Nefunkčný radiátor

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať a poradiť. Kurenar mi dával nové radiatorove rúry do steny, keďže staré išli po vonku. Dával som aj nové radiátory, ventily. Rúry sú oceľové nakoľko kurim peletovym kotlom. Kúrenie je samotiaz. Tieto radiátory sú na poschodí, dokopy sú na poschodí 3ks. Tieto na foto sú v izbách a sú na jednej vetve rozdelene a jeden je na chodbe (iná vetva). Problém: Radiátor c.1 hreje v pohode ale c.2 nehreje vôbec. (c.2 prechádza cez stenu do vedľajšej izby). Radiátor v chodbe takisto hreje bez problémov. Čím to môže byť že jeden mi nehreje ? Skúšal som aj c.1 zavrieť prírodný ventil, aj som skúsil len jemne otvoriť a privret na 1/2 spiatočku, nepomohlo.
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

Takto vyzerajú ventile: Prvá foto : dobrý radiát…
@herbie0102 Ventily vyzerajú OK. Tie rúrky v stene k druhému radiátoru dobre nevidno. Zatvor na tom nekúriacom (a môžeš aj na tom kúriacom) horný ventil a vypúšťaj vodu cez odvzdušňovák - to teplo tam musí prísť...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@herbie0102 Ventily vyzerajú OK. Tie rúrky v sten…
@dedo758 a ako tam príde keď zavriem privodne ventile ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@dedo758 a ako tam príde keď zavriem privodne ven…
@herbie0102 Cez spiatočku...
Odpovedať
Ale ovzdusnovat musis stale a dlho,to neni,ze raz odvzusnim a je vsetko ok.U nas ked sa nieco meni v systeme,teraz sme menili bojler,lebo stary odisiel tak len odvznujeme,doplname tlak v peletkovom kotli.Ovzdusnime,vsetko pekne ide a pri dalsom,napr.az vecer ked sa zapne kotol je zase niekde vzduch.takto sa to cele ukludni az po dlhsom napr.2tyzdne ovzdusnovani.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

