Začať stavať alebo radšej kúpiť starší dom?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den. chcela by som sa spytat co je vyhodnejsie: kupit pozemok a zacat stavat mensi 4 izbovy domcek, alebo radsej kupit stary 50 rocny dom a pomaly postupne si ho prerabat. Skor by ma zaujmala financna stranka. co sa mi viac fiancne oplati? Kedze nikoho z rodiny nemame na rodinnom dome, nemam sa s kym o tom porozpravat. byvame na byte a velmi tuzime po domceku. tu u nas ak by som niekde v okoli mesta kupila pozemok do 700metrov tak ma to vyde do jedneho miliona slovenskych korun. a ak by som kupila 50rocny dom, ktory potrebuje uplnu rekonstrukciu, tak take domy idu okolo 2 300 000sk. kedze nemam ani paru kolko stoji stavebny material, tak si to nevieme zratat. alebo ak by ste mi odporucili niekoho kto sa v tom vyzna a vedel by mi poradit. dakujem velmi pekne.
Odpovedať
1
2
dakujem vam velmi pekne za nazory. zatial je to 100% novy stavat. uz to s priatelom pozerame, hladame pozemok.... chcela by som sa spytat ci sa da zohnat aj lacnejsi projekt ako vsade ponukaju za 1000 eur. keby som ho kupila od znamej,ktorej dom sa mi paci a presne taky by som chcela... stacilo by to??
Odpovedať
Profilova fotka
@pancake nestacilo... lebo projekt musi byt napisany na teba resp na vas s manzelom musi tam byt vase meno a tak ho date na stavebny urad kvoli povoleniu.. ako uprimne ta cena za projekt je este nic.. k tomu treba priratat osadenie na pozemok, zakreslenie sieti /voda, plyn, elektrika, kanalizacia/ poplatky atd atd... a to este treba zvazit ako su siete na pozemku ci su tam pripojky... lebo tam idu ine prachy este... my sme konecne dostali stavebne povolenie a tak zaciname takze toto vsetko sme riesili ... tak to mam cerstvo v pameti
Odpovedať
@maznacik007 a vas projekt kolko vysiel ? a kolko stavebne povolenie, osadenie na pozemok atd?? a ktory dom ste si vybrali?
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... prokjekt stal 596 EUR my sme mali nejaku zlavu cca 20 percent lebo mali vtedy akciu osadenie na pozemok, povolenie pripojky zakreslenie do 1300 EUR v tom je aj elektrika na pozemok.. ale my sme vlastne burali stary domcek /to tam samozrejme neratam/ a elektriku a plyn sme na pozemku mali len elektriku sme davali do skrinky... a mali sme pripojovaci poplatok 0 EUR.. pri novostavbe na novom pozemku su tie poplatky vysoke.. zavisi od vela veci.. tazko povedat vsetko zavisi od vasho pozemku ake budu tieto uvodne naklady... podotykam ale ze my sme si obehavali vybavovali samy a chystali vela veci svojpomocne /elektrikar a pod./ ale su tu niekde rozpisovane naklady na stavbu popozeraj...
Odpovedať
@maznacik007 a ked tam mate cenu 106 tisic eur bez dph, tak myslis ze je to aj pravda, alebo mam ratat s nejakou rezervou?? pretoze my mame 3,5mil. korun a viac ani halier.takze so vsetkym sa musim do toho zmestit. do poslednej zapalky aj s pozemkom.takze musim asi zacat hladat lacnejsie domy. :-| :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@pancake no ja ti poviem tak ze velmi zalezi od lokality a od toho nakolko mas kontakty a kolko mas casu sa tomu venovat... kontrolovat zhanat porovnavat ceny/kvalitu my pozemok mame kupeny nezatazeny pripojky mame vsetky /to su dost velke polozky ak ich nemate / na dom mame vyhradene cca 2.2 miliona /bez zariadenia/ a este cosi na upravu terenu . tam ratam 200 tisic na zahradu... my robime systemom ze mame z rodiny partiu co to bude stavat plus elektriku bratranec s muzom, vodu ujo atd atd... vela veci sme zohnali so zlavami /nieco mame nakupene uz/ a neratam s tym ze bude to uplne tip top hotove ... ani nemusi napr. vsetky horne izby... atd. dalsia vec je ze ci mas peniaze cash a potrebujes doklady /kvoli uveru/ alebo mas hotovost... /tak kupujeme my/ takze tak a o aku lokalitu ide? kde hladate pozemok... inak tie ceny su tam take idealne da sa pohnut smerom hore aj dole.. zavisi od vela veci uz len ked si zoberes zaklady tak ina cena je tu u nas na rovine kde je ok podlozie a ine ak stavias do svahu na ilovitej pode atd atd
Odpovedať
chceme stavat v okoli dubnice nad vahom. vodu, elektriku, okna to by sme mali znamych ale to je tak vsetko. ostatne si musime dat spravit firme. casu na obiehanie nemame vela, lebo s priatelom studujeme a v januari cakame prirastok. k tomu mame doma 2rocneho chlapca. ale rada by som to riskla. mame hotovost a nebavi ma byvat na cinziaku ked doteraz sme zili v podnajme na dome. ]-(
Odpovedať
@maznacik007 takze cisto na dom mame 2,5 miliona a zahradu to ani neratam. to budeme pomalicky svojpomocne. a zariadenie mame, takze len presunieme. :-| :-| bojim sa ze ked hladam na strankach prodom alebo eurolineslovakia tak tie ceny nebudu zodpovedat skutocnosti. nedokoncime stavbu a budeme ju musiet predat. ]-( ]-(
Odpovedať
@maznacik007 ale cenu tam mate cez tri miliony.to znamena ze si myslis ze svojpomocne usetrite 800 000tis. sk?? =-) =-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?