Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@ivetbal Ja mám hlučnosť 46 dB a skoro vôbec ju nepočujem.Dievčatá napíšte prosím vás podľa vás strop dB.Ja si myslím,že tie nad cca 500 e by mali mať dB aj tak nižššie.
Odpovedať
@marta2610 Tých 46dB je dobrá hodnota :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 pozerala som oho Bosch-a, vyzerá celkom dobre, aj cena je celkom prijateľná...
Odpovedať
Tu hlucnost by som nebrala ako velmi dolezity prvok, kedze dost zalezi aj na umiestneni umyvacky, ci je kuchyna spojena s obyvackou a ako sa prenasaju ruchy do zvysku domu ci bytu. Moja by nemala byt velmi hlucna, ale kedze u nas nepocut tv ani ked si v kuchyni naplnam vodu do pohara, tak aj ta najtichsia by u nas robila riadny ramus...
Odpovedať
@tatiana111 Keď už budeš mať nejakého favorita napíš názov a popros dievčatá o názor máte ju?ste s ňou spokojné?kupili by ste si ju ?Daj si ju do googla a ono ti ukáže kde a za ? e ju majú.Ako som písala treba sa s tým pohrať,nenáhli to.A myslím si ,že väčšina dievčat čo tu píše my sme za Bosch,alebo Siemens.To neznamená že iné značky nie sú dobré,ale.......................????????? 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@tatiana111 Čo som ti písala Siemens nemá zásuvku na príbor.Teraz som našla tiež Siemens super cena 510 e,ale nemá rýchly program a takú by som brala iba zadarmo.Na to som si ja nedala pozor a mi veľmi chýba.Ja mám TurboSpeed 25 minutový a ten ma pomýlil som si myslela super,ale to je taký program :zapneš UMR bez riadov spotrebič sa jednorázovo zohreje až potom môžeš naložiť a niekoľko rýchlych umýv.cyklov môže prebehnúť po sebe.To je výhoda keď umývaš poháre zo steny a pod.a to ja používam tak 3-4 za rok.Takže podľa mňa:Zásuvka na príbor,rýchly program,hlučnosť,spotreba vody do 10 l,energie čím ďalej lepšie ceny???!!!!!!!!!To by u mňa boli tie naj,naj kritéria a na čo som zabudla baby raďte...........
Odpovedať
Profilova fotka
Nechce sa mi citat prispevky ale uz nikdy bosch velmi ma sklamala ... Mam tu s pribornikom v zasuvke , najlepsi model a lutujem to kazdy den ked ju vykladam . Vsetko mam electrolux a aeg , okrem chladnicky s mraznicky a som si mala kusnut do ruky ked som brala tu boschku :( je ticha to je fajn ale umyva velmi zle :( moja skusenost , teraz pockat par rockov nech sa pokazi a uz len electrolux alebo aeg ;(
Odpovedať
Profilova fotka
@kkiki a co ti umyva zle???? ako zle? mas tam vsetko dobre nastavene? ake tablety pouzivas?
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 vsetko, tablety tie finish , ale tusim lepsie umyvala , med som dal a obycajne z dm tie eko .... ale este skusim jar ... neznasam ju neznasam .... kati ja ked ju porovnam stym co mam ostatne veci tak hruza .... vsetko slape ako hodinky ...
Odpovedať
@kkiki Napíš presnú značku.Jasné aj Mercedes sa pokazí.
Odpovedať
@kkiki Skús dať gél mne sa najviac osvedčil. Tiež som bola sklamaná, že umývanie nič moc ale teraz som spokojná :-)
Odpovedať
Ja som mala predtym bosch a teraz som kupila Whirlpoor ADG 6240 FD a maximalna spokojnost Kapacita (počet súprav) 13 Energetická trieda (2010/30/EÚ) A+ Trieda účinnosti umývania A Trieda účinnosti sušenia A Spotreba vody (l) 6,00 Ročná potreba vody (l) (2010/30/EÚ) 1680 Spotreba energie (kWh) 1,03 Ročná potreba energie (kWh) (2010/30/EÚ) 293 Hlučnosť pri umývaní (dB) 42 nocny rezim (dB) 39 http://www.whirlpool.sk/umyvacky_riad...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kkiki ako dlho ju mas, pravidelne ju cistis prostriedkami na to urcenymi, pravidelne pouzivas aj silnejsie programy (70stupnovy), co presne ti robi a ako mas nastavenu sol, pridavas aj lestidlo? Rozved to trocha. Filtre pravidelne cistis? Presne ktory typ tabliet pouzivas? Podla mna neexistuje vyslovene blba umyvacka, ale niektore potrebuju viac tvojej pozornosti, kym sa s nimi szijes :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika toto je uz moja 4 umyvacka riadu ... nemam prvu :) ... robim vsetko ako mam , len som chcela napisat, ze bosch nie je take uzasne halo, ako ho ludia prezentuju , predtym som mala whirlpool , electrolux a nikdy nebol problem , vzdy ficala, ziadne flaky nevysuseny riad pokial ju hned neotvoris .... a pod ... no nic umyvam kazdy den raz ju bude treba vymenit ... ale nemam ju rada :) zlaty electrolux ...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 bosch je skor take das auto ale absolutne sklamanie ... za tie peniaze co stala, bohuzial nema tu kvalitu a bonus , vysypala sa mi sol trosku mimo nadobky a pustila som umyvacku az za dva dni a ta sol tu cast kde spadla, vyzrala ten spodok ...
