Je možné postaviť 3 izbový dom na svojom pozemku do 40 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte prosím Vás je možné postaviť 3 izbový dom na svojom pozemku do 40 000 ? Máte niejake skúsenosti ?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba bol som, v stavebninach, a stojim si za tym ze sa to da 🙂 , no kvalitka to nebude 🙂
Odpovedať
mozne to je, ale treba zhanat material z roznych zdrojov a len svojpomoc ak nemas cas a myslis, ze nato najdes nejaku firmu ...vela stastia
Odpovedať
😄 @jblaze to mi dako, nevychadza 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Do tej sumy možno nejaká modulova stavba na koloch , mobilný dom v minimalistickom štýle by sa dal spraviť /kúpiť napr . Niečo také som našiel za 40 tis k ale bez DPH a dopravy 😀 https://modulos.sk/typy-modulov/modul...
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 ked sa pytaju ci sa da dom postavit za 40 000, tak ho budu riesit alternativne a nie s kurenim za 10 000 predsa
Odpovedať
@siminka25 ak ste skromni a nepotrebujete vymozenosti ako tu u niektorych v albumoch vidime a viete svojpomocne stavat tak mozno do stavu holodomu by ste ho vedeli postavit. Ale ci je to pri sucasnych cenach realne neviem. Otazne je,co dalej. Zalezi aj kde. Je rozdiel stavat v mensom meste a rozdiel vo vacsich mestach a na zapade. Zapad je predrazeny.
Odpovedať
Strecha 10 ,fasada nakomplet 10,kurenie 10 (vsetko stare ceny rok dva dozadu) . Za 40 sa proste neda aj keby pes psa..
Odpovedať
@hoblinka13 nemyslim si, na zapade vas bude stat dom takisto ako aj v kosiciach, nevidim v tom rozdiel.( skor vas bude stat este aj menej)
Odpovedať
@dent tak tomu ver,ze v ba bude stat viacej. K nam ked chodia chalupari tak sa len cuduju,ze su o polovicu lacnejsie prace aj sluzby. Takze sa smeju,ze chodia setrit a nasi sa za hlavu chytaju za ake chujoviny je blavak schopny dat peniaze a este sa aj tesi ako usetril.
Odpovedať
Nie nedá sa
Odpovedať
@hoblinka13 ale keď by mali stavať svojpomocne tak nepotrebujú riešiť cenu práce. A či stojí materiál rovnako v Bratislave a v Novej Sedlici to neviem, ale vzdialenosť od predajní so stavebným materiálom a cena za dovoz urobí svoje, takže v konečnom dôsledku môže byť svojpomocné stavanie drahšie v odľahlej dedine ako pri veľkom meste.
Odpovedať
Ženy, ženy ... kožuchov máte plné skrine a dom by ste chceli za 1 euro
Odpovedať
Článok sa načítava...
panička dala veľmi nejasnú otázku a potom sa tu už nevrátila. možno to myslela doslovne, že postaviť. Ako hrubú stavbu snáď bez problémov (bez okien, dverí 😎 ). Zariadiť, to už by bol problém väčší, až obrovský. Len kuchyňa vyjde min. 10k (štandard, žiadny luxus...) Takže, milá pani, domček postavíte, ale bývať v ňom nebudete. na to bude treba ešte asi tak 2x toľko peňazí.
Odpovedať
@worker_falcon kuchyna za 10k? neblazni
Odpovedať
Aby sme neboli pesimistami, tak treba začať - ručne a sám a za ten dlhý čas z výplat a Vianočných odmien postupne našetríte ďalších 40 tis. a za to sa ten trojizbák postaviť už dá! Takže definitívna odpoveď znie - dá sa to! Toto je moja krvopotná 10 ročná skúsenosť, ktorú odovzdávam ďalej. Manžel, ten bude rád!
Odpovedať
@miselito zdá sa ti to málo, ja viem 😎 pri zariaďovaní novostavby je to spodná hranica. horná je prakticky neobmedzená. Nikto si do nového domu nedá sektorovú kuchyňu z decodomu a žiadne spotrebiče... ja som mal kuchyňu z Ikei, jednu z tých lacnejších, skromnejších, a bez spotrebičov to bolo asi za 6k. možno aj viac. bez stola, stoličiek, tie máme ešte "staré".
Odpovedať
@worker_falcon praveze vela sa mi to zda, ale na druhej strane sme sa nebavili o rozmere a o tych spotrebicoch co si spominal. ale ok v podstate tych 6K urcite, pretoze len v panelaku co som si daval robit u stolara ma vysla 2700 + 1000 spotrebice a to nebola obrovska.
