Zlacnejú stavebné materiály v roku 2009?

Zobraz úvodný príspevok
Myslite, ze stavebne materialy v roku 2009 zlacneju kvoli poklesu vystavby?
Odpovedať
no moc by som sa netesila, lebo napr. fabriky na vyrobu porobetonu ficia na plyn, vianoce skoncili treba zacat vyrabat a nie je ako. Takze kto to zaplati? no predsa zakaznici urcite nie rusi ani ukrajina ]-(
Odpovedať
franziska asi tak nejako,ze si to zaplati zakaznik a druha vec,ze mnohe vyrobne porobetonu,prevazne tie s mensou klientelou skrachuju.cize vyber stavebneho materialu bude mozno do buducna taky,ze porobeton Ytong a Porfix a tehla Pezinok a Wienerberg a bodka.
Odpovedať
Mohol by som dostat aj ja ten kontakt, ak ho niekto mate, prosim poslite mi ho.
Odpovedať
poslete ten kontakt aj na moju IP? DAkujeeeem ;-)
Odpovedať
Caute, Inac klesli ceny aj na Slovensku. Len si pozrite stranku porothermu. 38,5 tehla klesla o 9 korun..takze je otakou casu kedy klesnu aj ostatne tehly..ale pricinou financnej krizy podla mna klesnu este viac. V madarsku su o dost lacnejsie este stale...
Odpovedať
A čo ostatný materál? Má niekto už aký- taký prehľad? Janemam momenálne čas to sledovať, aj keď dúfam, že to pôjde dolu, bude menší dopyt, ľudia sa boja o robotu, budú permýšlať, či začnú stavať, alebo nie. Aj u bánk su už úvery neostupnejšie, pýtajú väčšie zábezpeky a pod.
Odpovedať
mohla by som vas aj ja poprosit niekoho o kontakt na tie cenovo pristupnejsie tehly z madarska? dakujem velmi pekne :-)
Odpovedať
Treba poriadne popozerať na internete materiál išiel dolu aj na slovensku napr.tehla heluz sa dá zohnať zo zľavou 35 % podľa pasma odkiaľ si
Odpovedať
Ahoj Trial,mohol by si tu adresu aj mne prosim ta?A oni vybavia aj dopravu?A daju bez DPH?Dakujem
Odpovedať
Ahoj Trial, mohol by si poslat aj mne prosim ta?Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Trial, mohol by si poslat aj mne kontakt na porotherm? a ako je to s dopravou? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
YTONG ma byt od marca drahsi. Potvrdili mi to v dvoch stavebninach.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ytong by mal byt od marca drahsi.teda nie, ze ma byt drahsi.v dnesnej situacii by som zdrazovanie stavebnych materialov povazoval za samovrazdu.
Odpovedať
vysvetli mi niekto: mame najlacnejsiu prac silu, vysoku produktivitu, najnizsie platy ale ceny najvyssie....porovnavam madarsko, cechy a polsko.... ved to je nonsens...a este v banke na HU neberu blocky z inych krajin.... :-| keby ze brali tak tu na SR NENECHAM ANI KORUNU....pardon, euro
Odpovedať
drahší YTONG? tak sa naň vy to .... sú aj iné stavebné materiály :-) oni to potom pochopia
Odpovedať
Profilova fotka
rajchler no to mas tak, mnoho "podnikatelov" chcu zbohatnut za tyzden, to znamena marze ako prasa, zamestnancov zdierat, vydierat (kriza, mam malo, ledva na naklady zarobim, teraz sa neda zvysit plat, ked sa ti nepaci odid ... brutalne je ze slovak zvesi usi a ostane, v zahranici by sa clovek otocil a odisiel), sem tam ciernota (moja osobna skusenost s dodavatelov plastovych profilov na zabradie) tj danove uniky, no a auta, domy, plazmy a td ... samozrejme je aj ina strana mince, podnikatelia, ktori makaju a nieco z toho maju a oni maju zase opacni problem, na zaklade skusenosti s "podnikatelni" ich ludia hadzu do jedneho vreca - aha on si nakradol ... a oni nemozu ist napr nizsie s cenami lebo by sa znicili, ale aspon sa snazia k zamestnancom chovat slusne
