Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@monciky Kúp si v Lidli tabletky 5 in jednom a majú aj leštidlo takisto si kupujem tiež prášok do umývačky písali aj dievčatá veľká spokojnosť,ja dávam 1 aj pol lyžice na špinavší riad ináč stačí 1 vrchovatá lyžica.2 kg stojí cca 3,3O e.
Odpovedať
@marta2610 citala som o nich, pojdem si kupit, uz mam nakupene vsetko, kupila som rozne znacky, aj tabletky, aj tekute, aj Jar, vsetko mozne:-) dakujem
Odpovedať
ahojte, mate niekto umyvacku bosch smi59m05eu? Zatial sa s nou len ucim robit, a ako tu citam uz prvou chybou je, ze nedavam sol, iba tablety. Kde ju kupujete? 2x sme ju skusali, ale po skonceni programu riad nebol suchy. Iba riad z keramiky. Robim nieco zle? Ci dvierka sa nemaju dlhsie po skonceni otvarat? Lebo som otvorila a vysla taka horuca para. Tak som z toho jelen, ako to vlastne cele funguje.
Odpovedať
@zuzuxx s tou solou ma to zaujalo, ja mam AEG, ale ja ked zapnem funkciu Multitab, tak mi to vuraduje davkovanie soli, kedze tablety maju sol v sebe. Takze ja sol nedavam, stale mam Multitab zapnuty. Tak neviem, som zvedava na ostatne nazory. Dakujem
Odpovedať
@zuzuxx @mufin sol zo suchotou riadu nema vobec nic. S tou ma do cinenia len a len lestidlo a program. Ak mas klasicky program a nie len oplach tak potom by ich vysusit malo. Ja sa snazim otvarat umyvacku cca. 5-10 minut po tom co doumyva a nechavat ju otvorenu do koran cca 30 minut kym zacnem vytahovat riad. Vacsinou je to vsetko vysusene. Obcas nejaka ta kvapka. Sol je dolezita hlavne kvoli umyvacke ako takej. Na riade to nejak prehanne nespozorujes. Ide o to ze ako pracka aj umyvacka ma spiralu na ohrev vody ktora je permanentne vo vode. Ak voda je tvrda tak sa na tejto spirale viac usadza vodny kamen a moze rozozrat povrch danej sprialy pripadne ju inak znefunkcnit. Je to ale proces niekolko mesiacov az rokov. Ak ma umyvacka multitab alebo inu funkciu ktoreá definuje pouzite tabliet tak ju vyuzivaj. Je to fajn, no raz za cas pouzi to cistidlo na umyvacku (to hlavne odmasti umyvacku) a ked ho budes pustat ta odporucam naliat do vody (kde sa sype sol) cca 1-2 dcl octu. Znamy v nemecku to robi uz 8 rokov a umyvacka vyzera ako nova. Menili mu na nej po 7 rokoch pouzivania kompresor s odtokovou hadicou a v servise mu povedali ze vsetky tie casti co byvaju problematicke ma ako key ju doniesol z obchodu. Ocot pomaha na vodny kamen odobne ako sol a este ti aj dezinfikuje umyvacku. On to puste len s octom (bez tej chemickej srandy na cistenie umyvaciek) no a pusta to raz za 2-3 mesiace tak. Zevraj je to aj ekologickejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuxx ja ju mam... sol davam z Lidla.. to si mala dat uz pred prvym pouuzitim, utekaj kupit :) v navode je to napisane.. dostala si aj taky skrateny navod, na A4? Tam to tusim bolo..... Sol treba dat vzdy... to je pre umyvacku, darmo aj tablety mas 3v1, ale sol treba :) Co sa tyka plastovych veci, plast ti nikdy uplne nevysusi, moze zostat mokry trochu....... sklo, kov a keramiku ano.... to je normalne.... Ale ja robim tam, ze vypnem umyvackku, otvorim dvierka na chvilku a potom ich este zavriem a potom asi po 20minutach otvorim na necham take
Odpovedať
@andrejo @katrin21 diky za postrehy ;-) Takze treba pouzivat sol aj lestidlo, aj ked mam tablety 3v1? Sklo aj keramika bola sucha, ale napriklad kovovy plech mal na sebe kvapky. No a umele misky total mokre :-p
Odpovedať
@katrin21 a skrateny manual tusim nemam, iba taku hrubu knizocku. Je tam toho moc, ale budem musiet postudovat....
Odpovedať
Profilova fotka
lestidlo nie, ale sol ano... to kvoli umyvacke..... Neuskodi..... Plasty zostanu mokre... to vsade ..
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuxx no, skoda, mne dali aj taky skrateny ... len 1 stranka... zakladne funkcie..ale dobre je si to cele precitat...
Odpovedať
@katrin21 Nestras, evidentne tie nove umyvacky ked su prepnute na multitab sol neberu. Ja by som skor navrhovala z casu nacas prejst na zvlast sol, umyvac a lestidlo, aby sa pohlo aj s tou nasypanou solou. @andrejo toto som nepochopila, ale co sa stane, ak nalejes ocot uz do slanej vody? Nenastane nejaka chemicka reakcia? Ci to plati len od novej umyvacky, miesto soli tam obcas dat ten ocot? @zuzuxx ano, nechat po doumyvani odparit a vychladnut. Umelohmotne a gumene srandy neschnu vobec, nie je to chybou.
