Studená voda z teplého kohútika...

Zdravím, v kuchyni mi tečie z tepleho kohútika studená voda aj po dlhšom odpustení vody. Vedľa v kúpelni mi z umývadla ale tečie horúca voda z teplého kohútika, čo je v poriadku. Je to jedna spoločná vetva, ktorá vedie z bojleru vzdialenosť potrubia cca 5m. Môže byť vadná drezová bateria? Jedná sa o klasicku drezovú pakovu bateriu v kuchyni. Dakujem vopred za rady a pomoc. Jedná sa o rodinný dom, voda je zohrievaná el. bojlerom.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marosh19:

Zdravím, v kuchyni mi tečie z tepleho kohútika s…
@marosh19 Ak ti v kupelni z umvydala tecie tepla voda a vlastne akakolvek voda to je dost velky problem 😂 ale k veci. Najskor mas len zamene flexi hadice co napajaju drezovu bateriu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosh19:

Zdravím, v kuchyni mi tečie z tepleho kohútika s…
@marosh19 A nakoniec tá teplá voda príde, alebo nie...?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marosh19:

Zdravím, v kuchyni mi tečie z tepleho kohútika s…
@marosh19 Keď vytočíč hadičku od ventilu teplej vody pod batériou, z ventilu ide teplá?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter_durfina:

@marosh19 Ak ti v kupelni z umvydala tecie tepla…
@peter_durfina cca pred nedavnom to fungovalo v pohode, nikto s ničím nemanipuloval...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@marosh19 A nakoniec tá teplá voda príde, alebo n…
@dedo758 nepríde, po cca 5min stále rovnaká studená.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vladohe:

@marosh19 Keď vytočíč hadičku od ventilu tepl…
@vladohe n to som ešte neskúšal, nemal som tolko času dnes - ešte tam nebývame.
Odpovedať
A to sa stalo zrazu, alebo si len k tomu v takom stave dako prisiel? Ak mas ventily, zatvor jeden, ci sa nieco zmeni, ak nie, je vadna bateria. Ak nemas ventily, dotkni sa privodov, ci je len jeden studeny ako voda, alebo obidva...
Odpovedať
A len pre istotu, nie je to termostaticka bateria vsak?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

A to sa stalo zrazu, alebo si len k tomu v takom …
@minoo to sa stalo zrazu, ventily sú pod drezom- su tam v skrinke nejake veci-obmedzeny prístup dnes, s tým som nemanipuloval, zajtra sa na to pozriem podrobnejsie...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

A len pre istotu, nie je to termostaticka bateria…
@minoo nie bateria je klasicka lacná drezová
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marosh19:

@minoo nie bateria je klasicka lacná drezová
@marosh19 A je to pakova bateria, alebo klasika kohutikova. Mohlo by byt, ze sa ti v kartusi nieco poje..kazilo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter_durfina:

@marosh19 A je to pakova bateria, alebo klasika …
@peter_durfina ano bateria je páková.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od marosh19:

@peter_durfina ano bateria je páková.
@marosh19
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosh19:

@marosh19
@marosh19 .. ak to pred tým bolo ok a je to teda bez zásahu... indikuje to na tú kartušu... jednoznačne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosh19:

Zdravím, v kuchyni mi tečie z tepleho kohútika s…
@marosh19 Pri takýchto problémoch treba ísť na to analyticky. Napr. najprv zistiť, či prívody vody zo steny pod drezom sú správne, t.j. či z kohútikov zo steny tečie z jednej teplá a z druhej studená. Ak nie, tak problém bude v potrubí. Ak áno, treba pozrieť batériu. Skúsený inštalatér by problém objavil po chvíli. Ak na to nevieš prísť sám, zavolaj inštalatéra. My na diaľku môžeme len tipovať, kde môže byť problém, keďže si problém ani správne nepopísal.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@marosh19 Pri takýchto problémoch treba ísť na to…
@chrobak7 zavrie teplu, tecie v oboch polohach studena, vadna bateria. Zavrie studenu, tecie studena len v teplej polohe - nema na ventile teplu vodu... Nic netreba odpajat...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marosh19:

Zdravím, v kuchyni mi tečie z tepleho kohútika s…
@marosh19 jednoduchá diagnostika. Zatvor ventil teplej vody na hadičke, čo napája batériu. Pusti teplú vodu na batérii.. Nemala by tiecť. Ak tečie, tak je vadná batéria. To isté urob so studenou vodou.. Potom by mala tiecť iba studená a v polohe pre teplú vodu by nemala vôbec tiecť. Ak v jednej krajnej polohe preteká z teplej do stuenej a opačne, tak je vadné zmiešavanie na batérii
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?