Výmena strechy - dotácia

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Na našom dome sa rozpadá celá strecha, ktorú bude potrebné kompletne vymeniť spolu so strešnými oknami. Myslíte, že sa bude dať vybaviť Dotácia na obnovu rodinného domu? Body zateplenie strešného plášťa a výmena otvorových konštrukcií by sme mali spĺňať. Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od suomi101:

@zavana a na kolko to este tak zhruba vidite? 😊 u…
@suomi101 tak cim skor tym lepsie, nie? Aj ked samozrejme treba si zistit aj ako to je s dodanim, aby vsetko v pohode ste stihli, lebo to su zasadne veci. Hlavne ja napriklad nechcem si pokladat strechu sam, aby som si nenarobil nejake problemy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hnco:

@suomi101 tak cim skor tym lepsie, nie? Aj ked sa…
@hnco tak nemyslim si, ze sa na toto niekto neskuseny sam aj podujme. ale ak sa clovek rozumie, tak by ta to mohlo vyjst aj ovela lacnejsie, no nie? ako platit si nasledne este majstrov. to su proste vydavky navyse, no nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hnco:

@suomi101 tak cim skor tym lepsie, nie? Aj ked sa…
@hnco a na ake problemy konkretne narazas? akoze co sa nejakych povoleni tyka alebo?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@hnco tak nemyslim si, ze sa na toto niekto nesku…
@ivetik78 by si sa cudovala, co su ludia ochotni si robit svojpomocne len aby usetrili, ale tiez som nazoru, ze su veci, ktore sa daju urobit, ze clovek je zrucny, porobi si aj sam, ale strecha, kurenie a taketo veci, to si myslim vyzaduje odbornika.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zavana:

@ivetik78 by si sa cudovala, co su ludia ochotni …
@zavana ja osobne by som si na to takisto netrufol. len by ma zaujimalo, ze ako to je - zvyknu mat predajcovia stresnych krytin aj svojich majstrov alebo ak sa na to uz raz dam, tak si ich musim zabezpecit sam? akoze v dnesnej dobe to podla mna nie je problem, ale tak ak by som nahodou niekoho schopneho nezohnal, to by uz problem bol 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od suomi101:

@zavana ja osobne by som si na to takisto netrufo…
@suomi101 Ako ktore firmy by som povedal. Teraz co si zistujem, ze ako to je s montazou strechy, s majstrami, tak napriklad znamy mi odporucil, ze Bramac, ze oni maju akoby spolupracu s nejakymi tymi pokryvacmi. Ze vedia ako treba tu krytinu davat aby to vsetko bolo okej. Tak to som zatial pozeral :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robcin:

@suomi101 Ako ktore firmy by som povedal. Teraz c…
@robcin a ides teda realne do toho? si skalopevne pre nich rozhodnuty alebo este pockas, popozeras aj ine firmy? vies, ze ci to nie je risk takto prve, co objavis a ist do toho bez rozmyslu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od seker47:

@robcin a ides teda realne do toho? si skalopevne…
@seker47 Tak som pre nich nakloneny, pretoze aj maju taky typ, co sa nam pozdava, aj prislusenstvo maju take, co chceme, dlhorocna zaruka, akoze este pozeram aj ine, ale tento vyrobca ma oslovil zatial asi najviac. To jasne, ze nie na supu, z prvej, to ja si musim porovnat, prejst vsetko :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robcin:

@seker47 Tak som pre nich nakloneny, pretoze aj m…
@robcin Hej, ved by ma to prekvapilo :D Lebo strecha predsalen nie je taka zalezitost, ktoru si mozes dovolit podcenit :D Asi by sa mi nechcelo riesit potom nasledne opravu, to ta moze vyjst velmi draho :D Take financie asi k dispozicii navyse bezne nemas :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@hnco tak nemyslim si, ze sa na toto niekto nesku…
@ivetik78 ked o kadejakych veciach, skusenostiach som uz pocul a ked ono vela ludi chce usetrit tak aj taketo veci robia, ze sa na to daju samy. A tiez sa na to kukam ako ty, ze ked sa nieco stane, tak potom su to dalsie vydavky navyse a hlavne uplne zbytocne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od seker47:

