Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Rozdiel moze byt v tom, ci sa musi pred touto operaciu vypnut umyvacka, alebo nie. Ja ju musim vypnut, vlozit, zapnut a ona pokracuje, kde skoncila, mala som to tak uvedene v navode :) Ak by som to urobila bez vypnutia, zrusi mi rozbehnuty cyklus, co je dost blbe, ked taham pred koncom cyklu dajme tomu noz, ktory potrebujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 kludne mozes otvorit, ona sa automaticky vypne :) ked zavriet dvierka , tak pokracuje :)
Odpovedať
Ešte by som sa chcela opýtať hlavne tých čo majú Boschky.Podľa vás ktorý z týchto je najekonomickejší:Auto 45-65 C ten mne trvá cca 2,40 hod.ale všimla som si,že ten program si sám skráti čas,logicky podľa znečistenia.Alebo ECO 50 C ten trvá 3 hod.ale sa mi neskráti čiže umýva 3 hod.Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
ECO, to je od slova Economy..... cize ten by mal byt najmenej .. ale napr. ked mam nieco velmi mastne, musim dat vyssiu teplotu.. na bezne sialky a taniere zase staci ten pol hodoňinovy.ale jemne mastne veci umyjem aj na 50st....ECO...... mne ten trva 2h 38min
Odpovedať
@marta2610 pozri v navode, bosch by to mal mat pekne rozpisane, ktory program berie kolko vody a kolko elektriny. Napriklad eco mi berie tusim 11 l ale rychly pol hodinak len 9 l :) Elektricky je to asi jedno, to si uz nepamatam :)
Odpovedať
@marta2610 tak ci tak je fajn tie programy striedat a pustat aj ten najsilnejsi, nech pretiahne trubky :)
Odpovedať
Ahojte, v robote mame umyvacku BOSCH a signalizovala ze nema sol, tak sme kupili sol, dali ju tam a stale svieti kontrolka soli, minule ked som ju doplnila, kontrolka nesvietila, teraz svieti. Co to moze znamenat? vcera sa nam stalo, ze pohare zostali uplne biele, kolegyna ich dala este 2x umyt bez tablety... neviem ci sa nieco deje s umyvackou alebo co, ale uz sme z toho nervozne....
Odpovedať
@monciky niekomu to robi par krat po doplneni soli, potom by to uz malo byt ok. Zasobnik soli je zavrety ako ma byt? A tak isto to s tou solou nemusi suvisiet vobec. Kedy ste si vpraci naposledy cistili umyvacku s cisticom na umyvacky? Kedy ste si cistili komplet sitka? Pokial ste tam nezmenili druh tabliet, nic ine ma nenapada :)
Odpovedať
@nanika no tak som to znova otvorila a doplnila sol este, predtym sme tam dali 3/4 balenia a bolo to skoro plne, ale potom to kleslo a to uz sme my nevideli, takze uz je tam jedno cele balenie a polka druheho... tie biele pohare boli len vcera, dnes rano uz pekne umyvala a uz ani nesvieti umyvacku cistime pravidelne- resp. odkedy som tu, som to zaviedla, lebo aj sol stale svietila, kolegyna nemala doma umyvacku, tak nevedela co s nou, tak asponto som zariadla, ze uz doplna sol a pravidelne ju cisti pouzivame len tablety a klasicke lestidlo takze uz je to asi ok, dakujem za radu:-)
Odpovedať
ahojte, ja tiež vyberám umývačku, na okraj toho, ako dobre umyjú to, čo sa ručne nedá, alebo dá veľkú námahu, si myslím asi toľko, že tie tablety..a pod. čo sa dáva na umývanie je taký silný bordel(nie ako jar , pur... cif), že to umyť musí. Preto po čase menej kvalitné poháre nie sú lesklé, ale akoby mliečne, pretože tie prostriedky sú tak silné, že postupne ničia sklo, postupne ho akokeby vymývajú. Ale viem, že budem aj tak spokojná, radšej kúpim nové poháre. Tak isto by som nevymenila automatickú práčku, ten , kto ju vymyslel by si zaslúžil Nobelovu cenu. Ale chémiii sa už nevyhneme, preto budem dávať do umývačky tablety, aj keď je to sila. Moja kamoška pracuje vo výskumaku, kde takéto veci testujú. Ale chémie bude stále viac tak si zvykajme.
Odpovedať
@zuzanecka100 niektore tablety obsahuju v sebe prostriedok na ochranu skla, aj take lacnejsie, ako z Dm. Ja zatial za rok som nespozorovala ziadne nicenie okrem par kusov priboru a dvoch plechov z tesca, pri docistovani zliezla odpudiva vrstva.
