Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nanika Veď práve moc toho na výber nebolo ale bol tam chlapík ktorý nám všetko ochotne vysvetlil a povedal že keď dnes prídeme máme si doniesť napísané konkrétne typy spotrebičov o ktoré máme záujem a on pozrie či ich vie pozháňať. Práčku máme už aj vybranú LG na 6kg prádla, TV plazma SAMSUNG s 3D, ostatné sme ešte nie rozhodnutí.
Odpovedať
@dzusolm Ja mám 23 ročné dvojčatá-chlapčatá no máte sa na čo tešiť.Ja by som ti odporučila kedže to bude potrebovať,majú to len niektoré UMR takzvanú sterilizáciu fľašiek neviem presne to definovať.Predsa vy to využijete.Však to ešte aj dievčatá pozrú.Keby som si teraz kupovala UMR tak by som si vybrala:Bosch SMI 59M05 EU 519 e,alebo Bosch SMI 47M35 EU 580 e.
Odpovedať
@marta2610 Ja som už definitívne rozhodnutý pre ten 1. typ. Ste druhý človek ktorý mi ho odporučil, takže voľba padla na BOSCH SMI 59M05EU. Ďakujem Vám
Odpovedať
ja mam ELECTROLUX a spokojnost. Mal som Whirlpoolku a vyhodil som ju lebo bola strasna, nedalo sa na nej nastavit nic poriadne a riad bol raz tyzdenne cely biely
Odpovedať
Profilova fotka
@dzusolm spodne koše, tie držiaky v nic sa daju samozrejme sklápaťa po bokoch su este na nich take bocne drziaky, tiež sklopne... Ci ma tu poistku proti vytečeniu neviem ci ma, to som si nejako nestudovala, cize nevim takto povedať... Prihradku na pribory ma , to bola moja podmienka Nr.1 spolu s nizkou spotrebou a hlučnostou.. Programov ma 6, alebo 7 ... vyuzivam najviac 46-65st ( teplotu vody prisposobuje spinavosti riadu), potom ECO 50 a kratky program 30minutovy, je označeny ako 45st.... Predumytie som nikdy nevyuzila ... Pouzivam najviac tie co som napisala a este dost casto pouzijem VARIO speed, ked potrebujem rychlo umyť riad a nie cakat v2h, ale pritom mam tam napr. hrnce, takže 30min by bol zase malo... :) Ma aj polovicnu napln, obcas aj to vyuzijem.... FAkt som zatial spokojna... Zatial som neprisla na nic, co by mi na nej chybalo :)
Odpovedať
@dzusolm pracka na 6kg pri dvojickach je malo, ja mam deti s odstupom 8 rokov+muz - vsetci sportuju,odkedy mam pracku na 8kg pradla sa vytesujem ako male dieta pod stromcekom.
Odpovedať
@dzusolm Tu si všetci tykáme :-D moja dcéra má 1 dieťa a má tu LG,ale na 8 kg super,super a prádla naraz vyperie ,ktoré sa zmestí na 2 sušiaky.
Odpovedať
@katrin21 Ako som správne pochopil tak ten predplach to má len vy ho nevyužívate. Už som na 99% rozhodnutý pre tento aj Váš typ. Zostatkový čas to taktiež ukazuje, či? Ďakujem s pomocou pri výbere :-)
Odpovedať
@atlaska tak to musíme zvážiť, vlastne to musí zvážiť polovička, lebo ja to neviem ani pustiť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ANo, cas samozrejme ukazuje a to mi velmi vyhovuje :) Predumytie ma - cize take to oplachnutie :) ale nevyuzila som to este, mozno keby som mala pocit, ze dlhsie nezaplnim este UMR a nechcem aby to tam " kvasilo" v teple v lete, ale aj tak to zatial nebolo treba,. lebo sa nejako nespini, ani nesmrdi.. Riad sa snazim davam dnu co najcistejsi, bez velkych zvyškov omáčok, jedla , ryže a pod.. vsetko vyskrabkavam co najviac priborom do kosa :) a funguje to :)
Odpovedať
@marta2610 Áno už mi bolo povedané že 6kg je dosť málo, tak musíme zvážiť či nebude treba 7-8kg. Vytešovať sa ako malé dieťa pod stromčekom, super prirovnanie :-)
Odpovedať
@katrin21 nakoľko sme nikdy nemali umývačku tak mám ešte jednu otázku, keď vyberiete z umývačky riad tak tá umývačka ostane dokonale čistá, nezapácha po čase?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dzusolm po umytí zostava je uuuuplne cistucka :) ako obrazok :) cistucky nerez :) Raz za cas je dobre ju vyčistit, co sa tyka filtra dole - tzv sitko , ja som to, priznam sa, robila az po pol roku a ani velmi spinave toi nebolo :)trochu som ho vycistila, dala naspať a bolo :) Tiež predavaju na vyčistenie UMR aj take cistiace pristriedky, s tym pustis prazdnu umyvacku a ju to akože tak premyje.. ale to som tiez za toho vyse roka robila len raz... Nijako nezapacha :) Mozno keby som poriadne necistila zvysky jedla, tak mozno to tam nejako bude kvasit viacej, alebo ju nepustila 3dni taku so spinavym riadom, aj ked ono to vlastne zaschne na to riade casom..