Ale ovzdusnovat musis stale a dlho,to neni,ze raz…
@emilia25 ja som už odvzdusnoval niekoľko krát že voda tiekla prúdom niekoľko minút, a ani raz nebolo počuť ani náznak vzduchu že by prešiel tade. Aj keď som napĺňal systém, ja som mal otvorený odvzdusnovak a keď začalo pretekať voda odvzdusnovakom, nechal som to tiecť a tlačiť ešte ďalších pár minút a od vtedy už hádam týždeň každý deň otváram odvzdusnovak a zatiaľ žiadny vzduch odtiaľ nevyšiel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@emilia25 ja som už odvzdusnoval niekoľko krát že…
@herbie0102 hm vies kolko l muz poovzdusnoval,tiez sme si mysleli,ze je nieco zle aj pri akumulacke,az kym sa to jedneho dna pekne upravilo a uz sme nemuseli nic,proste ked je voda v trubkach nova teda cerstva kym sa to vsetko ovzdusni.My uz tak 2tyzden ovzdusnujeme aj akumulacku,aj ten bojler aj obehovku ale napr.teraz sa to pustilo aj zase je dobre,no o den zase bude niekde vzduch,tak zas ovZdusnit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@herbie0102 hm vies kolko l muz poovzdusnoval,tie…
@emilia25 aj ste počuli pri odvzdusnovani že vyšiel vzduch občas ? Lebo ja som nepočul zatiaľ nič ešte, stále ide súvisle len voda
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@emilia25 aj ste počuli pri odvzdusnovani že vyši…
@herbie0102 muz mi vravi,ze treba zavriet tie radiatori,ktore idu pekne a stale ovzdusnovat len ten 1 az kym nezacne hriat a potom pootvarat ostatne radiatori,a muz mi este co si vravi,ze moze byt aj ako sifon a to nepretlaci na samotiazi tak treba obehovku,aj my ju mame,dokonca 2 jedna z kotla a dalsia z akumulacky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@emilia25 aj ste počuli pri odvzdusnovani že vyši…
@herbie0102 a este aj my sme mali radiatori na samotiaz pri tom starom dakone na drevo,ale potom uz len na obehovky bolo treba,lebo vyvod do komina sme uz urobili vyssie a tam uz bolo obehovku treba. Ale nebolo nad stare dakony,fakt.a tiez mame aj radiatori na 90stupnov,ze ked sa chytime radiatora sa opalime.Takze mozno treba aj viac stupnov dat do kotla,tiez sme s peletkovym kotlom aj takto maturovali.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@herbie0102 a este aj my sme mali radiatori na sa…
@emilia25 Kúriť v dnešnej dobe na takú vysokú teplotu? Ešte do akumulačky; ale púšťať si to do radiátorov...? To musí farba z nich pozchádzať... :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@emilia25 Kúriť v dnešnej dobe na takú vysokú tep…
@dedo758 ano mame to takto nastavene,volali sme tiez s technikom Vigasu a my sme nad tym maturovali odusu a furt co si,tak nam vtedy povedal,ze treba zvysit teplotu na tento stupen.Vykuri sam seba,akumulacku a aj bojler za 4hodky,akumulacka sa spusti pri 22 stupnov ,a 24stupnov sa vypne,tiez musime davat pozor pri vode,lebo ide vriaca ale to mame aj cez leto zase zo slnka,takze sme zvyknuti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@herbie0102 muz mi vravi,ze treba zavriet tie rad…
@emilia25 s čerpadlom by som musel potom ešte zrejme doriešiť aj nejaké vyváženie jednotlivých radiátorov, keďže najbližší radiátor je tak 2m od kotla a na poschodí sú aj 10-15m vzdialené.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@emilia25 s čerpadlom by som musel potom ešte zre…
@herbie0102 nam sa rozohreju najskor vrchne a do 1min.spodne a potom hreju vsetky rovnomerne,dokonca mame z dolneho radiatora,sa muz napojil tymi pc hadicami,zasekal to do steny a horuca voda pekne ide z toho dolneho az na medzi poschodie,a tam sme radiator vobec nemali a obehovka to nema problem vytlacit z dola hore.A v dome mame 11radiatorov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@herbie0102 nam sa rozohreju najskor vrchne a do …
@emilia25 a máte na každom ventile na spiatocke ? Lebo ma prízemí nemáme na spiatocke žiadne ventile a sa obávam aby nešla voda cestou najmenšieho odporu - len v najbližších radiátoroch,,. Ale tak či tak, ďalej to už budem riešiť s kurenarom, nech sa mi on vyjadrí, ak na niečo príde, napíšem sem ako to dopadlo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@emilia25 a máte na každom ventile na spiatocke ?…
@herbie0102 na tom spodnom nemame,ale mame na medzi poschodi a tam prakticky ovzdusnuje oba,a v obyvacke to vyzera,ze ventili ani nemame,ale horne radiatori maju ovzdusnovaky vsetky,v kupelke ventil vzdy odmontuje,tam je rebrikovy najvyssi bod a tak napusta,alebo aj ovzdusnuje ked treba.Ako nabeha sa,riadne 2l flasu berie a ovzdusnuje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@emilia25 Kúriť v dnešnej dobe na takú vysokú tep…
@dedo758 Chcem len informovať, že radiátor začal bez akéhokoľvek zásahu zrazu kúriť. Je ale od polovice dole studený. Odvzdusnovat som ho skúšal a je bez vzduchu. Pomohlo by odvzdusnit len s otvorenou spiatockou a zavretým privodom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@dedo758 Chcem len informovať, že radiátor začal …
@herbie0102 Keď radiátor hreje na vrchu po celej dĺžke (šírke), je to v poriadku a nie je zavzdušnený (keďže vzduch je ľahší ako voda a hore teda žiaden vzduch nie je). To že nehreje po celej výške je tiež v úplnom poriadku - znamená to, že odovzdal teplo do priestoru a ochladená voda v spiatočke si pomocou cirkulačného čerpadla "ide" k zdroju tepla pre ďalšie teplo, aby ho znova mohla prostredníctvom radiátorov odovzdať... :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@herbie0102 Keď radiátor hreje na vrchu po celej …
@dedo758 všetko je samospad bez čerpadla
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od herbie0102:

@dedo758 všetko je samospad bez čerpadla
@herbie0102 Tam to platí tiež...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@herbie0102 Tam to platí tiež...
@dedo758 @herbie0102 Dovolím si doplniť, že toto je najmä u samospádu. Totiž pri nútenom obehu a silnom obehovom čerpadle, resp. pri veľkom prietoku, čerpadlo preženie rýchlo vodu cez topné teleso a tá nestihne odovzdať všetko teplo do okolitého priestoru. Teplotný spád na radiátore nie je až taký evidentný.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@dedo758 @herbie0102 Dovolím si doplniť, že to…
@petersd akurát pri čerpadle to vieš regulovať od nuly po max,záleží aký zdroj, pri samospáde to ide stále pokiaľ sa kúri ,tam odvzdušňovať netreba ,ale dolievať odparenú vodu, musí byť vo vyrovnávacej nádržke stále voda @herbie0102 kde a čím škrtíš ,reguluješ prietok? ja len na vsupe do radiátorov , treba regulovať teplotu vody a aktuálny výkon , teraz najnižší výkon vo februári ešte nemrzlo ale bolo už +20, ak to ôjde takto dalej budeme v zime chladiť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@petersd akurát pri čerpadle to vieš regulovať od…
@duzu Doma bežím na samospád a celý rok vodu nedolievam. Exp. nádržku mám voľne zakrytu vekom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@duzu Doma bežím na samospád a celý rok vodu nedo…
@petersd pri takomto počasí stačí i do rad. nízka teplota a vtedy sa odparuje minimum, ak to máš prikryté kondenz ide znova do nádržky , ja som to zmenil, bolo tam veľa vody v hrubšom potrubí a trvá dlhšie pokiaľ začne kúriť ked mi kúri slnko predvčerom jasno a neuveriteľných + 20 v tieni, kúrenie nejde a voda vychladne
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?