@hnco a na ake problemy konkretne narazas? akoze …
@seker47 nie, myslel som skor problemy pri pokladke, ze nebude krytina dobre polozena, ze bude zatekat, prefukovat alebo nedajboze pri silnom vetre odfukne, tych veci, co sa moze stat je vela, co som si zistoval a ja nie som ochotny take nieco riskovat.
Odpovedať
my sme sa tak aj s muzom zhodli, ze by sme sli skor do tych tmavych farieb. aj ked velka dilema bola prave v tom, ze ta cierna pritahuje logicky viac slnka ako ine farby, ale tak ono by sa to aj vhodnou izolaciou nejako malo dat eliminovat. obrazok je stiahnuty, nieco podobne si viem predstavit aj na nasom dome :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od suomi101:

@zavana ja osobne by som si na to takisto netrufo…
@suomi101 toto je cisto na tebe, ze ako sa rozhodnes, ci vyuzijes majstrov, ktori su akoze zmluvni s vyrobcom alebo nejakych inych, dobre je ale ked takto ze ti to zmluvni robia, tak velakrat su z toho vyhody, ze dlhsia zaruka alebo cosi obdobne :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zavana:

@suomi101 toto je cisto na tebe, ze ako sa rozhod…
@zavana Tak na funkcnost strechy co sa tyka poveternostnych podmienok napriklad, tam si predstavujem minimalne tych 15 rokov zaruky, krytinu s kratsou zarukou asi nema velmi zmysel brat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od seker47:

@robcin Hej, ved by ma to prekvapilo :D Lebo stre…
@seker47 Ano, tak a hlavne ked to urobim chcem mat klud, pokoj, nechcem za par rokov zase vyberat krytinu alebo riesit, ze niekde nieco je zle polozene a zateka a podobne. To vobec nie. Osobne sa na taketo veci pozeram tak, ze radsej na zaciatku zainvestovat, ale aby sa mi to potom vratilo v podobe kvality a kludu :D
Odpovedať
@robcin takze pri streche plati jednoznacne rovnica cim drahsia tym lepsia? 😁 nie su aj nejake lacnejsie varianty, ktore by boli aj kvalitne?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od suomi101:

@robcin takze pri streche plati jednoznacne rovni…
@suomi101 nie, tato rovnica si myslim, ze neplati uz davno a pri nicom. Myslim skor, ze chcel povedat aby si nesiel po nejakej najlacnejsej ponuke. Ale treba si zvazit, co sa ako oplati, aka je kvalita, zaruka a taketo prakticke veci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hnco:

@suomi101 nie, tato rovnica si myslim, ze neplati…
@hnco Myslis, ze nejak zalezi aj na farbe krytiny? Ci ta tmava napriklad ozaj viac pritahuje slnko alebo nie? Neviem, ci je to mytus alebo co, nemal som este tmavu doteraz, ale dost sa nam to paci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od seker47:

@hnco Myslis, ze nejak zalezi aj na farbe krytiny…
@seker47 nezalezi, ved to je na tebe, co sa ti paci, co chces, ako kombinovat, o nicom inom to nie je. Ked ma nejaku reflexnu upravu, tak sa nemusis nejakeho prehrievania obavat, ale tiez aj izolaciu treba riesit a mas vystarane si myslim. Ved sa pozri kolki maju tmave strechy a pohode :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zavana:

@seker47 nezalezi, ved to je na tebe, co sa ti pa…
@zavana No vsak praveze neviem, lebo nikto takto zo znamych nema 😁 Preto sa pytam. To ale bude asi taka navyse sluzba, nie? Za ktoru sa istotne aj priplaca nemale peniaze, ked to ma takuto funkciu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od seker47:

@hnco Myslis, ze nejak zalezi aj na farbe krytiny…
@seker47 urcite sa tmava prehreje rychlejsie. Ale zas nemysli si ze ten rozdiel je tak dramaticky ze napr. tmava za hodinu svetla za den. 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od suomi101:

@robcin takze pri streche plati jednoznacne rovni…
@suomi101 Nie, to aka je cena nie je podstatne a neodzrkadluje to vobec kvalitu, ked sa chces zameriavat na kvalitu, tak pozeraj ine veci a nie cenu. Napriklad si pozri povrch, prevedenie a taketo veci, to je dolezite, nie samotna cena.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?