Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Nám se to asi povedlo,drželi jsme se plánů,dodržovali rad a pokynů stavebního dozoru a bydlíme.Máme sicemalinkatý domeček,ale myslíme že jsme nic neošidili,chceme,aby nám sloužil dlouho a nikde nic nepraskalo a nevlhlo.Odhadce nám napočítal stávající prodejní cenu ne necelé tři miliony,což jsem teda nestíhala,tak nevím.
Odpovedať
Možná proto jsme ani do většího nešli,aby jsme nemuseli ubírat,moc o tom nevím,ale schodiště,další omítky,podlahy,topení,elektrika,stupačky,to všechno by nás stálo další penízky,za které si uděláme okolí domu a zahradu.Nepočítáme,že by s nama děti zůstali navždy bydlet. ;-)
Odpovedať
michal, fotoalbum si nezalozim :-) nemala som ho ani na mojej svadbe, ani na modrom konikovi a nebudem ho mat ani tu - rada si chranim sukromie a verejne pred cudzimi ludmi zverejnovat fotky mojej rodiny ci byvania nikdy robit nebudem - skus si pozriet stranky sykoru, hanaka, alebo alnusu ( zamerne uvadzam len ceske firmy - aj ked pri sykorovi neviem ci nie je aj slovenska a nie naozaj luxusne nemecke , talianske a podobne ) - akakolvek linka v laku so zabudovanymi systemami v rozlohe okolo 10 - 12 m je tam drahsia ako pol miliona ;-) takze nemusis vidiet moju ( my konkretne mame od sykoru, ktory je este z tychto menovanych najlacnejsi ) a to ze ti vyrazam dych tvrdenim ze v dome postavenom do 1,5 mil. nemas luxusne materialy? :-) prepac, neviem co si ty predstavujes pod slovom luxus, pretoze pre mna je to trieda vyssia ako nadstandart - ako hovorim dom som nestavala ale viem kolko stoji gres, mramor, kamen, sklo, francuzske okna, zateplovacie systemy a pod. ( predstav si ze mam okolo seba ludi ktori domy maju 8-) ) a len par metrov stvorcovych z tychto podla mna luxusnych materialov vychadza na desat az statisice... takze tak....
Odpovedať
dai, no len tak zo srandy, co stoji pravy gres 1m2 napr 40x40cm ;-) a kolko stoji napr 1m2 zuly ;-)
Odpovedať
a napr. co stoji kupelna dajme tomu do 15m2 podlahovej plochy zn Versace alebo L.Biagiotti co ja napriklad povazujem za luxus ;-)
Odpovedať
pozrite, nechcem sa s vami hadat, takze uz nebudem pisat do tejto diskusie nech sa vam vsetkym dari, drzim palce ( mozno sa bude to zdat vsetkym tym ktorym pridem arogantna a pod. neuveritelne, ale ja to naozaj myslim uprimne)
Odpovedať
prajem ti luxus...a kludni sa na nas pozeraj z vyrchu lebo mame standard...my bedac mame lamino na zemi, nie mramor, kurime radiatormi , nie tepelnymi cerpadlami..zateplime obycajnym polystyrenom a dom si oblozime ukradnutym kamenom z potoka :-D :-D a na steny si dame obycajnu omietku... boze chudence nase deti, ze vyrastaju v takom standarde... nechytia alergiu???
Odpovedať
dai, ale tieto materialy su ludia, ktori chcu postavit dom do 1,5 miliona urcite nedaju!!!
