Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@womenne "ak na sklenených pohároch zostávajú matné biele fľaky, môže ísť o vodný kameň. Ak nečistoty schádzajú pri použití octu, ide určite o vodný kameň. V tomto prípade odporúčame používať väčšie množstvo soli (resp. pridávať soľ aj k multifunkčným tabletám, ktoré inak účinkujú aj bez pridania soli). Ak ocot nepomáha, ide o trvalé poškodenie skla. Dôvodom je korózia skla, ktorá závisí od jeho zloženia. Vtedy odporúčame používať tablety so zabudovanou „ochranou skla“ (napr. Somat Perfect, Somat 7)" Myslim, ze toto je ta spravna odpoved. Len do buducnosti treba kupovat vhodne pohare do umyvacky, tam by sa to nemalo stat. Skoda tych poharov, by ma porazilo. :-N
Odpovedať
@nanika dík za rady, skusim to ešte s tym octom. A zmením aj tablety... :-)
Odpovedať
@womenne prepac, ja neverim, ze to zide :( Proste ta korozia je nieco take, ze ti to rozozerie povrch pohara a to bud sa tvarit, ze taky ma byt, alebo ho vysmarit. Mrzi ma to :(
Odpovedať
Profilova fotka
@womenne nie, ja pouzivam len tablety z Lidla , W5 tri v jednom a umyva mi krasne vsetko.... :)
Odpovedať
@nanika a také poháre by sa asi nemali používať??? či je to len estetický dovod?
Odpovedať
@womenne jj esteticky :-N
Odpovedať
Ak niekto kupujete umyvacku riadu, su cerstve testy D-testu 9/2011
Odpovedať
@nanika Ako to myslíš s tým octom.Ja 1 l octu dávam do práčky na 90 C naprázdno.A do myčky to ako dáš?A kde sú tie testy?Dík.
Odpovedať
@marta2610 Marti, to som kopirovala, preto je to v uvodzovkach, tusim zo stranok somatu. Ten ocot bol mysleny tak, ze keby si do neho ponorila takto mliecny pohar, tak ak to bolo sposobene malym mnozstvom soli a tvrdou vodou, tak by to v tom octe malo vysumiet. Ale treba pogooglit, lebo viem, ze niekto pouziva aj kyselinu citronovu, alebo ocot namiesto toho cistica trubiek, co treba raz za cas pustit v umyvacke. Ja by som to s octom urcite neriskovala, tu sa nejedna v trubkach len o vodny kamen, ale aj o mastnotu a tu dole s takymito domacimi prostriedkami nedas. Testy su na strankach casopisu D-test alebo si konkretne tento casopis este kupis v stankoch, bolo to v septembrovom cisle: http://www.dtest.cz/clanek-1842/test-... da sa to precitat na nete ak si zaplatis cez sms, ja som tak uz stare testovanie tahala, bez zaplatenia vidis len ktore sa tentoraz testovali.
Odpovedať
Dievčatá ak môžte poradte ja mám Bosch preto chcem byť objektívna.To je pre kamošku.Siemens SN 26M896,alebo Bosch SMS69M58 EU.Ktorú by ste si vy vybrali a prečo????Sú obidve 60 cm volne stojace.Ďakujem za Váš čas.Siemens je drahšia cca 140 e.
Odpovedať
@marta2610 Ja ti neviem, obe som riadne kukla, ale pridu mi identicke. Ak ide o peniaze, vzala by som ten siemens, ak na peniazoch nezalezi, vzala by som bosch. Ten siemens ma mensiu spotrebu vody, ale v globale to pri pouzivani velky rozdiel financny neurobi. Zasa bosh je overena dobra znacka, ak myslim do buducnosti, tak by som vzala radsej tu bosch.
