Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za radu :-)
Odpovedať
@zuzanecka100 oplachujem ,ale podla navodu a vyrobcu netreba vobec oplachovat. ale ked mam napr tanier od zemiakoveho pyre, tak ho oplachnem a nezaschne mi to tam. sitko vycistit je velmi jednoduche, malo by sa kontrolovat po kazdom umyti, ale neni to vobec potrebne.
Odpovedať
@lenkasop ak mate tu moznost, tak si kupte bosh. su sice drahsie, ale su velmi dobre, maju celozivotnu zaruku proti vyteceniu, mam ju a som velmi spokojna. keby som mohla vsetky spotrebice by som vymenila za bosh.
Odpovedať
Potrebujem poradiť. Kúpili sme si umývačku siemens a keď dám auto program 45- 65 stupňov, najprv mi na paneli ukáže čas 2:38, ale v reáli to trvá o hodinu menej, čiže umýva krátko a poslednú hodinu už leští a suší. Pre istotu som si to stopla a fakt to trvá len hodinu a pol. Čo s tým??
Odpovedať
Profilova fotka
zdravim all, nema prosim vas niekto umyvacku elektrolux SL46050? Alebo nieco podobne? Pravdepodobne mi nedodali jeden dielec (taku kovovu listu ktora sa ma nasrubovat na spodok pracovnej dosky kuch. linky nad dvierka umyvacky- dielec E na obrazku) No nie som si isty, kedze je v ramceku s dalsimi listami ozn. ako "options" ci to nie je pre ine typy umyvacky. Ak mozte, pomozte :-) Dakujem
Odpovedať
@katelinn ahoj ja mám tiež Siemens a používam tento program a vždy bolo dobre umyte ale nikdy nesledujem koľko umyva alebo suší a nestlacila si tlačidlo skrátenie na polovicu takz rýchle umytie ja ju mám asi 1mesiac a žiadny problém praveze som predtým mala whirpool a tá teda vôbec strašne umyvala
Odpovedať
@kaspy dúfam, že som správne pochopila, o čo sa pýtaš, my máme umývačku elektrolux, ale iné číslo, a na spodok pracovnej dosky nám prilepili takú hrubšiu akoby alobalovú fóliu, ktorá chráni dosku po otvorení dierok od pary
Odpovedať
@adrianal Práveže variospeed som nestláčala. Vôbec neviem, či to je ok, dnes skúšam iný program a uvidím. Je to moja prvá umývačka, tak ešte neviem čo a ako. Ale stála majland, je to úplne nový model, tak by mi bolo ľúto ju hneď servisovať. Nedalo by sa, že by si mi to stopla? Či Tebe trvá toľko min, koľko máš uvedené v návode?
Odpovedať
@katelinn zajtra ked budem umyvat stopnem ten program ale aj dnes ked som umyvala tak trval 2,5 hodiny a všetko ok umyte
Odpovedať
@adrianal dik moc, som zvedavá, lebo mne síce ukazuje na začiatku 2:38, ale potom mi po pol hod zrazu ukazuje len 58 min a už suší a leští.
Odpovedať
Profilova fotka
Prosim o radu prave som nainstaloval mycku BOSCH SRU 45T35EU spustil som program vsetko prebehlo ale na dne je voda a neodsalo ju. spustil som este raz umyvanie voda je stale tam. V navode som nikde nenasiel nejaky program na vycerpanie vody. Poradite niekto ako na to???
Odpovedať
Profilova fotka
Tak uz to funguje. Pre ostatnych pri montazi si skontrolujte vypustnu hadicu mal som v nej vtlaceny umetohmotny stopel zrejme pozostatok z vyroby ktory som ledva vytiahol :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katelinn ahoj tak včera som pustila ten program napísané bolo 2:40 ale trval mi 2:15 ale umyte bolo všetko super aj suché teraz som pustila ten prvý program tak uvidim ale ešte si pamätám že uz aj mne raz takto zblbla a to vtedy ked som je počas umyvania otvorila že dolozim lyžíčku a nestopla som program len otvorila a zatvorila včera som čítala v návode že sa to musí stopnúť a potom znova spustiť tak či ti to preto neskrati ten program
Odpovedať
@adrianal Diky moc za ochotu:)))) Troška ma to ukľudnilo, zrejme si to automaticky reguluje čas podľa umytia. Viem, že je tam ten senzor znečistenia riadu, ale som myslela, že on reguluje podľa zašpinenia iba objem vody, nie čas programu.
