala, tak asi vhodnejsia by bola so skrytym panelom, kedze mame rocne dieta a rad vsetko skusa a stlaca :) znacku nemam ziadnu preferovanu a rozpocet - tak okolo 500 eur max., t.j. co najlepsia za co najmenej, chapes ;-)
Odpovedať
@katrin21 T.speed 20 min.najmä rýchly umývací program s jednorazovým predhrievaním.Spotrebič sa jednorázovo zohreje cca 25 min.a potom môžete spotrebič naložiť a niekoľko rýchlych umývacích cyklov zakaždým 20 min.môže prebehnúť po sebe.Takže doma bordel jak v tanku lebo špinavý riad čaká kedy naň príde rad!!!!!!!!!!!!!!!!A na UMR sa mi páči že priebežne dávame do UMR špinavý riad to zn.že ho tam máme dobre ukrytý a keď naplníme zapneme.A tento T.speed najprv prázdnu !!!!!!!!!Umr zohriať až potom naložiť za mňa nieeeeeeee,ale rýchly je rýchly.Ja bez rýchleho programu už by som nikdy nekupovala!!!!!!!!Darmo sa nehovorí človek sa učí na vlastných chybách.Za mňa za 1 zásuvka na príbor za 2 rýchly program v norme energie aj voda a hlučnosť ono asi záleží aj prepojenosť izieb.Toto nie je všetko katrin myslím to všeobecne. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 no, ja rychly mam, len ked sa tu stale omiela ten turbopeed... a nikde poriadne sa o tom clovek nedozvie...
Odpovedať
@katrin21 Jasné OK. 8-) No a menila by si ho za T.speed? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 nieeeee :-D
Odpovedať
@katrin21 Škoda by som spravila výmenu. :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?