Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Dievcata, nechcem pouzivat lestidlo, je mi to proti srsti, ze to nebude potom oplachnute, v nejakom navode na umyvacku som sa docitala, ze sa da namiesto lestidla pouzit ocot. Pouzivate tak niekto ? Alebo aj bez lestidla?
Odpovedať
@irise bez lestidla ti ten riad v nej neuschne, predpokladam :)
Odpovedať
@irise @nanika bez leštidla to uschne ale sklenené poháre a taniere nie sú pekné. Sú také divno matné. Nie raz som zabudla dať tak viem ;-) Ten ocot by podľa mňa mohol fungovať len neviem či ho nebude cítiť. Vyskúšaj a napíš :)
Odpovedať
Ahoj chci se zeptat jestli ma nekdo podobny problem jako ja. Mycku mame Bosh umyva super jen kdyz ulozim talire a misky po umyti do skrinky a jsou tam delsi dobu tak se mi zespodu udela plisen. Vsechny talire a misky maji spodni hranu bez glazury a tim padem jak jsou v mycce tak nasaknou vodu, ktera se pak vyparuje a zacne plisen. Jsem z toho na nervy talire se mi fakt libi a nerada bych je menila. Jeste me napadlo jestli nemam nechat udelat nejaky otvor do skrinky, aby vic dychala? Ma s tim nekdo zkusenost?Pridavam i foto nadobi a skrinky. :-|
Odpovedať
@slida1 myslim, ze to s typom umyvacky nic nema, proste ako tusis, nasiakne to vodou a plesni sa dari. Ty ten riad pouzivas len sporadicky?
Odpovedať
@nanika jsme s pritelem sami a ne kazdy den varime takze to je asi odpoved na to jak casto pouzivame nadobi anez se propracujeme ke spodnim talirum tak to pak i tak vypada...napadlo me jestli by se nedala koupit nejaka glazura, ktera by se natrela na tu spodni cast talire tim padem by se nenasakovala voda
Odpovedať
@slida1 urcite by sa nieco take vymysliet dalo :)
Odpovedať
slida, glazura sa namaze na keramiku a potom sa to vypaluje v peci, v domacich podmienkach nemozne, je treba velmi vysoke teploty, cca neviem presne 300 a viac stupnov..., Vymen sadu riadov do umyvacky za porcelan, to je jednoduche riesenie. Alebo neodkladaj do skrinky ale na stojan na linku. Okrem toho, ak maju tie taniere peknu glazuru a vzor a nie su urcene do umyvacky, po case sa ti ten vzor uplne zmyje , tak ak ti ich je luto, radsej ich do umyvky nedavaj ale umy rucne..
Odpovedať
@slida1 Pozor na pleseň riadny humus,ja by som ti radila aby si tie taniere nechala riadne uschnúť až potom ich dávaj do skrinky,veď to musí cítiť ten smrad.Pleseň je podľa mňa z vlhkosti.
Odpovedať
no ja mam zas ten problem,ze nemam dobre umyty riad, hlavne pohare, prekvapuje ma cim to moze byt, pouzivam finish a robi mi to ja skratenom programe a aj na plnom case, hmmm
Odpovedať
Profilova fotka
@duplicka my bývame od vianoc, máme umývačku BOSCH, jednu z top a používam striedavo Lidlovské i Finish tablety a čo mám stále problém, sú ikeácke (boli nové) taniere - sklenené modré...tie sú akoby šmuhované, neviem, či je to zlou kvalitou, počula som, že aj sklo "koroduje"/starne...tak neviem, čím to je...
Odpovedať
@pocem no ja mam tiez tuto znacku a ja uz fakt neviem, kedysi som mala z ikea nejaku umyvacku a fakt bola super, ako pekne umyty stale a aj vysuseny. najprv som riesila,ze ho nemam suchy a testovala aj dalsie a teda aj kde tu zle umyva =-) =-) =-) =-) =-) =-) =-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duplicka ikeacka nemohla byt dobra lebo Ikea ma Whirlpool a ako sa tu docitas tie niesu dobre. Bosch su podla nazoru tu o moc lepsie. Avsak moze to byt aj nastavenie tej Bosch umyvacky.