Odpovedať
@zuzuxx riad s odpudivou upravou tiez zostava mokry, panvice, plechy :) Myslim, ze ked si prepnuta na multitab, tak ti priehradku na lestidlo ani neotvori. Niektore umyvacky beru sol, niektore nie. Teda pri multitabe.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@nanika nie.. ta sol sa pekne minie..ved aj ja pouzivam 3v1 a vydrzala sol asi 4mesiace..... ale minula sa a hned to aj zacalo svietť .... takze nestrasim.... ;-) Neviem o tom, ze by som tam ale mala nejake prepnutie " multitab"....
Odpovedať
@katrin21 podla mna to zavisi od tvrdosti vody a mozno aj typu umyvacky. Len aby sme si uzrejmili, ze to nie je chybou, ze ked ides s funkciou multitab, nemusi brat aj sol :)
Odpovedať
utekam sypat sol :-o
Odpovedať
Profilova fotka
ale ja ani neviem, ci taku funkciu mam, neviem o tom, ciže ani zuzuxx asi nema nic take pustene.. cize sol jej bude normalne brat... ano, je to aj o tvrdosti vody, ale ta je vacsinou skor tvrda, nez makka, aj u nas je veru tvrdsia, takze sol nie je na skodu :) radsej nech tam je :) ved ona zase dlhsie vydrží, kedze pouzivam tie 3v1 :) Zase ta sol stoji par koruna balenie mi vydrzi ma dve plne nasypania, takze radsej ju tam mat, ako si pokazit umyvacku.... ;-)
Odpovedať
@katrin21 pozri, logika veli, ze ak je nastavena na bezne umyvanie, taha sol a otvara priecinky na umyvac a lestidlo. Mne cez multitab otvara cisto len priehradku s tabletkou. Treba si pozriet navod, teraz citam, ze tato funkcia automaticky zastavi privod lestidla a soli. Hura, nemam vadnu umyvacku :)
Odpovedať
Profilova fotka
NO.. tak citam v navode.. teoreticky, je mozne pri pouziti komb. prostriedkov od pouzitia spec. soli upustit,,,ale len do tvrdostii vody 21°dH .... kedze u nas je voda dost tvrda, tak tu sol radsej davame.. Resp. kto nevie, aku ma tvrdu vodu, tak asi mozno tiez radsej dat..... Tlacitko multitab som stale nikde nenasla, cize ho asi nemame.... ani ziadny taky popis , ako mas ty, ze ked dam take tablety, zavrie mi sol.... fakt... .. asi mame ine umyvacky :) ved to moze byt rozne.
Odpovedať
@nanika nanika do slanej vody to nenalievas ta sol co je v tablete je take minimum ze sa vypusti pri odtoku odpadu. Ocot sa pouziva namiesto soli. Dava ho tam kde sa dava sol a funguje podobne ako ta sol.
Odpovedať
@katrin21 Multitab mám ja na AEG, možno som Ťa poplietla :-)
Odpovedať
Profilova fotka
v pohode, OK :)
Odpovedať
@katrin21 My na Bosch to nemáme,niekto tu písal,že nedáva ani leštidlo ani soľ,ja hoci mám tabletky 5v1 alebo3v1 to tam mám ,JA SOM TERAZ SYPALA SOľ PO 6 MESIACOCH TAKžE Z TOHO VIDNO,žE SI BERIE MINIMUM.
Odpovedať
Profilova fotka
ano, presne ako aj u nas... :)
Odpovedať
ja som sa este pytala , tak ze vraj je dobre, z casu na cas pustit program ktory nevyraduje davkovanie soli /ak sa vacsinou pouziva multitab, ako v mojom pripade/ Sol uz mam nasypanu, takze z casu na cas pustim program , co si tu sol potiahne poriadne :-)
Odpovedať
@mufin ja som nad tym tiez uvazovala, ze co sa stane, ak nedam multitab, ale aj tak pouzijem tabletu... presne kvoli tomu, aby zo soli odbudlo...
Odpovedať
ahojte, ani ja nedám dopustiť na moju umývačku. Akurát umýva a tak mám chvíľu čas pre seba :-) Mám značku AEG Electrolux. Som s ňou veľmi spokojná.
Odpovedať
Dnes som dala umyť riad a v izbe som našla ešte pohár a tanier.Môžem doslova za už pustenia prevádzky to tam vložiť???Nebude na mňa striekať voda?Ešte som to neskúšala poraďte.Ďakujem.
Odpovedať
@marta2610, ahoj, nemas uvedene v navode? ja som pri mojej mala ze za behu neotvarat...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ja kludne za behu pootvorim, pockam par sekund, kym voda stecie po dverach dolu a potom otvorim a vlozim a pokracuje sa dalej. ak nemas vyslovene v navode upozornenie, ze za behu neotvarat ako pise dedian, tak no problem :)
Odpovedať
@chrobaak postupujem presne tak isto, robila som tak pri styroch myckach a zatial na kazdej mi to islo
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?