Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 "Siemens je o niečo vyššia trieda ako Bosch..." - to fakt? som myslela, ze Siemens, Gorenje a Whirpool su take trochu druhorade znacky =-) asi nie som v obraze ;o). ideme si kupovat prvu umyvacku, zatial sme byvali iba v prenajatych bytoch a vsetko boli spotrebice Whirpool a teda ani s jednym som spokojna nebola, navyse sa nam jedno za druhym kazili po par rokoch pouzivania. toto je prilis obsiahla diskusia a viem, ze kazdy ma ine preferencie, ale budem rada, ak poradite nieco, co mate doma a ste naozaj spokojne. nam opravar odporucal umyvacky Gorenje alebo Bosch, vraj ine kupovat nemame... =-)
Odpovedať
@bibi78 no myslím, že porovnávať Siemens s Whirlpool je ako porovnať Mercedes so Škodou :-D Gorenje umývačku nám nedoporučoval ani jeden predajca, neskúmala som prečo iné ako Siemens som nechcela...
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 to asi preto, ze so Siemens nemam ziadnu skusenost, a ze sa mi to nezdala prilis frekventovana znacka domacich spotrebicov - vo vseobecnosti ;-) Mna by zaujimali uz aj konkretne typy.
Odpovedať
Profilova fotka
@bibi78 Bibi, Siemens ja naozaj ta ista firma ako BOSCH ,ale vyssia rada :) cize este viac kvalitna
Odpovedať
@bibi78 ja mám SIEMENS SN66M095EU speedMaticEco
Odpovedať
@bibi78 uvazovala som mezi gorenje a bosh...po precitanych referenciach som sa rozhodla pre bosh, a je uz len na tebe ake si zadas na nu kriteria a podla to vybrat. /hlucnost, spotreba, cena, funkcie ako polovicna napln, eco program, vario speed, zasuvka na pribory, ovladaci panel vonku ci skryty a pod :-) / vela stastia pri vybere, ja som spokojna :-) mame BOSCH SMV 48M10EU
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 @macka23 vdaka baby za tipy ;-) ;-)
Odpovedať
Ahojte,máte niekto umyvačku AEG? Alebo nejaké recenzie? Mám práčku AEG-max spokojnosť a teraz sa rozhodujem medzi Bosh a AEG UMR. Veľká vďaka za tipy x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ja mám doma umývačku Bosch som nadmieru spokojná, do nej dávam soľ, leštidlo aj tablety z Lidlu, super vec, manžel povedal, že je to najúžitočnejší spotrebič v domácnosti a ja s nim súhlasim...)))
Odpovedať
@meganmario ahoj mám AEG Favorit 88030VI a úplná spokojnosť, môžem len odporučiť, tichá, super umýva, odložený štart, funkcia super tichého umývania celkom 8 umývacích programov. Zásuvku na príbory nemá ale ja som zvyknutá bez nej. U nás fičí denne. Toto je už naša tretia umývačka, tie pred ňou boli tiež super (zanussi, elektrolux).
Odpovedať
@meganmario mala som AEG-Electrolux Favorit, pozitivom bol naozaj velky objem vnutorny. Ale z hladiska poruchovosti neviem zhodnotit, mala som ju asi pol roka a na novom mieste ide velmi sporadicky. Niekto na fore vravel, ze kombinacia AEG-Electrolux je ok, neviem vsak posudit samostatne AEG. Okrem toho, keby som si mohla vybrat, vezmem bosch, alebo siemens, ktori maju teraz tu predlzenu zaruku na vanicku UMR.
Odpovedať
Ešte raz vďaka a stále neviem ako sa rozhodnúť :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte dievčatá, neviete niektorá poradiť... predsa len diskusia má už 164 strán..pri deťoch nemožné prečítať.. mám novú umývačku Electrolux, dnes som do nej dala poháre a nejaké plastové nádoby + hrnce, hrnce umyté ok, na pohároch ostali také čmuhy a na plastových nádobách bodky akoby zvyšky umývacieho prostriedku. na umývanie som použila finish, program som mala hodinový na 55 stupňoch, použila som celú tabletu.. tiež mi na pohároch ostali kvapky po tvrdej vode, ale tvrdosť mám nastavenú aj soľ v umývačke je, dávala som ju minulý týždeň...navyše na umývačke mám nastavené že používam multitab... nejaké rady čo môže byť problém?? vďaka ;-)
Odpovedať
ak pouzivas multitab, tak by ti sol nemala brat. vymen tablety.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam "Wirpulku" a som spokojna, zatial ju mam len rok, no asi by som kupila podobnu.