Odpovedať
ja sa s tebou nehadam, len ma naozaj zaujima, ci vies tie ceny ;-)
Odpovedať
dai: ty patris do temy rozpocet do 15.000.000 bez ironie, ked nato mas, stavaj si..alebo si daj stavat....ide oto, ze si prispela do zlej temy
Odpovedať
Michal,dávám ti 100 % :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
baby tak my mame gres za 300sk a obkladac si vypytal 800sk za jeho polozenie :-D ;-) nakoniec sme zohlali cloveka ktory to urobil za menej ale tak kvalita :-| nic moc
Odpovedať
Článok sa načítava...
ludia, chcela som uz vystupit z tejto ako hovori michal nie pre mna vytvorenej temy ale ked my budete oslovovat tak sa mi to nepodari;-) lexika suhlasim, ja ani netvrdim ze ja ich mam - len som reagovala na michala, ktory sa citil byt urazeny ked som povedala ze z tychto materialov, ktore su podla mna luxusne, nepostavi dom do 1,5 mil - v poctate si to iste potvrdila aj ty len inymi slovami... michal, nechcela som ta rozculovat, ani urazat - kazdy vyskakuje do vysky svojho prijmy co sa veci tyka, prip. do vysky svojich priorit tento tvoj prispevok mi pride uplne chory: michal165 • Dnes o 11:15 prajem ti luxus...a kludni sa na nas pozeraj z vyrchu lebo mame standard...my bedac mame lamino na zemi, nie mramor, kurime radiatormi , nie tepelnymi cerpadlami..zateplime obycajnym polystyrenom a dom si oblozime ukradnutym kamenom z potoka a na steny si dame obycajnu omietku... boze chudence nase deti, ze vyrastaju v takom standarde... nechytia alergiu??? toto som nikdy nenapisala, ak mas nejake komplexy tak si ich liec v tichosti doma, nemusis to robit na verejnych forach :-| na nikoho sa zvrchu nepozeram, ani som nehovorila o nejakej bedaci alebo alergiach...takze sa mozes v klude ukludnit - moj posledny prispevok bol mysleny uprimne, preto ma mrzi ze si nan zareagoval ako si zareagoval kali tie ceny nemam v hlave ani pri sebe nemam rozpocty - rada ti ich poslem do ip, ked sa k nim dostanem, ked ta tak velmi zaujimaju ( inak neviem co si tym chces dokazat :-) ze ich neviem, ze tie materialy nemam? ceny si zistis jednym telefonatom do akejkolvek firmy, tak sa obavam ze ti to nic neda ) inak z mramoru budem mat tiez oblozenu len jednu stenu a kusok krbu... michal - k tvojmu poslednemu prispevku som sa uz vyjadrila - ja prispievam do temy, ci je zla alebo dobra nechaj na mojom rozhodnuti ;-)
Odpovedať
tomu sa hovori smola :-)
Odpovedať
nejlepší je nejdřív vidět práci řemeslníka na vlastní oči,pak vybírat.Měli jsme to štěstí vidět mnoho koupelen od našeho zedníka a obkladače,takže jsme celkem spokojeni.
Odpovedať
takze sa znovu idem odpojit z tejto temy, kali dufam ze na teba nezabudnem a ak sa mi doma podari pripojit na net tak ti tie ceny hodin do ip ;-)
Odpovedať
milosss: dřevěné schody za cenu okolo 100 tisíc není neobvyklá cena.
Odpovedať
patrilo 2 zelinka_v
Odpovedať
suhlasim a ked chcete mozem pripojit aj foto. uplne obycajne ;-)
Odpovedať
dai nemusis si tie ceny dodatocne zistovat ;-) kupelne o kt som hovorila su od 150 do 800tisic (osobne sa mi nepacia) cennikova cena nasho gresu bola pred cca 2,5 r cca 1200sk a ta zula o hrubke 2cm stala v tej dobe okolo 9tisic
Odpovedať
dai, ale to este neznamena, ze ked si neda gres alebo mramor tak ma podlahy z nekvalitnych materialov. co je nekvalitne na normalnej keramike?
Odpovedať
dai len so ti tym chcela povedat, ze ja povazujem za luxus kvalitne dizajnovo nadcasove veci a my vsetci ostatni tie ceny ovladame, pretoze to mame obehane a mame to aj doma ;-) kupelne mam talianske ale o nich som pisala v inej teme ;-)
Odpovedať
apropo mramor nie je az tak luxusnym a na krb nie je moc vhodny, z dovodu rychleho spinenia, mastenia a to poskodzuje jeho strukturu a povrchovu upravu, tiez jeho udrzba je narocna, ak chces ten krb aj pouzivat... tym luxusnym je napriklad onyx ;-) ale to ty vies, lebo si na luxus potrpis, ze?