Odpovedať
Kočky prosím vás ostáva vám voda v nádobe na soľ a vo filtry? Mám tuto myčku http://www.nakupka.cz/vyrobek/vestavn... a v poslednom čase mám nie dokonale čistý riad 8-( neviem kdeje chyba, aj na pohárov mi ostal biely povlak anejde to dolu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@womenne ja nadobku na sol neriesim, az kym sa neminie a nesignalizuje to myčka.. ani filter nejako extra nepozeram... ale ked si pozriet navod, tak na konci mas rady, co robit , ak pracka neumyje dobre, alebo robi , co nema... minule som to listovala, takze som si to pozerala, je tam aj o bielom povlaku... kuk tam :) mozno najdes odpoved :)
Odpovedať
@katrin21 mne ani len nesignalizuje že tam chýba soľ a neviem či tam dosypť alebo nie, kedže je plná vody nonstop a ta voda je špinavá :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@womenne ja to ani neotvaram, ale mozem doma kuk , ze aka je a dam ti vediet.... ale tusim som tam citala, ze treba skontrolovat. ci je to dobre zasrobovane.. lebo ked nie j, zle davkuje sol a vtedy sa robia flaky...
Odpovedať
@katrin21 Bola by som ti vďačna ak sa pozrieš a písneš mi. Idem si pohľadať návod a prelúskať to.
Odpovedať
Profilova fotka
ok
Odpovedať
Profilova fotka
@womenne pozrela som ti to.. je tam voda a asi 2cm od vrchu aj sol.. ubuda pomaly, lebo pouzivam 3v1 tablety...ale voda je cista..... takze asi to mas , alebo mala sli zle zatiahnute.....
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, mala by som na Vás prosbu. Aké parametre si mám všímať pri výbere umývačky riadu ( vyberáme našu prvú umývačku a neviem čo je podstatné). Podľa dispozičných riešení kuchyne potrebujeme 45cm širokú umývačku. Ďakujem za pomoc. ;-)
Odpovedať
Ahojte, chcela by som sa spýtať, či pred vložením riadu ho oplachujete (zatiaľ, čo som sa pýtala, tak každý oplachuje z hrubých nečistôt), alebo potom po každom umytí čistíte sitko? Veľa zmámym sa to nechce, tak ho preto oplachujú. Je to nejaké zložitejšie na rozoberanie vyčistiť sitko? Alebo záleží od typu a značky umývačky? Neviem si to predstaviť, ešte ju nemám.Ďakujem
Odpovedať
@lenkasop Spotreba vody a elektriky, hlucnost, poistky proti unikom vody, variabilnost kosov, nejaky rychly, eco, intenziv program, popripade len samostatne oplachovanie, funkcia multitab, aby si mohla pouzivat tablety. Inak, naozaj tam nejde dat ta 60 cm? Pri detoch pojde ta umyvacka krpata aj 2x denne.
Odpovedať
@zuzanecka100 neoplachujem, len zotriem vacsiu spinu. Sitko netreba cistit po kazdom pouziti. Komplikovane ho rozobrat to nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika môžem sa opýtať,akú značku by si mi odporučila?Dakujem za rady. Pekný deň
Odpovedať
@lenkasop podla financii, ak by sa dalo, tak by som si vzala bosch.
Odpovedať
Siemens sú zhodné s Bosch jeden výrobca,ale pokiaľ je možné 60 ,pretože spotreba energií pri 45 minimálny rozdiel a naloženie riadu odhad pri 60 o polovicu viacej.A riady predoplachovať načo????Zhrniem väčšiu nečistotu do koša.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanecka100 neoplachuje, hrubu spinu zhrniem do smetiaka priborom a zvysok necham tak... oplachujem iba niekedy hrnce, ked je fakt ze hruba spina na nich, ale v poslednej dobe sa mi ani to nechce... ani sitko nejako necistim :) myslim, ze 45ka sa da kupit za pekne peniaze aj BOSCH, to je zaruka kvality :) vsimaj si programy, aby to malo nejaky rychly, prip . vario speed je super ( skrati cas umytia na polovicu pri rovnakej ucinnosti) a tiez si vsimaj hlucnost , max. 46 -48dB... aj spotrebu vody :)
Odpovedať
nemá náhodou niekto návod na obsluhu umývačky riadu Bosch SGV 46 M 13 EU v slovenčine, alebo v češtine&?Ja som si ju kúpila cez net,a prišli nám len návody v polskom a nemeckom jazyku(((
Odpovedať
@ikik nie je problem http://www.bosch-home.com/sk/kontakty... napis sem, poslu ti :) U bosch sa to stava dost casto, nemala som ho pri zehlicke a pri mixery bol vytlaceny z pocitaca.
Odpovedať
Profilova fotka
@julia225 ahoj Julka ako si vyriesila to hrdzavenie riadu v umyvacke ? Mne akurat priborove noziky....hrdzaveju...dakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@minka1983 kupili sme pribor Tescoma a pouzivam vyslovene finish....uz to nehrdzavie....:)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?