Odpovedať
mpeto, z coho stavias ty? Pre svojpomocnu vystavbu je Ytong jednicka, a tak sme sa nan tesili. No ked nam ceny pojdu hore tak neviem neviem. :-|
Odpovedať
no neviem ale tu ide ytong dole skuste sa tam pozriet lacnastavba.sk je to teraz v akci ;-)
Odpovedať
zlavu dostanes stale...len z akeho zakladu, ja idem stavat z porfixu...a dali mi zlavu 19%
Odpovedať
my sme postavili z EasyBloku, svojpomoc a dalo sa, je to pracnejsie ale aj s osdtupom casu to hodnotím kladne (cize nam to stalo za tu usporu)
Odpovedať
rajchler, prosím Ťa kedy si kupoval Porfix? Minulý rok? Pôjde aj ten hore od marca? Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
2 tyzdne dozadu som poslal rozpis co potrebujem na dom a ze ake ceny mi vedia dat........este som ho nevyplatil....ale musim to stihnut do marca...lebo clovek nikdy nevie ci nedvihnu aj porfiz a ostatne... o ytongu som pocul aj ja v jednych stavebninach ze ma ist hore...ale napr, porotherm isiel dole s cenou....takze je to tazke urcit co bude...
Odpovedať
mpeto a tie bloky sa zalievajú betónom? Máš aj zateplené alebo netreba? Privítala by som viac info aké máš kúrenie, koľko ťa vyšiel dom atď. Ak môžeš, prosím info do IP. Ďakujéééééééém
Odpovedať
Profilova fotka
boli ste niekto v stavebninách v maĎarsku?
Odpovedať
Pisal som pre ponuku, a poviem vam - so sucastnym kurzom sa da usporit velmi vela. a to nielen na tehlach. Nevie niekto nahodou ako je to s dokladovanim faktur?Ani stavebna sporitelna zahranicne faktury neuznava?
Odpovedať
nie neuznava....pytal som sa na to v banke....vsetky Ecka musis nechat na Slovensku, lebo nasi predajcovia zivoria z posledneho..... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a daňový úrad to uznáva? lebo mne nejde o úver, ten nemám, len keď budem dom predávať, aby som si vedela dokladovať materiál...
Odpovedať
Jesisi, to je ale bordel. No super,ale ani toto ma neodradi od kupy v madarsku.Ide totiz fakt o velke rozdiely. A pritom som planoval kupit uplne slovensku tehlu z pezinku. Ale co uz, ceny hovoria za seba.
Odpovedať
Profilova fotka
pezinske tehly a wienerberger sú dosť rozdielne, kvalitou je 100 x lepší wienerberger... máte nejaké maďarské stránky so stavebninami? alebo viete po maďarsky? ako tam komunikujete? a z ktorej oblasti beriete tovar? my ideme do gyoru, je lepšie ísť napr. do rajky?
Odpovedať
ani neviem s tou kvalitou..v madarsku mame vyborne ceny na wienerberger,ale tu my zopar projektantov povedalo, ze moc velky rozdiel v kvalite nie je-teda aj pezinske su kvalitne.Viem po madarsky, a este som sa nerozhodol odkial ten material nakupim. Mam ponuky aj z Budapesti, Tatabanya a cakam na odpoved z Gyoru..co najblizsie. Inac zaujimave je ze na jednej ich stranke pisali ze co najskor mame nakupit,lebo sa ocakava 10 % zvysenie wienerbergeru, a teraz mi na druhom mieste ze bude praveze znizenie cien..To len k tomu Ytongu na slovensku-som si isty ze nezvysia ceny-boli by blbi.Vsetci znizuju a oni by zvysili?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?