Odpovedať
@katrin21 Ďakujem ti krásne za užitočné rady, dúfam že budeme spokojní minimálne tak ako ty :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dzusolm to dufam aj ja, lebo inak by ma to mrzelo ... :)
Odpovedať
@dzusolm Presne ako píše Katrin aj ja som využila predumytie iba 1 krát keď boli tie vysoké teploty aby to tam neposmrdkávalo.Škoda že tie naše UMR nemajú možnosť pootvorenia dvierok,ale ja mám takú penu cca 10 cm hrubú a tú tam dávam aj kôli tomu,aby sa mi riad dobre vysušil.
Odpovedať
Profilova fotka
akoze nie, dvierka sa daju nechat pootvorene v pohode :) aspon na nasej :) tych 10cm urcite
Odpovedať
@katrin21 ďaľšia dobrá správa :-)
Odpovedať
K suplikom a 45kam UMR-tam by sa do suplika nezmestili dva rady priborov, suplik by nemal vyznam, v 45ke je lepsi kosik na pribor. @dzusolm neperes -pre mna ist z 10 praciek tyzdenne na 5-6 je uzasna pomoc hlavne vo flexibilite ist mimo dom. Ked dam vyprat vsetky uteraky naraz aj to je pomoc.
Odpovedať
poznamka k pustaniu umyvacky s cisticom, ludia, robte to aspon raz za pol roka, ked uz nie raz za mesiac, ako deklaruje vyrobca, co je blbost, trubky treba precistit od mastnoty a vodneho kamena, aj ked nic nezapacha, nie je to zasa taka polozka na zabitie. Ak to niekomu pomoze, len nie tie z lidla, hnusoby mi vytiekli v zasobovej skrini, tak uz nikdy viac. @dzusolm hej, tu pracku by som riadne premyslela, budu sa prat ovracane deky, pocikane vankuse, periny, neviem, ako si na tom s planovanim susicky, ale ak mas malo miesta, bolo by fajn dopredu zvazit kupit pracku, na ktoru sa da v buducnosti nadlozit susicka. Inak, kvoli tym perinam a milionu veci, ktore vdaka nej nebude musiet zienka zehlit, by si ju zasluzila rovnako ako tu umyvacku. Teda, ak nie si jeden z tych uzasnych chlapov, co pozehlia, poperu, umyju riad a tak :) Lebo pri detoch budes rad, ze mas v spajze chlieb a v chladnicke maslo a nie komplet servis :)
Odpovedať
Typ na nejaku uplne zabudovatelnu (ovladanie vnutri) elektrolux?Aj s priborovym suflikom...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ja mam z LIdla a nic mi nevytieklo, ja na ich vec do umyvačky nedam dopustit
Odpovedať
Ahoj, my máme BOSCH SGV46M13EU umývačku riadu, máme ju len mesiac, ale ide ako hodinky, riad je krásne umytý, vyleštený...nie je hlučná, je plne zabudovaná, s display vo vnútri, takže ju v kuchyni nie je vidieť:-) fakt môžem len odporúčať! S pozdravom Mirka
Odpovedať
@katrin21 Presne tak súhlas ja mám tiež zásoby z Li....a a bez problémov,nič nevytieklo.Mne asi vyteká z ladničky slivovica asi som ju málo zavrela. :-D :-D :-D
Odpovedať
@nanika gel umýva na jednotku ,ale mne sa viac páčia tabletky :-)
Odpovedať
@marta2610 @katrin21 zeby som mala nejaku blbu varku? :( Neviem, kto to uz chcel vidiet, kde sa dava pribor, ked nema umyvacka suflik, pridala som fotku do albumu.
Odpovedať
@nanika ja som to chcela, dakujem. este keby si mi cvakla ten suflik :-N zmenila som podmienky, potrebujem bez panela, cize plne vstavanu. co vravite na tuto? http://www.mall.sk/vstavane-umyvacky-... alebo mi nejaku poradte. ticha, do 10L spotreba, polovicna napln, rychle umyvanie a normalna cena no a tie pribory tiez nejak poriesit... (okolo 500)
Odpovedať
na čistenie umývačky používam tiež prostriedky z lidla a podľa mňa sú fajn, možno si nanika naozaj mala výnimočne zlú várku, ešte ma k tomu zápachu v umývačke napadlo, už skôr som tu čítala, že je dobré dať do vrchného koša kôru z vytlačeného citróna, vyskúšala som to a je to super, žiaden citrón už neide hneď do koša, ale najprv do umývačky, po otvorení umývačka krásne vonia, dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne, treba ten citrón nechať prejsť celý umývací proces
Odpovedať
Caute baby, tak ja som po dlhom googleni objednala Bosh SMV48M10EU, tak a teraz na nu cakam z andreashopu /sala/ :-( tak sa snad aj dockam...a bude stat za to :-)
Odpovedať
@macka23 a co ti napisali? Kedy bude? Ked ti nevadi cakat :) No len aby bola aj o dva mesiace :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?