Odpovedať
@dedian na plaste kvapky zostavaju, s tym neurobis nic. Tie kvapky na poharoch mohla byt ta sol, ale aj nemusela, mohlo to byt nedostatkom lestidla. Konkretne ktore tablety mas? Je mozne, ze mate natolko tvrdu vodu, ze nastavenie nestaci, kazdopadne, pozri navod, ako pise evikg, neviem, ci vsetky, alebo len niektore electroluxky u multitabu zablokuju davkovac soli a ak mas pritvrdu vodu, obsah soli a lestidla v tablete nestaci. Mozes skusit tym padom vypnut multitab a ist aj tak na tablety, nie je to zavada :) Tie nastavenia cohokolvek pri UMR su prilis obecne, treba sa s tym pohrat...
Odpovedať
@nanika , @evikg , Ďakujem dievčatá, skúsim ... áno, vodu máme veľmi tvrdú, zisťovla som tvrdosť na tom pásiku od Calgonu, a na tej škále máme tu úplne najtvrdšiu... tablety mám finish, konktétne pozriem keď budem na dome, mám aj jar vankúšiky ale tie som ešte neskúšala..
Odpovedať
@dedian Napriek tomu, že dávaš multitablety daj aj leštidlo. Ináč ja nemám dobré skúsenosti s Finish tabletami. Skús vyskúšať iné.
Odpovedať
@dedian aj ja mám veľmi zlú skúsenosť s tabletami FINISH, napriek tomu, že mám umývačku Elektrolux a vraj sú pre ňu najvhodnejšie. ja používam tablety 3v1 z Lidla a to sa nedá ani porovnať. finish som použila len raz, kedže boli pribalené k umývačke a ten riad nebol vôbec umytý, všetko som musela umývať nanovo, také to bolo hnusné.
Odpovedať
@dedian - ked mate tvrdu vodu, tak by som ani tablety nepouzivala a davala vsetko osobitne.
Odpovedať
Dievčata dávam do pléna u nás v ŽA v novom Hyper....u kúpila Poppy 5 in 1 40 ks 1.98 e to znamená ani celých 5 centov 1 kus,no nekúp to to sa prudko oplatí.Odporúčam,vyskúšané umylo v pohode.Ja som si kúpila iba 5 škatúl 9.90 e a to dúfam,že vydržia cca 1 rok?????????Ozaj až teraz som si uvedomila majú záruku?Ja vravím,že to nie je tatarska. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@dedian ak tam mas nasypanu tu sol, tak len vypni multitab a normalne chod na tablety, malo by to byt ok. Ak to ok nebude, treba dokupit aj lestidlo...
Odpovedať
@nanika @evikg dievčatá vďaka, hneď budúci týždeň vyskúšam a dám vedieť ako som dopadla :-)
Odpovedať
@dedian nz, len neklesaj na duchu, ak mas tvrdsiu vodu, treba sa s tym pohrat a bude to dokonale :)
Odpovedať
mne by 200 tabliet stacilo tak na polroka :-D ja umyvam vsetko v mycke. @marta2610
Odpovedať
@atlaska No jasné ja tam dávam tiež všetko aj hrebene samozrejme bez vlasov.Minule som tam dala aj zapečený plech a umylo ho ako v tej reklame nádhera.Však píšem cca 1 rok,ešte mám aj Lidl,tekutý takže uvidíme. :-D :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 ja som davala aj lego do mycky, v pracke hrozne buchalo :-D ale k legu som nedavala prasok.
Odpovedať
@atlaska lego? to ako to tam davas a na akom programe? :) O pracke som pocula, ze v navliecke oprat, ale u nas to nefungovalo :(
Odpovedať
mam take vrecko na pranie sietovane a velke.
Odpovedať
V případě, že máte poškrábané sklo doporučujeme vkládat sklenice do myčky opatrně, nesmí se sebe dotýkat, aby se neotíraly jedna o druhou během mytí, když se při kontaktu s proudem vody pohnou. Doporučujeme používat tablety Finish Quantum či All in 1, které obsahují funkci ochrany skla. Pro mytí skleněného nádobí používejte program s nižší teplotou. odpoved na poskriabane sklo z Calgonitu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?