Odpovedať
siemens a bosh je jedana a ta ista firma, siemens sa povazuju za trocha vyssiu kvalitu a spravidla byvaju drahsie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@marta2610 Zdaju sa mi rovnake, takze asi zbytocne platit viac za Siemens, ked je to aj tak ta ista firma... len Siemens je vyssia trieda boschu... INak maju rovnake zakladne parametre, obe maju aj priborovu zasuvku.. :) Takze by som vzala kludne ten BOSCH
Odpovedať
@katrin21 Veď viete,že ja stále preferujem tú zásuvku .Moje deti ju v starom byte nemali a keď to porovnali veľmi sa im to páčilo.Že tam musí byť to som kamošku ľahko presvedčila a je to aj výhoda keď to videla.Obidve tieto myčky majú ten rýchly program,ktorý mne chýba.Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
.. poradte umyvacku s tým suflíkom na pribory hore, vstavanu bez dipleja na prednej strane a aby ukazovala zostatkovy cas na podlahe..? existuje taka vobec.. =(((
Odpovedať
Profilova fotka
a ja este doplnim @zuzanka1984 - aby mala 45 cm... :-(
Odpovedať
@kaktusik007 podla mna, co som sa pytala po obchodoch, tak o suflikovej 45 nevedeli :(
Odpovedať
takze co som popozerala, tie so svetelnym ukazovatelom casu su len aeg-electrolux a tie nemaju zasuvku na pribor ani 60cm ani 45cm, takze neviem. Vario zasuvku ma dnes uz kazda umyvacka, ci nie? :)
Odpovedať
@nanika So šuflíkom sú 45cm od Miele, ale nemajú ukazovateľ času. http://www.miele.sk/sk/domacnost/pris... http://www.miele.sk/sk/domacnost/pris...
Odpovedať
@iva71 jezisimaria 1230 eur za 45 och, oci mi vypadli, idem ich pozhladavat. Vdaka za info, tak jasne, ze v obchode o tom ani paru, take drahoty drzat nebudu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@iva71 diky moc, ale ja mam problem za umyvacku dat 600€, sa mi zda prehnane, nieto este 1500... to ako nehrozi ;-)
Odpovedať
@nanika To je dosť pravdepodobné :-).
Odpovedať
ahojte, chcela by som sa spýtať či nemáte niektorá skúsenosť s niečím takýmto: Mám umývačku cca 7 mesiacov a teraz mi už tretí krát nerozpustila celú tabletu iba tak polovicu. V knižke som si našla, že tá nádobka na čistiaci prostriedok nemusel byť suchý a preto sa to stalo. Ale teraz som si to odsledovala a nádobka bola úplne suchá. Dokonca sa mi na niektorých pohároch zachytilo zopár zrniek čistiaceho prostriedku. Neviete čo s tým mám robiť?
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika jeeeemin, ked som cenu zbadala :-) :-) to by mi musela aj vodu na tri roky zaplatiť
Odpovedať
@andy.v mas ju precistenu tym cisticom na umyvacky, filtre ciste, ktore tablety pouzivas?
Odpovedať
@zuzanka1984 ktore, tie miele, alebo tie svietiace electroluxky, tie som priznam sa ceny nehladala :)
Odpovedať
používam finish myslím 3 v 1 čistič myslíš ktorý? taký čo postavíš dole dnom a necháš prejsť programom? Filtre ?
Odpovedať
@andy.v ano, ten cistic, filter ten co mas dole, co sa rozobera umyva a preplachuje, mas skontrolovane? Finish konkretne toto urobil par raz aj mne, proste som uplne uz prestala tvrde tablety kupovat, konkretne finish powerball sa mi tablety rozsypavali a robili mi problemy, teraz pouzivam uz len jarove vankusiky a finish tieto http://www.finishdishwashing.com/prod... . Nerozpustali sa mi ani tablety somat :( Teda par raz sa mi podarilo :(
Odpovedať
Ďakujem za radu, skúsim ju dnes vyčistiť, vyumývať tie filtre a potom uvidím. Teraz som kúpila nové balenie tabliet, tak ma porazí ak to bude v tom. Zľakla som sa, pretože doteraz mi takéto niečo vôbec nerobila a nevedela som či sa pokazil ten podávač čistiaceho prostriedku, alebo čo. Tebe to robila od začiatku, alebo tiež až po nejakom období?
Odpovedať
@andy.v myslim, ze az neskor, nemas nahodou aj ty ten powerball, byva za podozrivo dobru cenu velke balenie, ja som rada, ze som sa ho zbavila. Ten somat som kupila len na skusku a stacilo mi. To nie je podavacom, moze to byt nepreplachnutymi filtrami, to ti moze robit sarapatu priamo na riade, ale to, ze sa nerozpusti tablete, tak na to som este fakt nedosla, tak som si to vyriesila po svojom a uz kupujem len tekute, alebo v niecom nasypane a nestava sa to.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?