Dotácia 8000€ od štátu na dom A0 - podrobnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, natrafil som na informáciu, že by sa mala dať získať dotácia na A0 v hodnote 8000€. Ale nemôže byť už čerpaná dotácia na rozvoj bývania..., neviem či sa na to vzťahuje dotácia na TČ alebo fotovoltaiku. https://inardex.sk/dotacia-na-rodinny... Staviame jednopodlažný dom v tvare L. Energetická trieda podľa projektu je A1 35kW/m2. Momentálne ideme robiť strechu. Zateplenie podľa projektu: 40cm vaty na žb. strope. 15cm EPS podlaha (budeme dávať 20cm) 20cm eps fasáda 20cm xps základy (dali sme 15cm, dá sa ešte na to dolepiť druh vrstva, ale pochybujem o účinku :-D ) Kúrenie v projekte TČ vzduch-voda, uvažujeme nad voda-voda, ale to s tým nemá asi nič spoločné. V projekte sa počíta s rekuperáciou a aj ju budeme mať. Ako sa dá dostať na A0, teda pod 20kW/m2? :-D
Odpovedať
@au585 Na prvej strane energetického certifkátu pod fotkou. Tento údaj sa uvádza do žiadosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@haloms blahozelam a ake ste mali čislo žiadosti?
Odpovedať
@da3enka Dakujem, 99.
Odpovedať
@vilny39 Gratulujem!! A kedy ti to vyplatia?
Odpovedať
Profilova fotka
Aj nám už schválili dotáciu, jupí tak sa tešíme, poradové číslo 175 8-)
Odpovedať
https://www.teraz.sk/spravy/o-dotaciu... Zatial 120 ludi dostalo odmenu za to, ze si postavilo domcek :D Vyhercom gratulujeme :D Ako ste oslavili vyhru? Na zapade padlo 100eur na rodinnu veceru a na vychode sa 500eur prepilo? :D
Odpovedať
Vsetkym blahozelam! Tiez dufam, ze dostaneme, splnali sme vsetko a mam cislo 43. Zatial nikto nic.
Odpovedať
Zdravim, 5.11 mi prislo rozhodnutie, dnes mam peniaze na ucte :)
Odpovedať
Aj mne dnes prisli love na ucet.. Este prijst nestihli a uz som ich minul :D
Odpovedať
Profilova fotka
@duri007 ahoj, neboj, urcite sa ti ozvu. My sme mali nejaku 300 ziadost, tiez sa nam neozvali este, ale pisala som im mail a odpisala mi pani toto, tak snad sa cim skor ozvu ;-) Dobry den. žiadosti sú posudzované v poradí, v akom boli fyzicky doručené. Ministerstvo má na posúdenie 90 dní, samozrejme však máme záujem žiadosti vyhodnotiť pred koncom tohto roka. Vaša žiadosť bola zatiaľ prvotne posúdená s kladným výsledkom. V rámci prvotnej kontroly sa overuje, či boli doručené všetky povinné prílohy v požadovanom vyhotovení. O výsledku záverečného posúdenia budete informovaný rozhodnutím, ktoré Vám bude zaslané poštou. V prípade nedostatkov alebo potreby vysvetlenia budete kontaktovaný telefonicky alebo emailom. Odbor ekonomiky bývania Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Odpovedať
@haloms wau blahoželam.
Odpovedať
@22macka22 dik za info tiež mam vyše 300 a čakam
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ked som videl ako sa predavaju tč s nakupnou cenou 3500euro za pomaly 10 tisic, ludom ktory si na to zobrali dotaciu. Rozmyslam aky ma zmysel predrazit stavbu o 30 tisic, aby som sa potom vytesoval z trapnej 8000eurovej dotacie.
Odpovedať
@lukpuk09087 neviem o akom predrazeni hovoris. Ja som si postavil dom presne tak ako som chcel a tato dotacia je len odmena a vobec to nieje narocne ziskat, len tu na modrej streche koluje mnozstvo nezmyslov. Na jednej strane mozno ze to je dobre a aspon o to nebola taka velka bitka.
Odpovedať
@vilny39 tak ty si potom iny pripad. Asi to vyznelo tak, ze chcem za kazdu cenu hejtovat, sorry. Sam som stretol vela ludi, ktori stavali z totalne predrazenych materialov, plus zaplatili certifikovanym firmam dvojnasobok za tc.a dalsie akoze "must have" eko technologie mraky penazi. Sam sa v stavebnictve pohybujem a ked vidim ako niektori "studovani" si proste nenechaju poradit ani od ludi, ktori postavili niekolko domov, tak mi je do smiechu. 3+1 bungalov na komplet za 200tisic.
Odpovedať
Ja by som chcel žiadať ale pred zateplenim mam 185m2 plochu podľa vyhlášky. No po zatepleni (EPS 70F - 250mm) a toho co mam v ptojekte budem mat 202m2. A teraz neviem ci by mi to schválili. Ale asi vyskúšam co sa stane.
Odpovedať
Caute, ja sa chcem spytat, ze co je lepsie z hladiska uspory, ci navratnosti.. Vzhaldom k tomu, ze II.varka pojde po novom.. Kupit TC na dotaciu? Ci radsej bez a ziadat A0? Dom mam podla projektu v A1, bez rekuperacie, projektant hovori ze aj s iba TC mozno budem v A0, dom je fakt malicky.. Neviem, co robit..
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma mozes mat aj dotáciu na TC aj ziadat o tych 8000€, to sa nevylucuje. My tiez tak mame
Odpovedať
@22macka22 po novom sa vraj vylucuje.. Vy ste mali stastie, ze sa nevylucovalo :-N
Odpovedať
@hroma kup si tc sam a najdi niekoho kto ti to spojazdni a potom ziadaj 8000.... urcite lepsie ako brat dotaciu na tc a kupit ho dvakrat drahsie
Odpovedať
A kedy bude druha sanca, mate info kedy sa to spusti?
Odpovedať
@hroma Moze sa stat, ze nedostanes ani jeden prispevok... Tie na TC sa neoplatia. Ak dostanes 3500eur prispevok, tak dodavatel navysi cenu o 3000eur a pre teba to znamena zlavu 500eur.. Mozno ak by nasla nejakeho normalneho dodavatela na TC.. Ale ako som pisal vyssie - tento prispevok je doslova vyhra.
Odpovedať
@jakub888 ved toto :-D
Odpovedať
@jakub888 od kial tahate take ceny tych TC, ci su to nejake multikomponentove činaky? Ved dnes nie je problem pobrowsovat po nete, ako sa vam to podari kupit tak pid cenu, vsak si mozete kuknut cenu aj v inych statoch, či?
Odpovedať
Máme schválené, sa vytešujem. Na jar staviame garáž.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzimia gratulujem. Aku v poradi ste mali ziadost? Volali vam?
Odpovedať
@22macka22 Dakujem. Mali sme 43. Nikto nevolal ani nic, len dopis na poste sme mali.
Odpovedať
Mne dnes volali, ze mam dodatocne este dodat detailny vypocet sucinitela prestupu tepla na kazde okno zvlast
Odpovedať
Profilova fotka
@matosl aj my sme im to museli doplnit lebo v EC to nebolo detailne rozpisane... teraz cakame na verdikt =-)
Odpovedať
@matosl Možem sa spýtať, koľko chcú za výpočet, kto vám to robí, lebo odo mňa chcú 450eur
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?