Odpovedať
@pocem ano, moze to byt uz korozia skla, ak to neumyvas na 70, tak za to mozu pravdepodobne tablety, alebo nekvalitny riad. Skus to pretriet este s octom, mozno mas len zle nastavenu sol. Ale pochybujem, ak ti to robia len tie taniere a nie aj pohare. @duplicka co konkretne ti to robi, ze to nemas dobre umyte. Ako vypadaju tie pohare, je na nich akoby piesok, alebo su normalne neumyte, alebo su akoby od mlieka?
Odpovedať
@andrejo moja prva umyvacka bola aeg-electrolux, chyba mi, teraz je u rodicov, nemozem na nu povedat kriveho slova, teraz mam fagor - pozdrav od developera a hromzim kade chodim. Ono, kazda znacka ma svoje plusy a minusy, ale napriklad po skusenosti s plesnivou prackou uz whirpool akykolvek spotrebic nechcem ani vidiet :)
Odpovedať
@nanika no vidis to a my mame pracku (aj 10rocnu na prenajme), umyvacku, chladnicku whirlpool aj v rodine dalsie whirlpool a s tymi problem nikdy nebol. Problem sme mali s varnou doskou fagor.
Odpovedať
tak som odhalila preco mam spinave riady, mala som uvolnene sitko, takze to je ok, len este ma udivuje susenie, ze mam pohare mokre, nie uplne ale kvapky su, na tanieroch nie, zeby lestidlo :-( :-( to nedavam ono ta ikeacka viem ze je whirpool,ale uplne vazne vzdy som mala vsetko pekne umyte a ususene, bol to ten celonerezovy model, ale pripajam sa,ze tato znacka whirpool ma uz viackrat sklamala, preto som isla do bosh
Odpovedať
@duplicka vyskusaj ine tablety. Ak ides cez tablety, mas na to prepinac? Vyblokuje ti uplne sol a lestidlo? Ak na to nemas speci program a nepomozu ani ine tablety, tak si kludne daj, nech ti cerpa aj z lestidla, mozno to spravi :) Ale ak mas mokre na mieste styku s kosom umyvacky, teda len okraj pohara, tak s tym neurobis nic.
Odpovedať
Tak uz aj moja strajkuje, ja mam zasa na poharoch zvysky akoby jedla prilepene, pohare su suche a zvnutra nalepene bodky akoby struhanka, akoby to posledne oplachovanie nebolo OK, na nicom inom to nemam len na poharoch :-( mycka presla odmastovacim procesom, naliate lestidlo, sol vsetok riad pred vlozenim oplachnuty a aj tak pohare "obodkovane". S tymi znackami to mate rozne, vsetko su skladacky ked jednotlive suciastky sa vyrabaju v roznych krajinach, dnes je fabrika na motor whirpool v Turecku o rok sa prestahuje do Ciny a takpodobne je to so vsetkymi znackami. A etse zalezi aj od stastia na tenktory kus, moja elektrolux chladnicka mala 2x pokazene cidla, kamoskina bola uplne super 10 rokov bez poruchy. Vsetko ostatne doma co sme mali elektrolux makalo bez poruchy vyse 10 rokov,okrem chladnicky.
Odpovedať
@atlaska filtre precistene rucne? Ktore tablety pouzivas?
Odpovedať
@atlaska Všetok riad opláchnutý??????A načo máš umývačku???Tie poháre sú podľa mňa nekvalitné.