Odpovedať
@worker_falcon ja som mal tiež Ikeu U, stredná, spotrebiče po akciách všetko 4500 - 5000, sám som si ju doviezol a skladal, čo izba to min tisícka, najlacnejšia kuchyňa je Drevona, väčšia 1300+ k tomu akciové spotrebiče 1500 teda celkovo 3 tis. + samozrejme zástena, obklad, stoličky, stôl, ... Buď si treba vybaviť riadny úver, alebo stavať ako farári - Pán sa postará a to znamená dlhooo a veľmi dlhooo
Odpovedať
Poznám chlapa čo takto "lacno" staval > 10 rokov, mal tam zašitý kumbál a keď došli prachy tak tam spal, alebo v zime celý deň kúríl v pecúchu, na stavbe si oddýchol od "chytrej" ženy a detí, predsa ON nedal nikomu zarobiť! Čím lacnejšie, tým to trvá dlhšie, pre chlapa veget, hlavne keď sú malé deti, pustí si tam na plné pecky Rammstain-a, pivo Strong, povozí pár fúrikov, poleží na matraci a ide sa domov ... a celý týždeň sa teší na sobotu🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@worker_falcon @miselito Ja mám kuchyňu v bungalove do L so spotrebičmi za 2700€ , vstavané spotrebiče mikrovlnka , rúra, umývačka riadu , varná doska indukčná, digestor vrátane batérie a drezu 😀...okrem chladničky tu mám zvlášť ... Vychytali sme akciu 40% plus akcia odratanie DPH takže z ceny dole 40% a následne 20% ... @dent kúrenie za 10000 € to jake ? Ja kúrim jednou klimatizáciou za 1400€ s montážou ... Vykuri to dom a v lete vychladi ... Takže kúrenie sa dá poriešiť aj podstatne lacnejšie ako 10 tis. €
Odpovedať
Keď tu niekto píše, že sa to dá za toľko postaviť, tak buď nestaval dom, alebo ho staval v roku 2005. Za 40 000 eur dom nepostaviš bohužiaľ, lebo už aj bazén na klúč stojí 20 000 eur a viac. Dom to nieje len hrubá stavba, strecha, okna, ale dom je ďaleko. ďaleko viac a keď sa konečne dokončí dom tak ten dom nieje byt, ale okolo domu je aj záhrada o ktorú sa tiež treba postarať a to chodníky (len makadam vyjde pod dlažbu na stovky eur az tisiíc a viac podľa toho kde žiješ v ramci slovenska), ploty (neviem či žijete v tomto svete, ale keď si pozriete cenu železa a chcete si dať bránu, vyplne atď. tak to uz sme na 3-6 tisíc eurach), záhradný domček (len malinky drevený už stojí okolo 2 000 eur a to nehovorím o poriadnom murovanom) a takto možem pokračovať ďalej. Ale cestu si každy najde svoju, ako u nás na ulici ,kde pánko už 6 rokov sa chodí trapiť s otcom na stavbu, keď ma voľno a trošku tam podlube a takto to bude robiť 10 rokov a potom može začať s prerabkou a to už nieje život. Mať dom je snom každého, ale niekedy si treba proste uvedomiť či nieje lepšie ten sen buď nechať snom ,alebo ho posunuť o pár okov, lebo dom je drahá zaležitosť a v tejto dobe ani nevravím. Pri dome si treba aj uvedomiť aký to je pozemok, má potrebné pripojky, nieje plýn a elktrika ďaleko, treba vybaviť povolenia, pri nových normach na stavby už asi bude potrebné aj tepelné čerpadlo a to su tisíce a tisíce a to ešte človek ani nezakopal do zeme. Práca je momentálne tiež drahá a kto nikdy nič podobne nerobil tak si možno povie šak to ja urobím veď na videu to je jednoduché, ale nie to nieje nikdy jednoduche. Tak radšej si všetko poriadne prepočitajte a potom pouvažujte či sa to dá a nevynechajte naozaj nič, lebo aj to nič môže stať v konečneom dôsledku dosť a to vravím z vlastnej skusenosti.
Odpovedať
Za 40 000€ sa stavali domy na čierno (rozumej bez DPH) v rokoch 2000 - 2010? Odvtedy sa 3x zmenila energetická norma a stavebné materiáli išli hore o koľko? Drevo min 500%, betón, min. 100%, izolácie min. 200% atď. Cena práce išla za posledných 10 rokov hore v stavebníctve min. o 50%. Dnes žiaden murár nepôjde robiť za menej ako 2000€ mesačne. Koľko ich potrebuješ na stavbe? Za 40 000€ sa kupujú nové autá a nie stavajú domy.
