Cena za zakladovu dosku.

Ahoj, čo si myslíte o cen. ponuke 26 000,- Eur za zakladovu dosku komplet (robota aj materiál)? Rovinaty pristupny teren, 3 rady DT40(408+ks), DL 68m, plocha dosky 110m2 vyska 15cm. Beton pási C16/20 = 16,3 m3 Beton platňa C20/25 = 16,4 m3 Zateplenie sokla 10cm cca 1.7 bm zvyztuze + 138m2 50KY Vdaka.
Odpovedať
To mi príde ako poriadne premrštená suma. Na 8 radov tvárnic s výstužou mi základy nacenili tak 2 mesiace dozadu za 14 000€ aj s DPH. Základová platňa o rozmere 9x11,5
Odpovedať
zaciatok roka, podobna, len 2 pasy DT - 9500, vlastne 10 000, lebo bager a geodet bol mnou objednany.
Odpovedať
inac....je sezona. Vtedy buchaju ceny vysoke, bud tu zakazku nestihaju a teda nechcu, alebo skusaju, co to da
Odpovedať
Pekne sa im podakujte,najdite si jedneho-dvoch schopnych murarov a cca za polovicu to date ak si date nacenit potrebny material v 2-3 stavebninach a beton v 2-3 betonarkach.....Cca marec-april :dom jednopodlazny bungalov 8,5x15,2 rady DT s platnou +terasa 8,5 x 3m 3rady DT (terasa bez platne).V zakladoch zelezo ....Rovinaty pozemok,Okres Ilava....Teda ak mate trocha casu,chute,dvoch-troch ludi...Inak by som to riesil ako celok-Hrubu stavbu:zaklady/platna/mury/priecky/strecha....
Odpovedať
Profilova fotka
Cena premrstena. Moja doska 200m2 tri rady dt na komplet vysli cca 8000€ - 2 tyzdne svojpomocne.
Odpovedať
Pre upresnenie: lokalita Prievidza
Odpovedať
@jk78 15-19000 je primeraná cena.
Odpovedať
Profilova fotka
@jk78 zmeňte projektanta, zbytočný materiál, vysoká cena.
Odpovedať
2015 , doska 99m2 na kluc = 7000eur a to sa mi zdalo az az...
Odpovedať
@jk78 daj si tento material nacenit v stavebninach po okoli (extremne sa lisia ceny, aj o 100%), budes vediet skutocnu cenu za material a budes vediet vidiet kolko si pytaju za tu pracu. Netvrdim ze to ma byt za 5eur/hod, ale mnoho majstrov sa utrhlo z retaze uz pekne davno a "Zabudol vôl, že teľaťom bol." A neboj, ked opadne ten dopyt, tak aj cena ponuky (prace) pojde dole. tak funguje fyzika.
Odpovedať
V súčasnosti na hrubej stavbe je základnou jednotkou 10.000 €. Základy+platňa - 10.000 ,... liata platňa/strop komplet - 10.000,... múry jedno podlažie - 10.000,... Krytina - 10.000,... drevo + robota - 10.000,... okná - 10.000,... atď. 🙂 🤔
Odpovedať
@jk78 tiež mi príde riadne vysoká cena, kamoš zalieval pred mesiacom, 240m2, robila mu to nejaká partia - takže nie svojpomocne, vyšlo ho to na 23.000
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jk78 my sme stavali v marci tiež 110m2, až 4 rady DT, asi 11 tatroviek štrku na výplň, 10cm betónová platňa, všetko nám robila firma a vyšlo na to na 12500. 26tisic je prehnané, to by bolo navýšenie 100% za 3 mesiace a tak zle to snáď ešte nie je...
Odpovedať
@calwen306 V stavebníctve to onedlho bude realita.
Odpovedať
Nasa firma sa uz obzera po dodavateloch z inych krajin ako SK, pretoze to uz nie je o inflacii ale spekulacii. Dopadne to tak, SK dodavatelia stratia zakazky a trh. Netyka sa to len stavebnictva.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Mam otazku DT 30, 2 rady, pozemok rovina, 4,80m x 4,80m. Vykop je uz hotovy a zaklad v ryhe vybetonovany. Potrebujem cca. cenu za ulozenie DT, roxorove tyce a beton do tvarnic ziadna platna. Iba cenu za pracu, material mame. Srdecna vdaka za radu. okr. Nitra
Odpovedať
To si urobíte aj sami
Odpovedať
@rudy5 Pekny den prajem pytam sa na cenu realisticku a skusenosti. Mame este v plane pasove zaklady 12,6 x 8,5 a porebujem si porovnat ceny. Preto sa pytam ludi co maju skusenosti. Nie kazdy je schopny si vsetko spravit sam.
Odpovedať
@aellica čo je realistická cena? Ja poznám pár partií, tie chodia 3-4x do roka do BA a a okolia, lebo tam zarobia toľko, koľko v strede za celý rok. Oravská partia urobí v rodnej dedine dosku za materiál + si každý z nich vypýta po 300 eur a doska vyjde na 12 000, keď pôjdu do Bernolákova, robiť niekomu v drahim obleku, aute a vysokou funkciou...tak mu dajú cenu 28 000 a on to ochotne zaplatí. Malo firiem má nejaké cenníky, ktoré by používali, búchajú ceny podľa toho, ako treba a ako ohodnotia zákazníka. Ak máte veľa známych, treba tlačiť na nich, ak nie, musíte akceptovať to, čo vám ponúknu. Sú firmy, kde konateľ sedí na káve a zháňa zákazky, nemá zamestnancov, nemá stroje, len všetko posúva partiám a vtedy sa to predraží. A podľa mňa, pýtať sa na nete v skupinách na ceny je tiež dosť divné. Jeden z nás zaplatil malo, druhý veľa. Odpovede sa budú líšiť. A hlavne, hlavne stavba je alchýmia, resp. vysoká škola manažmentu, sedliackeho rozumu a známostí. Pri stavbe sa ukáže, ako človek žil celý život. Všetko sa ti vráti
Odpovedať
@aellica Cenu si musíte pýtať od ľudí čo to robia nie tu na fóre ceny sú od do lokalita ci firma ci nejaká partia, najlepšie zavolať ľudí nech si to pozi a vám to nacenai vaic ponúk a vybrat si to ze to jednému urobia z 5 tis neznamená ze aj Vám rozumiete ma.
Odpovedať
Pre partie je to malé, môžete skúsiť ponúknuť na bazos, je to tak na 1.5 dňa pre 1-2 ak si budú betón miešať sami.
Odpovedať
Ja som si vsetky prace zabezpecil sam, takze sa mi to zda jednoznacne vysoke. Hruba robota je raz dva - zelezo, zavolat pumpu, beton, sup hotovo. Cenu materialu si tiez vieme zratat. Ale treba si tam dobre pripravit vsetky prestupy sieti a mysliet na to co bude aj dalej. Ked to sfusuju, tak to je potom kazda cena privysoka. Bohuzial vyssia cena neznamena kvalitu.
Odpovedať
My sme dali 33 tis. Bungalov 10x16. Okres PP. Nebola celkom rovina. Mierne navysenie...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@jancikk kontakt na tú partiu máte? V akom meste/ obci to bolo? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?