Odpovedať
Profilova fotka
http://bosch-home.com/sk/spotrebiče/u... myslim, ze je to tato ... @katrin21 vratim sa k tym eco tabletam a skusm aj tie jarove, odkedy mam finish tak je vsetko flakate :( a ja ju ani nenatrepavam, ked je treba radsej doumyvam v rukach, alebo periem 2x denne ale hruza ... hadam sadnu nejake tablety a nejak sa to napravi , lebo ju vyhodim von, aby som musela umyvat pribor, aby som sa nehanbila .... inak fici vsetko na milion percent ...
Odpovedať
Profilova fotka
@kkiki neverim tomu, ze BOsch moze umyvat zle.... mas v nej aj sol? skus obycajne W5 z Lidla, su lacne, takze za skusku stoja..... 3v1 si kup a sol nechaj aj tak nasypanu...... fakt nechapem, preco ti neumyva dobre. ved BOSCH su fakt dobre.... niekde bude chyba.... Ja finish nepouzivam a zaryto ho odmietam, lebo celkovo tu znacku nemam rada, este ako Calgon pohorel totalne v testoch.... takze ani ho nekupujem..... vies ako, moze sa stat, ze mas zrovna kazovy kus, ale..... vseobecne su veru WHP ovela horsie ako BOsch... zvyknu zapachat, kazit sa... aj tu vela bab pisalo v minulosti, ake mali z WHP znacky nervy.... Mne sa nestava , ze by zle umyla..( teda raz ano, ale to som mala ine tablety a blbo som nejako dala lestidlo) .. ale inak stale ficim na tabletach z lidla.... nechapem co moze byt u teba problem.... fakt skus ten Lidl..... nic nemam flakate , ani nic........
Odpovedať
@kkiki ja som mala zatial u oboch UMR napisane, ze sol sa doplna zasadne pred spustenim cyklu umyvacky, aby sa pripadne vysypane zbytky hned umyli, takze to nie je vada umyvacky... presne ktore tablety pouzivas, ved preto sa pytam, aj ako mas dlho UMR, aby som vsetko vylucila, niekedy sa pride na taku chobotinu, ktora ti zrala nervy, ze by si sa aj cudovala :) Ja mam UMR strasny smejd, napriklad ked pouzivam tyzden dva len nizkoteplotne programy, jej umyvanie stoji uplne za houby. Taktiez co niekomu bez problemov sadol prasok a tablety niektore druhy, moja UMR je taka rozmaznana, ze mne umyje najlepsie len s drahymi tabletami, nech uz davam lestidlo ako diva, ci davkujem viac, ako sa pise, to u prasku. Taktiez aky je cistiaci prostriedok dokazem odhadnut tak po mesiaci, ci dvoch umyvania, na zaciatku sa mi zdaju vsetky ok a potom to uz ide akosi z kopca. Stale si nenapisala, co ti ta UMR konkretne robi, ide ti cisto len o tie flaky neuschnute od vody na poharoch, alebo nieco nie je dostatocne umyte, ci zostavaju zvysky prostriedku na skle, mas zakalene pohare, alebo co? Este by ma zaujimalo, aku mas tvrdu vodu, ako casto musis odvapnovavat varnu konvicu? Neviem to zatial posudit, ale ak mas vyslovene tvrdu vodu, tak tie tablety ti nemusia stacit na umytie a okrem soli je nutne davkovat aj lestidlo, nepisala si, ci ho tam mas naliate, ci ides len tablety plus sol. Ak budes menit tablety, kym budes posudzovat vysledok, chod na nich aspon dva tyzdne, ak to bolo zlymi tabletami, tak by sa to malo casom naozaj upravit, ak nie, treba prestavit sol a zacat pouzivat aj to lestidlo.
Odpovedať
Profilova fotka
s tou solou tomu nerozumiem... sol sa do božiek dava cela dole až kym sa nevytlaci voda ( pred 1 pouzitim sa nadoba naplni vodou a az potom sa sype sol) a potom sa to zavrie... cize sa to nedosypa pred umyvanim.. ona si berie po troske potom sama podla vody, tabliet a pod... cize sol mam stave v umyvacke, aj ked pouzivam tablety 3v1....
