Pisivky, male chrobaky v dome

Dobry den, chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s malymi chrobakmi v dome, volaju sa pisivky alebo vos papierova,prachova...byvame v kompletne prerobenom dome cca 6 rokov. Prve roky som obcas nejakeho nasla, zabila,neriešila. Minuly rok sa nam uz ale tak extremne premnozili, ze sme museli zavolat deratizera, ktorý vystriekal cely dom a mali sme na cca rok pokoj. Teraz ich opat zacinam nachádzat, som z toho nesvoja, nie je mi to príjemné, stale upratujem, mame cisto a aj tak nam tu behaju dajake potvory. Citala som uz vela clankov, nejake fora, vraj treba vetrat a znizit vlhkost. Samozrejem,pravidelne vetrame, vlhkost v zime mavame aj 35% cely cas a aj tak nam tu ziju. Mam uz pocit, ze sa toho neda zbavit. Nemate niekto nejake overene tipy, skusenosti, co sa s tym da robit? Dakujem za rady 🙂
Odpovedať
mám doma, druhý rok bývam v novostavbe. Minulý rok boli v každej izbe, teraz len kotolňa a komora. Tiež neviem ako sa ich zbaviť
Odpovedať
deratizator vam nevedel povedat, preco sa takto objavuju a co ich laka? no ale asi ak sa teda znova objavili, budete mo musiet zavolat znova, nieco ich u vas dolova pritahuje, ked sa objavuju a to vo velkom mnozstve
Odpovedať
fuha, normalne ma udivuje zakazdym, ked tu niekto prida novy druh chrobaka. aspon pre mna novy teda :-D nestacim sa cudovat, aka kadejaka haved existuje. to mozem byt asi stastna, ze taketo nieco doma nemam, co? toho sa asi tazko zbavuje predpokladam.
Odpovedať
neviete odsledovať, kde majú nejaké hniezdo? odkiaľ vychádzajú?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yelly1:

neviete odsledovať, kde majú nejaké hniezdo? odki…
@yelly1 no treba to takto jedine sledovat a potom sa nasledne toho hniezda zbavit, zapalit/vystriekat a je. pripadne oboje :-D
Odpovedať
@velton deratizator povedal,ze to je vel.i razke povedať...moze to byt aj povodny strop,ze on netusi z coho mame postaveny dom, ze to moze byt hocikde...mame aj stenu oblozenu kameňom ...mame.drevenu podlahu, moznosti je tak vela,ze to sa neda....neda sa bohuzial najst ani ziadne hnizdo...keby to boli mravce, je to lahsie, najdem mravenisko a je to, ale toto je ine...zije to v poroch stien,v akejkolvek pukline steny, dutinke sparovacky kachliciek...takze najst hniezdo je nemozne....kedze sa to neobjavuje len v 1 miestnosti...
Odpovedať
@yelly1 neda sa bohuzial najst ziadne hnizdo...ako som pisala vyssie, zije to v poroch stien,v akejkolvek pukline steny, dutinke sparovacky kachliciek...takze najst hniezdo je nemozne....kedze sa to neobjavuje len v 1 miestnosti...a cely dom podpalit nemozem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?