Odpovedať
Není tu téma postavit do 1,5mil. nebo zařídit a vybavit. ]-(
Odpovedať
boze kali, v pohode - mas super luxusny dom za 1,5 miliona... mne sa tiez paci nadcasovy design a nie prehnana ocackanost, preto som ti pisala ze tie znacky co ty povazujes za luxus ja nepovazujem, lebo sa mi nepacia... nevies aky typ krbu budem mat - kedze som v byte tak budem mat krb na biopalivo a nie na drevo, takze s tym spinenim je to v pohode...inak mam upratovacku, takze mi je to jedno :-p lexinka - na normalnej keramike nie je nic nekvalitne... ja rozlisujem medzi slovom kvalita a luxus - neviem preco sa urazate ked pisem o luxuse... to ze to nemate neznamena automaticky ze mate nekvalitne veci ( aj plavajuca podlaha ktora ma urcite parametre moze byt velmi kvalitna ) - dajte si pohov - kali, na luxus si nepotrpim, potrpim si na ludi, ktori sa neurazaju za kazdu hovadinu a necitia sa hned dotknuti len zato ze niekto ma iny nazor ako oni;-)
Odpovedať
no dai, ale prave niekde v uvode diskusie si pisala o kvalite. az potom sa to zvrhlo na luxus a to je ozaj mimo tuto temu - rozpocet do 1500000.
Odpovedať
:-D
Odpovedať
ano lexinka pisala som o kvalite ale vtedy som nemenovala veci ktore pokladam za luxusne ale za standartne prip. jemne nadstandartne... preto pisem ze teraz to tu miesaju niektory ludia dokopy - nemam rada ked sa mi vklada do ust nieco co som nepovedala a michal ako aj kali maju prispevky ktore sa vyznacuju tymto pristupom k prispevkom - ano to asi je... michal neviem k comu je tento tvoj usmev, ked este par prispevkov dozadu si sa hrozil nad tym ze som napisala ze za 1,5 mil . si nemozes dovolit luxus - bud to mas trosku pomiesane alebo to mas trosku pomiesane ;-) ina moznost nie je ( zrazu si spokojny ked lexinka napise presne to iste co som napisala ja - ze za 1,5 miliona si luxus dovolit nemozes - prepac ale je to na smiech )
Odpovedať
dai my sa neurazame zato, ze niektore veci nemame. ale si fakt v zlej teme, tu si snazime poradit ako sa to da a nie, ako sa to neda! vies, nam take veci o ktorych pises nechybaju mozno preto, lebo ich ani nepozname a tym padom nam nema byt za cim luto a teda sa ani neurazame. su ludia, ktori su radi, ked si mozu postavit domcek, po ktorom roky tuzia, mozno sa pritom nadru, ale o to vacsiu radost z neho maju. veci, ktore dostanes len tak si nevazis ako tie, o ktore musis bojovat. nechcem ta urazit, ale pripada mi, ze ty patris uplne do ineho sveta ako ludia na tomto fore. nam obycajnym ludom staci kvalita a nemusime mat silou-mocou luxusne veci. tesime sa z takych obycajnych a ver mi, su pre nas tie najlepsie a najkrasie na svete, lebo sme museli nieco urobit preto, aby sme ich mali.
Odpovedať
ja viem lexinka - myslim ze by sme si mohli rozumiet na akukolvek inu temu :-) nepatrim do ineho sveta- mozno tak len rozmyslam pretoze zijem v ba a tu su uplne ine ceny ako tie co vy spominate ( ci za byt alebo dom - preto my to pride take neuveritelne ) so vsetkym ostatnym co si uviedla v tvojom prispevku suhlasim , preto sa tu uz nebudem k nicomu vyjadrovat ( inak u teba som nepostrehla zeby si sa urazala, na teba ani moj prispevok nemieril, konkretne bol nasmerovany na dvoch ludi a tych som aj priamo oslovila, ostatni v pohode vyjadruju svoj nazor )
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?