Odpovedať
@katrin21 to bolo myslene tak, ze to mas sypat, ak ides umyvat, nie po, lebo sa stane presne to, co sa stalo, ze tie zvysky z nasypanej soli poskodili vnutro UMR...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 no veru sa s tým musím pohrať, dnes som na to nemala moc času... určite však nie som naklonená len týmto dvom značkám, predsa len aj pri iných spotrebičoch sme si už vyskúšali, že sú aj iné dobré značky, trochu dávnejšie som pozerala ej elektrolux-ku, dokonca mala aj dobré recenzie a v teste spotrebiteľov bola hneď za Bosch a Miele...stále v skupine dobre, takže pôvodne som myslela, že si kúpime túto, lebo je cenovo perfektná , ale ako som tu začala čítať príspevky, tak naozaj sa to tu točí hlavne okolo Boschu a Siemensu...tak si asi ešte prekuknem aj nejaké iné značky, nech neplatím zbytočne len za názov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tatiana111 my tu vacsinou preferujeme ten Bosch aj preto, ze su jedny z mala, co robia tu priborovu zasuvku.... tak preto.. a aj preto , ze su ich UMR velmi spolahlive, kikki je svetla vynimka :)
Odpovedať
@kkiki @nanika @katrin21 Tak ja pridám moju čerstvú skúsenosť, v utorok som prvýkrát spustila novú umývačku riadu (Electrolux), dala som soľ, leštidlo aj tablety z Lidla, Bola som nadšená, riad bol super čistý, bez fľakov, poháre vyleštené. K umývačke však boli priložené aj dve tablety Finish, tak som si včera povedala, že vyskúšam tie fajnové:) no ale po otvorení nastalo totálne sklamanie, taniere nielen fľakaté, ale aj špinavé, o hrncoch a panvici ani nehovorím, jeden veľký hnus, všetko som musela umývať ručne. Takže ja Finish úplne vylučujem, ešte chcem vyskúšať tie jarové vankúšiky, ale inak som prekvapená tými prípravkami z Lidla, myslela som, že to bude totálny šmejd. Ale zrejme budem kupovať tie, tá cena je bezkonkurenčná:)
Odpovedať
Profilova fotka
@vvladkaa huraa:) zase sa potvrdila moja toeria a skusenosti, co mam ja s UMR Bosch :) dakujem za potvrdenie mojich slov :)
Odpovedať
Profilova fotka
@kkiki Finisch sú hrôza. Ja používam Lidl prášok, soľ a leštidlo. 100% čistý riad. @katrin21 aj Whirlpool má zásuvku. Prvá UMR nám vydržala 11 rokov, teraz sme kúpili druhú Whirlpoolku .Dúfam, že tiež vydrží aspoň 10.:)Nikdy som nepoužívala žiadne čistiace tabletky na umývačku a ani prípravok proti vodnému kameňu. Prvá by sa dala ešte opraviť, ale už sme nechceli do nej investovať.
Odpovedať
@vvladkaa No a prečo si nevyskúšala dať tam iný druh tabletky ako si s tým poradí?U mňa na 1 mieste Citronové vankúšiky riad ako z tej reklamy-nádhera janská misa ako nová.A tiež sa prikláňam ku Katrin Lidl tabletky oni sa prudko oplatia ,ale aj z Dm.Proste ja tabletky,respektíve prípravky do UMR striedam.Mám ich viac druhov.neviem na ? stupňoch,alebo ktorý program používate najčastejšie aj to má vplyv na výsledok umytia.Ja používam najviac Auto 45-65 ona my to aj skráti záleží ako je riad znečistený.Ešte sa tu dosť preberá sušenie.Ja keď my doumýva preto je podľa mňa výhoda keď vidíš na panely čas,dvierka pootvorím dám tam špongiu cca 10 cm a nechám to asi 10-15 min.pootvorené,potom zavriem na chvíľu až potom odkladám.Samozrejme iba vtedy keď som doma.Takže dievčatá do umývania. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@designe3 hej, teraz nejake modely, ale nie je to davno, len za posledne mesiace tusim :) uz sa museli prisposobit konkurencii :)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 ja som si kúpila bez šuplíka:):):) Inak má všetko čo len môže mať-najvyššia rada.Šuplík som nechcela.
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 tie boty napravo ma riadne rozčuľujú. Cítim sa ako v Topánkove-Kocúrkove.
Odpovedať
Profilova fotka
@designe3 :-D :-D :-D :-D ano, neviem,co to ma s byvanim :-D keby to bola reklama na nieco stavebne, nepoviem nic :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?