Odpovedať
Ahojte, ja neviem čo mám s tou mojou myčkou, tentokrát mi zase neberie kapsle, síce to nerobí vždy. Stalo s ami to už asi 5x, dnes naposledy, nebaví ma púštať myčku 2x po sebe :-S Dávam ich tamdobre, vždy kontrolujem či sa dá bez problemov otvoriť, tak nechápem kde je problém. Asi som si nevybrala moc dobre...... na začiatku veľka spokojnosť ale posledne mesiace ......nadávam.
Odpovedať
@womenne akú máš značku???
Odpovedať
@womenne nechapem, co je za problem, neotvori ti dvierka na tablety? Nemas na tej pruzine nejake spinky? Alebo skus premazat, nic ine ma nenapada :(
Odpovedať
Ešte ma napadlo nebráni ti v tom nejaký riad nemáš to tam moc nalepené,vieš ako to myslí????
Odpovedať
@marta2610 Marti, inak vies ca ma napada? Ze sa hovori, ze nemas pred dvierka na myci prostriedok davat vysoke veci, ale tabletu aj tak hadze na taniere, neviem si predstavit tam fuknut nejaky plech, alebo daco. A mne sa stalo uz par krat, ze tabletu som nasla nacapenu normalne na tanieroch, trocha z nej bolo odobrate, ale ten prostriedok z nej som mala rozmaznuty po sufliku, riade, no humus...
Odpovedať
Ahojte, čo robím zle, keď je riad po umytí stále trochu mokrý? Najviac mi to vadí na pohároch - ostávajú tam kvapky vody a musím to preleštiť ručne. Takisto hrnce aj príbor treba ešte zbežne pretrieť. Otvárate umýačku hneď po skončení programu, alebo je lepšie počkať? Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@stolicka neviem akej znacky mas myčku, ale bosch maju napisane, co je dobre urobit po skonceni programu :) Osobne sa mi ale osvedcilo otvorit mycku, prip. ju mozem po asi 4 min. este zavriet a znova ju po nejakej polhodine otvorit.. riad mokry nezostava.. max. plasty, ale to bude vzdy na nich par kvapiek.. to je normalne
Odpovedať
Profilova fotka
@stolicka aký prostriedok do umývačky používaš (myslím značku)? Môže byť problém aj v tom.
Odpovedať
cim viac plastu mas v mycke tym mokrejsi bude ostatny riad-aspon moja skusennost. na poharoch mam ja kvapky v mieste spoja pohara-kde sa pije s myckou. vzdy sa mi opiaraju vinove pohare, tie na vodu ci dzus aj ked su cele oprete su suche.
Odpovedať
@stolicka Mokrost riadu po umyti suvisi aj s lestidlom, takze bud ti doslo, ale ho mas nastavene na slabe davkovanie, treba precitat navod ako sa na tvojej nastavuje jeho intenzita, ak pouzivas tablety vsetko v jednom, tak to nemusi byt postacujuce
Odpovedať
Profilova fotka
@katelinn v navode bolo pisane, ze pri programe "auto" sa reguluje umyvanie same, cize aj cas sa moze skratit, ak riad nie je velmi znecisteny. Mas to uplne v poriadku si myslim :)
Odpovedať
@ketinecka nastavila som spravnu tvrdost vody a doplnila som lestidlo, plus som ho nastavila na stupen č. 4 zo 6, a riady krasne suche. Super. Ďakujem za rady, pomohli :)
Odpovedať
@stolicka tesim sa tvojej spokojnosti ;-)
Odpovedať
Neuverite, teraz ta sol svieti mne :( Vsetko odkontrolovane, sol tam je, ked som otvorila stupel na soli, normalne sa mi odtial voda vyvalila, to co je :( Riadne som to zastuplovala a svieti stale. Kaslem na nu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ja mám Boschku, už 11-ročnú, a už dosť zle umýva, v servise mi poradili prečistiť trysky kompresorom... Ako na to? vôbec neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
je lepsia umývačka s displejom vonku, alebo vo vnútri umývačky?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?