Dá sa postaviť dom do 70 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať či ste niekto postavil dom, naozaj do 70 000.Normálny, jednoduchý bungalov.Zariadenie by sme mali z bytu, okrem skríň a kuchyne.Pozemok máme.Stavali by sme svojpomocne.Ďakujem
Odpovedať
1
2
@jan45 perimeter chcem dávať aj ja na DT (40cm pod zem) až po prvý rad muriva, prečo investícia bez funkcie?
Odpovedať
@majkoj hlasime sa ;-)
Odpovedať
@stanislavabukova ja mam na to odpoved - urobit hned na zaciatku kompletny realizacy projekt, kde kazducky detail je prediskutovany dopredu a nie za jazdy a hlavne podla vasich predstav, takze nemas co menit a vymyslat, a ver mi vzdy sa da najst vyborny kompromis k paci a nemusi byt zo skaly najdrahsi ... kvalita je jedina vec, kde pre mna nie je priestor na kompromis, ale paci/nepaci to nie je otazka ceny, to je otazka emocii a hlavne kreativity ... nas plan, ku ktoremu teraz hladame pozemok - - - dom na kluc do 70, max 75 tisic, NED, 90m2 vnutornej podlahovej plochy, k nastahovaniu, takze vratane kuchynskej linky, kvalitny a taky aky sa nam paci, ideme na individualny projekt, ale komplet, od A po Z, kde je vsetko jasne popredu a popredu predikutovane s realizacnou firmou, cena projektu vysoka, ale len tento postup nam zabezpeci dosiahnut to co chceme a k nasej spokojnosti, takze odpoved da sa priam parkove upravy zahrady sa nam osobne nepacia, a nebojte najdeme riesenie aj k plotu a chodnikom a prosim vsetci mudrlanti stop ;-), toto je nas plan a je uplne realny
Odpovedať
Profilova fotka
@janulikk ak je izolácia v podlahe, obálku vytvorí izolácia na fasáde, presah izolácie z fasády do 50cm pod úroveň podlahy je funkčná, ďalej je to zbytočné.
Odpovedať
Profilova fotka
@kashina škoda, že nemôžem prispieť, ale v podstate súhlasím.
Odpovedať
Profilova fotka
@kashina napiš ešte potom ked postaviš... a ako vraviš podla emocii... verim tomu,že pri kupe určitej veci budeš mat ine emocie ako ked si si tu vec len planovala
Odpovedať
@stanislavabukova stanislava, myslim, ze nie uplne rozumiem tomu co chces svojou poznamkou povedat ... ano postavim a ano take ako sa nam paci, podla nasich emocii ... mame asi stastie, ze sme velmi racionalni ludia, mame radi dizajn a roky sa tejto teme venujeme ako pozorovatelia a ano nas vkus sa za ten cas vykrystalizoval a este mame stastie, ze modne trendy nas nezaujimaju
Odpovedať
Profilova fotka
@kashina tak ako pišem, postav a potom zhodnot... kompletny realizačny projekt je len kus papiera, respektivne 3D navrh, ktory hodne znesie, ale prosim, proti gustu žiaden dišputat. Su veci, ktore sa menili za jazdy, pretože naživo to ukazalo inak ako v projekte, takže som vdačna,že si x-krat postavim hlavu a chcem to inak. Ale to ty asi nechapeš,kedže maš každučky detail prediskutovany dopredu.
Odpovedať
Záleží od toho, aký projekt máte vybraný, čo všetko rátaš do tejto sumy (zateplenie, plot, chodníky....) Ak rátaš len dom (nezateplený, alebo bez fasády), bez chodníkov, tak sa dá. My máme od Euroloneslovakia Aktuál 521, stavaný svojpomocne a toto nás vyšlo cca na 80 000 ale aj s novým zariadením.
Odpovedať
@stanislavabukova ja chapem, ze ludia su ini a aj to respektujem, ucim to odmala aj svoje deti, takze naozaj nechapem ako niekto moze mat problem s tvrdenim, ze dom do 70 tis eur sa da postavit, ak clovek trosku zmeni zauzivany pohlad na vec a aj postup, ale je to historicky dokazane, ze ludia, ktori idu proti prudu su casto nepochopeni a aj vysmievani, takze v poho, ja naozaj nikomu nemusim dokazovat svoj zamer, z toho som uz davno vyrastla, ani si to nechavat odobrovat na fore, je na kazdom co si z diskusii vezme, ci si osvoji nazor 99%, ze dom za nejaku nizsiu sumu neexistuje, alebo sa trosku zamysli a prehodnoti moznosti ako ano, a nie ako nie samozrejme, ze vsetko s rozumom, lebo nikto si nemoze pod 70 tis eur predstavovat dom o 150 m2 ... teda, ak sa nebavime v rovine, ze aj za 1 eur sa da, z papiera
Odpovedať
@stevosk Asi si natrafil na zlých mastrov alebo firmu? Ja taketo chyby nerobím aj ked netvrdím ,že sa stále všetko vydarí.
Odpovedať
Profilova fotka
@kashina ja zase nechapem, že čim ti moj koment leži v žaludku,ked ti neda spavat... ved si prečitaj moj komentar k teme... mam taky pocit, že asi pišeš inej osobe. Ja mam problem,že sa neda postavit dom do 70 000 tis e? Už v prvej vete stoji, že sme mali vypočet po holodom cca.47 tis e a to mame 111m2 obytnej plochy ... čiže da sa. To že sa to niekde navyšilo, skrz mojej tvrdohlavosti, to nebolo podstatne, ale pravdepodobne teba zaujalo prave to. Inak si to neviem vysvetlit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stanislavabukova sorry za nedorozumenie, ak k nejakemu doslo, naozaj mi tvoj koment nicim nelezi v zaludku, mozno som nespravne pochopila ako vyznel, ale to sa vo virtualnej komunikacii stava, takze pohoda ... a 'peace' ;-) nebudem to dalej rozoberat
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?