Odpovedať
riad som oplachla koly tomu ci sa tie usadeniny nerobia koly zvyskom jedla, pohare mame RONA rucne fukane sklo, tieto konkretne nakupuju v zahranici hotely aj restauracie vyssej kategorie, ziaden šit. Tuto mycku mame rok,uz tretiu a zacala to robit pred 2 mesiacmi. Ze skorodovali pohare z nutely vcelku chapem a v pohode ich vyhodim. Oplachla som aj ramena, funguju vsetky trysky, tablety nepouzivam ale skusila som od susedy JAR, ja mam prasok Somat, Calgonit aj W5 z Lidl som skusala, to je len vec oplachnutia poharov-ked ich tam dam po vypiti vina,nejak sa tam tie usadeniny dostanu v mycke a zle sa vyplachnu prec-nieco medzi preplachnutim a susenim je narusene podla mna.
Odpovedať
@atlaska ja mam obrovsku uctu k takym produktom ako rucne fukane pohare a pod. preto ich do umyvacky nedavam. Umyvacka riad svojim sposobom "pieskuje" a to moze krehke sklo,rucne fukane, dekorovane,krystalove ...poskodit. Lisovane sklenene pohare samozrejme v pohode umyvam v umyvacke.
Odpovedať
@s_mart nieje problem ich rucne umyt, ale to utieranie... mne sa do tych velkych na cervene vino ani ruka nevmesti :-D ide to ale nechce sa mi. A sampusove neutrem. Ked to necham odmocit, umyjem ich rucne su krasne,ale musim lestit :-p Toto je fakt akokeby cca tretina kavovej lyzicky struhanky rozsypana na pohari aj dnu aj von.
Odpovedať
@nanika no musim sa na nu poriadne pozriet, ale myslim,ze tablety finisch su fajn, vzdy som bola max spokojna, skor to moze byt v tom lestidle, ze ho nedavam, pojdem kupit a skusim
Odpovedať
Profilova fotka
minuly tyden mi mycka nejak nesla - par poznatku od servisniho technika : vyprdnout se na Miele, Bosch aspol, vse je stejne delano v Polsku, nadobi mýt na 70st, nemit tablety ale prasek (lip se rozpusti) a celkove brat mycku jako spotrebic, tzn. na cca 5-7 let a pak koupit novou. jo a prej ty,co meji se 7l vody jsou humus.....ideal je tech 13-17l
Odpovedať
@kristi Ja mám Bosch spotreba vody 6,5l a umýva bez problémov.Prečo je humus?
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 no,ja nerikam ze nemyje dobre, ale tak logicky vime, kolik vody umyje nadobi ve drezu, a kdyz si uvedomim, kolik toho nastrkam do mycky a ze by to melo umyt jen 6,5 l vody je proste divne. ja jen predkladam dal info od zdroje - mysleno primo Whirpool
Odpovedať
Profilova fotka
@kristi myslim, ze to je skor nazor technicka, co si prhrieva svoju polievocku... evidentne pri BOsch a Miele by nemal pracu, tak na nich nadava a ked si kupis ine, tak to ozaj mozes brat ako spotrebny tovar,,, ( otazne je ci chce 500e je tak "malo " , aby som kazdych 5r kupovala novy spotrebic ... :-S ) .....ano vsetko sa robi kade tade po svete,, aj elektronika...., aj znackove tenisky sa robia v cine a vsetko co tu kupis za tazke prachy ako " znackove" si kupis v Azii za 5 -7€ podotykam ORIGINAL, chodia tam ludia s prazdnymi kuframi a vracaju sa nakupene pre vsetkych znamych.. letenka zaplatena.... No...ale kazdopadne ten servisak ma na to divny nazor..... neverila by som mu
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 no tak ja neivm, kamoska ma Miele za 40, nejlevnejsi jsou za 30 a stejne jsou montovany v Polsku,to si radsi koupim kazdy 4 roky jednu novou za 8-10tis. nez mit jednu pul zivota..... :-) a nemyslim, si ze by byl nejakej zakomplexovanej
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?