Odpovedať
@fenix8 Náhodou to je život, a práve tam si chlap po ťažkom týždni oddýchne a teší sa na to ako malý Jojo a občas zoberie aj toho Inčučunu. Čo je život? Keď ti malé deti skáču po hlave, celý deň sa im venuješ a večer im hladný umývaš vlasy a uspávaš a sú zlé jak čerty? Alebo si niekde totálne preč, ďaleko a môžeš aspoň na 1 deň na to všetko zabudnúť? Pánko si to vychutnáva, ON je FAJNŠMEKER, dá si tam všetko a vrchovato čo mu doma žena zakázala a on si to potajmo nakúpil v Lidli - sladké mlieko, slaninu a silné pivo do toho hudba na plné pecky a celý Svet je aspoň na chívu taká krásny! Nechajte ho, on si to zaslúži! Sobota ráno! Tam ON ožije a skutočne žije! Ježiši Kriste!!! Zajtra PIATOK! A potom SOBOTA!!! Ide sa!!! 10 rok, budúci rok to už určite bude hotové!
Odpovedať
@fenix8 Hlavne je rozdiel medzi postavit a nechat si postavit. Kto nema predstavu ci sa to da, ten to asi neda. Treba ratat aj naradie, dopravu mnozstva materialu, aka je vzdialenost na stavbu, vladat po praci, na vacsie veci aj sikovneho pomocnika a cele je to beh na velmi dlhu trat. Za trhove ceny prace sa to NEDA. Ale ked mas otroka (seba) vela veci sa DA spravit svojpomocne, ak clovek nie je lavy a je technicky vzdelany. A bohuzial casto ovela kvalitnejsie nez to za co by si zaplatil. A to tiez vravim z vlastnej skusenosti.
Odpovedať
@roman_x ja mu fandim aj všetkým takýmto, každy si žije život aký mu vyhovuje. 😄
Odpovedať
@vykricnik ja som si tiež veľa veci porobil sám, ale zväčša už okolo domu (plot, chodníky, domček...), ale nikdy by som nešiel do stavby domu svojpomocne, lebo to u mňa nieje život sa zdrieť na stavbe domu ako kôň a život má človek len jeden a čas s rodinou je prednejši, ako robiť otroka na dome.
Odpovedať
@fenix8 známi hovoril že stavba mu zobrala 10 r. zo života, a mamona za to nestojí
Odpovedať
@dexter89 priznavam,nie su to izby ako v bungalove 3x2.5,ale inac uplne bezne kurenie, podlahovka 100 stvorakov plus posch.radiatory,komplet praca,vaillant,zasobnik,plus ext.cerpadla,plus riadenie cerpadiel,termostaty a jedna klima.ani neviem ako a cca desina prec.
Odpovedať
Profilova fotka
Najviac sa mi tu páčia tie paušálne nastrieľané ceny. Strecha 10000 , kúrenie 10000, linka 10000............. a neviem čo všetko ešte. Ide o to že aká strecha, aké kúrenie , aká linka. A vôbec sa nemusí jednať o podpriemerné materiály. Nemusí byť ani geberit , ale stačí kombík. Každý má iné nároky aj vkus alebo sračí aj česká batéria, nemusí byť nemecká, alebo talianska minimálne raz tak drahá . A je to tak so všetkým. Keď majú požiadavku že chcú bývať v malom trojizbovom domčeku postavenom svojpomocne na vlastnom pozemku a nebudú vymýšľať s vecami na ktorých sa zbytočne prepláca tak si myslím že sa to dá. Teraz staviam, tak viem o čom hovorím. 70m2 tvrdá svojpomoc a všetko konštrukčne čo najjednoduchšie tak aby vedeli spraviť čo najviac sami. Dobre by bolo mať v zálohe ešte možnosť úveru. Ja by som si na to trúfol a ak by tam vyskočilo hoci aj 10000 naviac , nebola by to žiadna katastrofa . V KE za 40 , alebo za 50000 aj tak nič čo má 70m2 nikdy nekúpia.
Odpovedať
@vladohe konečne rozumný príspevok. Bol som svedkom, práve dokončenej stavby - 168m2, s pivnicou, .....všetko svojpomocne ale že fakt všetko a sú na 75000 práve. Už bývajú. Ešte samozrejme nejaké úpravy časom, exteriér nie je hotový, dom je len v sieťke, takže exteriérová omietka....ale všetko sa dá. Chce to len šikovné ruky, čas a hlavne mať v rodine elektrikára, kurenára a tesára. Samozrejme, materiál zháňať kde sa dá - dokupovať pozostatky po Bazoši a tak. A viem jedno a to je 💯% pravda, že ak na niektoré práce oslovíš remeselníkov, tak ti také ceny nabuchajú, že čoskoro doženieš aj cenu stavby na kľúč. Neviem prečo, či závidia, že sa snažíš ušetriť, ale je to tak.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?